A-klasa: Podsumowanie środowej walki na boiskach A–klasy

Piątek, 12 września 2008, 12:12
Aktualizacja: 14:50
Autor: Mateusz Banaszak
Ze środowych spotkań, tylko Piast Bolków i Pub Gol Jelenia Góra zachowali czyste konto bramkowe. Padło mnóstwo bramek, a najwięcej ustrzelił Piast, znów nie dając żadnych szans rywalowi.

Ciekawie było w Jeleniej Górze, gdzie po pięknej walce trzy punkty zachowali gospodarze. Nie brakowało emocji, sytuacji podbramkowych i szczęścia dla Pub Gola, bo dzięki bramce samobójczej obrońcy Woskaru, jeleniogórzanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W derbach „Orłów” lepiej spisał się ten z Wojcieszowa, pokonując na własnym boisku, piłkarzy z Mysłakowic 2:1. Znów świetnie spisał się Mitex Podgórzyn, który zagrał na remis z Gambitem. Remis okazał się bardzo cenny, chodź piłkarze Tadeusza Niemczyka, byli bliscy zgranięcia całej puli punktowej. Pomimo faktu, że ostatnie 30 minut piłkarze grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę ujrzał Tatomir , Mitex strzelił bramkę.

Jednak gospodarze grali do końca i w ostatniej minucie meczu, doprowadzili do remisu i w efekcie podzielili się punktami z rywalem.

W pozostałych meczach nie było niespodzianek. Piast Dziwiszów błyszczy skutecznością, gromiąc sromotnie swoich rywali, tym razem nie dając szans Pogoni Świerzawa. Piast prowadzi w tabeli z dorobkiem 21 bramek po czterech kolejkach!
Bolkowianie strzelili Rudawemu pięć bramek, Victoria nie dała szans Leskowi, a Chojnik uległ po walce Łomnicy 3:6.

Piast Bolków – Rudawy Janowice Wielkie 5:0
Piast Dziwiszów – Pogoń Świerzawa 7:1
KS Łomnica – Chojnik Jelenia Góra 6:3
Victoria Czadrów – Lesk Sędzisław 6:1
Orzeł Wojcieszów – Orzeł Mysłakowice 2:1
Gambit Chełmsko Śląskie – Mitex Podgórzyn 1:1
Pub Gol Jelenia Góra – Woskar Szklarska Poręba 1:0