MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Podsumowanie akcji „Niebezpieczne przewozy”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 października 2017, 8:31
Autor: 112
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili w czwartek (26.10) na drogach Jeleniej Góry działania pod kryptonimem „Niebezpieczne przewozy”. Skontrolowali 67 pojazdów, w tym 12 pojazdów ciężarowych.

W trakcie działań zatrzymali 4 dowody rejestracyjne, w tym dwa w związku ze złym stanem technicznym oraz ujawnili w jednym przypadku nieprawidłowe przewożenie materiałów niebezpiecznych. Ponadto zatrzymali 15 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, dwóch kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z tym, że w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o co najmniej 51 km na godzinę oraz jednego kierowcę, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Ukarali mandatami 40 kierujących, dwóch kierowców pouczyli, a wobec trzech skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Głównym celem akcji było zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego. Funkcjonariusze poprzez prowadzone działania obligowali kierujących samochodami ciężarowymi do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a w szczególności sposobu przewożenia ładunków na pojazdach ciężarowych.

Działania te prowadzone będą cyklicznie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znowu próba wyłudzenia pieniędzy od seniorów

Politycy komentują wynik wyborów

Zatrzymany za prędkość

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Auto w rowie w Płoszczynie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Zatrzymany za serię przestępstw

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
723
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%