MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podsumowanie policyjnej akcji "Truck i Bus"

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 listopada 2015, 13:59
Aktualizacja: 14:03
Autor: 112
Fot. Archiwum
Wczoraj (17.11) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili na drogach miasta działania pod kryptonimem „Truck i Bus”. Skontrolowali 127 aut, w tym 8 autobusów oraz 41 ciężarówek. Zatrzymali 29 dowodów rejestracyjnych, z czego dwa samochody nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy.

Podczas działań funkcjonariusze ukarali mandatami 51 kierujących, głownie za niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku, trzech za naruszenie przepisów dotyczących czasu pracy oraz 12 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem i jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu.

- Głównym celem akcji „Truck i Bus” jest zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego. Funkcjonariusze poprzez prowadzone działania obligowali kierujących samochodami ciężarowymi oraz przewożących osoby do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a w szczególności sposobu przewożenia ładunków na pojazdach ciężarowych. – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze i zapowiada, że działania te prowadzone będą cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

PiS apeluje do mieszkańców

Świetne półkolonie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Dzadek 18-11-2015 14:35
Dowód zabierają za brudne auto albo luz kierownicy według policjanta z duży nie do zwrerikowania na drodze a sami jeżdżą złomami
~hgfdjh 18-11-2015 19:55
Co to k...a jest truck i bus
~ 18-11-2015 20:08
policjanci powinni wykonywac przeglady pojazdow z likwidacji kosztow stacji diagnostycznych wybudowalibysmy l lacznik drogowy z jelonki do polski bez lwowka plawnej itd

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z tym SOR–em?

Policja: kierowcy – „noga z gazu”

Trwa akcja „Pieszy kontra pojazd”

Po akcji „Czysty chodnik”

Wystartował „Art–Skwer”

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
754
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%