MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Podróże z dzbanem pełnym poezji. Nie tylko o Lwowie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:48
Aktualizacja: 13:51
Autor: Es
Fot. Organizator
Różnorodne wiersze pełne ciepła i nostalgii pióra Krystyny Susabowskiej znalazły się w tomie „Podróże z dzbanem”, który promowano ostatnio w Książnicy Karkonoskiej.

Autorka należy do Stowarzyszenia „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej”, ma jednak też wielu przyjaciół w Jeleniogórskim Klubie Literackim. Jak czytamy na stronie www.strumienie.eu, podczas wieczoru promocyjnego Krystyna Susabowska przeczytała kilka wierszy o swoim ukochanym Lwowie i o miejscach, które zostawiły trwały ślad w Jej sercu.

Z poezją pani Krystyny zmierzyli się też inni recytatorzy: wśród nich Alicja Raczek i Joanna Broniarczyk z Książnicy Karkonoskiej, poeta i nauczyciel języka polskiego Jan Owczarek oraz Magdalena Szczębara, która przetłumaczyła wiersze K. Susabowskiej na rosyjski. Nie zabrakło gratulacji: o Atorce w ciepłych słowach wypowiedziała się, między innymi, Alina Obidniak, długoletnia dyrektor Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze.

– Popołudnie poetyckie uświetnił swym występem Zespół SOLTANTO TU w składzie: Dylwia Latoch (skrzypce), Zdzisława Kubów (śpiew) oraz Maciej Cytarzyński (keyboard). Pan Maciej skomponował muzykę do kilku wierszy Krystyny Susabowskiej, co było miłym zaskoczeniem dla gości – pisze na łamach Strumieni Ewa Pelzer.
Poetka dziękowała gościom za przybycie i rozdawała autografy na tomikach, które znikały z półki jak świeże bułeczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Soboty z artystami

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 21-11-2011 20:51
~ PROSZĘ .. zobaczyc,jak dużo przyszło ludzi na wieczór autorski ! .. a to tylko oznacza, że tak jelonkowi .."leczą rany,które zadaje rozum" .. uciekając przed "przemysłem kulturalnym" ~BRAVO ! .. dla Krystyny Susabowskiej ! .. która zabiera swojego czytelnika w podróż .. do Lwowa i używa do "tego" tylko słowa !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Koncert na cztery ręce

Wyjątkowa wystawa

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
647
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%