MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podsumowanie policyjnej akcji "Truck i Bus"

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 listopada 2015, 13:59
Aktualizacja: 14:03
Autor: 112
Fot. Archiwum
Wczoraj (17.11) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili na drogach miasta działania pod kryptonimem „Truck i Bus”. Skontrolowali 127 aut, w tym 8 autobusów oraz 41 ciężarówek. Zatrzymali 29 dowodów rejestracyjnych, z czego dwa samochody nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy.

Podczas działań funkcjonariusze ukarali mandatami 51 kierujących, głownie za niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku, trzech za naruszenie przepisów dotyczących czasu pracy oraz 12 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem i jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu.

- Głównym celem akcji „Truck i Bus” jest zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego. Funkcjonariusze poprzez prowadzone działania obligowali kierujących samochodami ciężarowymi oraz przewożących osoby do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a w szczególności sposobu przewożenia ładunków na pojazdach ciężarowych. – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze i zapowiada, że działania te prowadzone będą cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Mikołaj nie zawiódł

Potrącenie rowerzysty na Karola Miarki

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Dzadek 18-11-2015 14:35
Dowód zabierają za brudne auto albo luz kierownicy według policjanta z duży nie do zwrerikowania na drodze a sami jeżdżą złomami
~hgfdjh 18-11-2015 19:55
Co to k...a jest truck i bus
~ 18-11-2015 20:08
policjanci powinni wykonywac przeglady pojazdow z likwidacji kosztow stacji diagnostycznych wybudowalibysmy l lacznik drogowy z jelonki do polski bez lwowka plawnej itd

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zadymienie przy ul. Wolności

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Ewakuacja na Zamenhofa

O jeleniogórskim rynku

Kolejne automaty do gier hazardowych zarekwirowane

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
783
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%