MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podrzucane… niewybuchy (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 marca 2018, 16:32
Autor: UM Jelenia Góra
W ostatnich dniach po raz kolejny ktoś w Jeleniej Górze podrzucił pocisk z II wojny światowej w uczęszczane miejsce. W niedzielę (25.03) zauważono fragment wypełnionej substancją wybuchową głowicy pocisku z tzw. pancerfausta w rejonie ulicy Różanej.

- Niewybuch był ewidentnie podrzucony, zapewne odnaleziony przez „poszukiwacza skarbów”. Z tego względu w sprawę na kilkadziesiąt godzin została zaangażowana Policja, Straż Miejsca i OSP, by nie dopuścić, żeby ktoś lekkomyślny nie próbował z pociskiem zrobić coś niemądrego. Gdyby znalazca zechciał zatelefonować do służb po odkryciu takiego znaleziska, sprawa skończyłaby się szybciej, bez pracy (niepotrzebnej) wielu osób - informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

- Apelujemy o rozsądek, bo okazuje się, że pomimo upływu od wojny już kilkudziesięciu lat jej pozostałości wciąż mogą grozić ludziom - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Chcą powtórki wyborów!

zDolne NGO nagrodzone – wśród nich jest KSON

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Mauser 26-03-2018 17:18
Jakiś czesio kupił sobie wykrywkę z biedry i się zabawia.A tego złomu w ziemi leży tony.Kto ma trochę pojęcia wie gdzie
~sajmon 26-03-2018 21:01
do: ~Mauser (17:18)
Hmmm... tu przyznam że sporo tego jest :) Z relacji babci nieraz słyszałem jak wycofujące się wojska zakopywały tu i ówdzie swój arsenał :) Podminowywali mosty, drogi, rozjazdy kolejowe :) Na osobistą ingerencję babci spora część została rozminowana :) Ale sporo tego zostało :)
~zaboberek 26-03-2018 20:50
Idiotów nie brakuje,bezmózgowiec nie zdaje sobie sprawy co się może stać.
~ 26-03-2018 23:25
Policja chciała nie dopuścić, by nie próbował. Czyli usuwając podwójne zaprzeczenie, chciała, by próbował zrobić coś niemądrego. Bardzo logiczne. Ktoś chyba do szkoły nie chodził. A Wiklik w jednym tekście ma na imię Cezary, a w innym Cezariusz. A może to Cezary Cezariusz Wiklik?
~detektorysta 26-03-2018 23:37
Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób byłoby mniej pracy przy zgłoszeniu odnalezionego niewybuchu przez "poszukiwacza skarbów" od tego ujawnionego przez inne osoby? To nie ma żadnego wpływu na działania służb. Sekundo: poszukiwacz nazwijmy go nawet skarbów - po co miałby zabierać ów przedmiot z miejsca odkrycia i podrzucać w uczęszczane miejsce? Bym może prędzej podejrzewał że to może ktoś z tych służb pilnujących niewybuch go podrzucił - bo chociaż miał motyw - zamiast patrolować ulice mógł sobie posiedzieć przez całą służbę w autku i nikt mu nie zarzucił, że nic nie robił - a jak OSP to i jeszcze wpadły diengi. Swoją drogą - nieważne kto podrzucił - ważne że służby zadziałały i już nie ma niebezpieczeństwa. A co jeśli ktoś sprawdza działanie służb, sposoby zabezpieczenia miejsca, ewakuacji itp, a potem ta wiedzę wykorzysta do niecnych celów jak np. zakłócanie imprez masowych czy np. wyborów??? Może być wiele sensacyjnych teorii ale ta z poszukiwaczem skarbów wg mnie nie trzyma się kupy
~silber groschen 27-03-2018 10:11
do: ~detektorysta (23:37)
10/10 zwłaszcza za teorię z motywem,wysoce prawdopodobne.
~archanioł Gabr..... 27-03-2018 11:34
do: ~detektorysta (23:37)
Popieram!!!! Nikt nie kojarzy tego z Merkelową a oszołomów jest nadto. Zapewne nie ustalą kto, zaś bzdurne nie przemyślane teksty i tak będą się pojawiać.
~Poszukiwacz 27-03-2018 9:45
"Gdyby znalazca zechciał zatelefonować do służb po odkryciu takiego znaleziska, sprawa skończyłaby się szybciej, bez pracy (niepotrzebnej) wielu osób - informuje Cezary Wiklik". A na drugi dzień puk puk, przeszukanie, i pytania czy było wydane pozwolenie z WKZ? czy było wydane pozwolenie od właściciela terenu? Itp.Itd. Sprawa kończy się w sądzie w najlepszym wypadku mandatem... Chory kraj!!!
~einen thaler 27-03-2018 10:05
do: ~Poszukiwacz (9:45)
Ty kolego też się nie pucuj jako poszukiwacz, bo różne typy czytają tu komentarze i może być różnie.Poza tym racja.A ten typ jak dalej będzie kopał urwiłapy i podrzucał,to któregoś razu coś pójdzie nie tak i będą go zbierać po kawałku w promieniu 100m.Darz dół
~ 27-03-2018 12:49
kiedys czytalem, ze jak gosc przyniosl niewybuch na policje to wszyscy policjanci wyskoczyli przez okna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święta coraz bliżej

Barbórkowa feta

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Było nastrojowo

Jaki prezent dla taty pod choinkę wybrać? Oto garść pomysłów

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%