MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podróże z Bolkiem i Lolkiem w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 marca 2013, 8:53
Aktualizacja: 17:28
Autor: mestra
Fot. mestra
Gorąca Hiszpania, radosna Finlandia i tajemnicza Grecja – zawitały do jeleniogórskiego „Muflonu”. Zabawie i radości nie było końca, a to wszystko za sprawą kolejnej imprezy z cyklu: „Poranki Rodzinne”.

W niedzielę (17 marca 2013 roku) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze już po raz trzeci odbyło się spotkanie pn. „Poranki Rodzinne”. Tym razem 30 dzieci i dorosłych wyruszyło wraz z „Bolkiem i Lolkiem” w podróż po Europie. Poznawali kulturę Hiszpanii, gdzie torreador walczył z bykiem na arenie, w Finlandii obejrzeli wyścig renów, a w słonecznej Grecji stanęli oko w oko z mitycznym Posejdonem.

Oprócz filmów animowanych z lubianymi bohaterami, organizatorzy przygotowali warsztaty plastyczne, zabawy edukacyjne i konkursy z nagrodami. Wiele radości sprawił dzieciom konkurs plastyczny na najpiękniejszego słonia (logo „Poranków Rodzinnych”), w którym jury wyróżniło i nagrodziło aż dziewięć prac. W trakcie warsztatów maluchy i ich opiekunowie uczestniczyli w reportażu (wyświetlanym zawsze na początku spotkania) i odpowiadali na pytanie: „Co to jest podróż?” oraz „Gdzie chcieliby się w podróż wybrać?”.

Na koniec organizatorzy imprezy ogłosili Ogólnopolski Konkurs: „Cała Polska rysuje z Bolkiem i Lolkiem”, nagłośniony przez Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o. (regulamin znajduje się na stronie: http://www.bolekilolek.pl/konkurs1). Jednocześnie zaprosili dzieci na 7. kwietnia, na kolejny „Poranek Rodzinny” z „Pampalinim Łowcą Zwierząt”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Janowice za zmianą nazwy powiatu

Debata świadomych o smogu

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pikuś 19-03-2013 15:57
Mam nadzieję, że prawa autorskie zostały zaspokojone. W przeciwnym razie może być tak, jak z Koziołkiem Matołkiem wrzuconym do sieci ...
~frodo 19-03-2013 22:39
Wybieram się w kwietniu na kolejny czwarty poranek, bo to świetna propozycja dla dzieci i rodziców. Czy organizatorzy przewidują jakieś niespodzianki dla wytrwałych?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fetor na Moniuszki

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Zmarł ks. Józef Stec

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Na roboczo o partnerstwie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
778
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%