MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Podsumowali sezon pływacki 2017/2018

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 sierpnia 2018, 21:26
Aktualizacja: 21:28
Autor: MDvR
Fot. użyczone
– To był bardzo dobry sezon, jak dotąd najlepszy – mówi Marcin Binasiewicz, trener pływaków w Klubie Sportowym Just Swim Jelenia Góra.

W tym roku pływacy z KS Just Swim zdobyli łącznie - we wszystkich klasyfikacjach aż 260 medali! Dla porównania w 2016 roku ilość ta wyniosła 56 medali! W sezonie 2017/2018 odbyło się 663 startów. Zdobyto 71 złotych medali, 98 srebrnych i 91 brązowych. Zawodnicy startowali na zawodach na terenie naszego województwa, ale i całego kraju - choćby w Olsztynie, czy Łodzi.
Na szczególne wyróżnienie zasługują: Dominika Książek, Alicja Kowalska, Natalia Stelmaszczyk, Greta Jośko, Agata Zapora, Oliwia Drewnik, Olimpia Puszkiel, Jakub Miliszkiewicz, Maksym Woźny i Wojciech Mynarski.

- Takie wyniki to rezultat wspólnej pracy trenerów, dzieci i rodziców. Profesjonalni trenerzy to tylko część sukcesu, najważniejsza jest systematyczność i ciężka praca młodych pływaków oraz wsparcie rodziców. Przypomnijmy, że Jelenia Góra ma ogromny potencjał jeżeli chodzi o pływanie dzieci i młodzieży. Od lat realizuje program Powszechnej Nauki Pływania, uczestniczy w programie Dolnośląskiej Federacji Sportu „Umiem pływać” oraz inwestuje w obiekty basenowe. Dzięki współpracy Wydziału Edukacji i Sportu, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 11 oraz KS Just Swim utworzona została klasa sportowa o profilu pływanie i w roku szkolnym 2017/2018 klasa funkcjonowała w trzech rocznikach. Nie bez znaczenia jest też świadomość rodziców, którzy coraz częściej wiedzą, że sport w wymiarze rekreacyjnym jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży.
Nadal bardzo popularne są piłka nożna i siatkówka, ale świadomość tego, że pływanie jest najbezpieczniejszą i dostępną dla wszystkich dyscypliną sportu wciąż rośnie
- dodaje Marcin Binasiewicz.

Liczmy na to, że kolejny sezon 2018/2019 będzie jeszcze lepszy niż obecny!

Twoja reakcja na artykuł?

11
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tenisiści walczą o puchar

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Janowickie siatkarki awansowały na MP!

Ruszyła procedura ws. referendum

Szosowy Klasyk Szklarska Poręba – będą utrudnienia

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1424
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%