MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podsumowanie akcji „Pieszy kontra pojazd”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 stycznia 2017, 14:52
Aktualizacja: 14:59
Autor: 112
Fot. Archiwum
Wczoraj (12.01) w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie jeleniogórskim przeprowadzili akcję „ Pieszy kontra pojazd”. Funkcjonariusze dyscyplinowali pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów w tym zakresie.

- W trakcie tych działań funkcjonariusze stwierdzili 16 wykroczeń, w tym ukarali mandatami siedmiu pieszych, a dziewięciu pouczyli. Policjanci ukarali również mandatami 31kierowców między innymi za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym oraz dwóch kierowców za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze

Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi tu głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych , gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności. W trakcie działań dyscyplinowali również pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie na czerwonym świetle ( za co grozi mandat karny w wysokości 100 zł) przechodzenie w miejscu niedozwolonym (za co grozi mandat karny w wysokości 50 zł), lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Celem tych działań jest wpojenie pieszym oraz kierującym obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolizja na Marcinkowskiego

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~rysiek w swetrze 13-01-2017 20:34
Bardzo uważam na przejściach, jednak wieczorem piesi są mało widoczni...
~korek 14-01-2017 12:20
przy następnej akcji zapraszam policję na skrzyżowanie w Cieplicach " Pod Koroną" , jedna wielka masakra na odcinku Biedronka - Apteka i sygnalizacja świetlna , piesi chodzą jak święte krowy , przebieganie na czerwonym świetle jak autobus stoi na przystanku , serdecznie zapraszam
~szofer 14-01-2017 20:55
A w ogóle Jelenia to wielka wieś.
rymcycymcy 14-01-2017 21:37
| ~korek | ...na piwo byś zaprosił, a nie do roboty ! :)
~ 15-01-2017 16:22
budować kładki dla pieszych bo ma k... dość czekania na zielone co 2 kroki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Na Kilińskiego bezpieczniej

Potrącenie rowerzysty na Karola Miarki

ODK do zameczku?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
904
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%