MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Podrzucane… niewybuchy (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 marca 2018, 16:32
Autor: UM Jelenia Góra
W ostatnich dniach po raz kolejny ktoś w Jeleniej Górze podrzucił pocisk z II wojny światowej w uczęszczane miejsce. W niedzielę (25.03) zauważono fragment wypełnionej substancją wybuchową głowicy pocisku z tzw. pancerfausta w rejonie ulicy Różanej.

- Niewybuch był ewidentnie podrzucony, zapewne odnaleziony przez „poszukiwacza skarbów”. Z tego względu w sprawę na kilkadziesiąt godzin została zaangażowana Policja, Straż Miejsca i OSP, by nie dopuścić, żeby ktoś lekkomyślny nie próbował z pociskiem zrobić coś niemądrego. Gdyby znalazca zechciał zatelefonować do służb po odkryciu takiego znaleziska, sprawa skończyłaby się szybciej, bez pracy (niepotrzebnej) wielu osób - informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

- Apelujemy o rozsądek, bo okazuje się, że pomimo upływu od wojny już kilkudziesięciu lat jej pozostałości wciąż mogą grozić ludziom - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Harcerze z nową siedzibą

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Mauser 26-03-2018 17:18
Jakiś czesio kupił sobie wykrywkę z biedry i się zabawia.A tego złomu w ziemi leży tony.Kto ma trochę pojęcia wie gdzie
~sajmon 26-03-2018 21:01
do: ~Mauser (17:18)
Hmmm... tu przyznam że sporo tego jest :) Z relacji babci nieraz słyszałem jak wycofujące się wojska zakopywały tu i ówdzie swój arsenał :) Podminowywali mosty, drogi, rozjazdy kolejowe :) Na osobistą ingerencję babci spora część została rozminowana :) Ale sporo tego zostało :)
~zaboberek 26-03-2018 20:50
Idiotów nie brakuje,bezmózgowiec nie zdaje sobie sprawy co się może stać.
~ 26-03-2018 23:25
Policja chciała nie dopuścić, by nie próbował. Czyli usuwając podwójne zaprzeczenie, chciała, by próbował zrobić coś niemądrego. Bardzo logiczne. Ktoś chyba do szkoły nie chodził. A Wiklik w jednym tekście ma na imię Cezary, a w innym Cezariusz. A może to Cezary Cezariusz Wiklik?
~detektorysta 26-03-2018 23:37
Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób byłoby mniej pracy przy zgłoszeniu odnalezionego niewybuchu przez "poszukiwacza skarbów" od tego ujawnionego przez inne osoby? To nie ma żadnego wpływu na działania służb. Sekundo: poszukiwacz nazwijmy go nawet skarbów - po co miałby zabierać ów przedmiot z miejsca odkrycia i podrzucać w uczęszczane miejsce? Bym może prędzej podejrzewał że to może ktoś z tych służb pilnujących niewybuch go podrzucił - bo chociaż miał motyw - zamiast patrolować ulice mógł sobie posiedzieć przez całą służbę w autku i nikt mu nie zarzucił, że nic nie robił - a jak OSP to i jeszcze wpadły diengi. Swoją drogą - nieważne kto podrzucił - ważne że służby zadziałały i już nie ma niebezpieczeństwa. A co jeśli ktoś sprawdza działanie służb, sposoby zabezpieczenia miejsca, ewakuacji itp, a potem ta wiedzę wykorzysta do niecnych celów jak np. zakłócanie imprez masowych czy np. wyborów??? Może być wiele sensacyjnych teorii ale ta z poszukiwaczem skarbów wg mnie nie trzyma się kupy
~silber groschen 27-03-2018 10:11
do: ~detektorysta (23:37)
10/10 zwłaszcza za teorię z motywem,wysoce prawdopodobne.
~archanioł Gabr..... 27-03-2018 11:34
do: ~detektorysta (23:37)
Popieram!!!! Nikt nie kojarzy tego z Merkelową a oszołomów jest nadto. Zapewne nie ustalą kto, zaś bzdurne nie przemyślane teksty i tak będą się pojawiać.
~Poszukiwacz 27-03-2018 9:45
"Gdyby znalazca zechciał zatelefonować do służb po odkryciu takiego znaleziska, sprawa skończyłaby się szybciej, bez pracy (niepotrzebnej) wielu osób - informuje Cezary Wiklik". A na drugi dzień puk puk, przeszukanie, i pytania czy było wydane pozwolenie z WKZ? czy było wydane pozwolenie od właściciela terenu? Itp.Itd. Sprawa kończy się w sądzie w najlepszym wypadku mandatem... Chory kraj!!!
~einen thaler 27-03-2018 10:05
do: ~Poszukiwacz (9:45)
Ty kolego też się nie pucuj jako poszukiwacz, bo różne typy czytają tu komentarze i może być różnie.Poza tym racja.A ten typ jak dalej będzie kopał urwiłapy i podrzucał,to któregoś razu coś pójdzie nie tak i będą go zbierać po kawałku w promieniu 100m.Darz dół
~ 27-03-2018 12:49
kiedys czytalem, ze jak gosc przyniosl niewybuch na policje to wszyscy policjanci wyskoczyli przez okna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Gra Miejska w Piechowicach – 3 października

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Uhonorowali krwiodawców

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%