MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

„Podróże dookoła pokoju stołowego” – po premierze w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 lipca 2012, 12:28
Aktualizacja: 12:41
Autor: Agnieszka Gierus
Fot. Agnieszka Gierus
Sobotni premierowy spektakl w wykonaniu Teatru Osób Uzależnionych Karawana zachwycił publiczność, licznie zgromadzoną w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

– Ideą przewodnią „Podróży dookoła pokoju stołowego” jest zjawiskowość otoczenia, teraźniejszości, ukazanie niezwykłości, która jest przez nas zapomniana, na którą na co dzień nie zwracamy uwagi – mówi Tadeusz Rybicki, reżyser i scenarzysta spektaklu. – Oczekujemy, aby cud nas zadziwiał, ale w oczekiwaniu na ten cud nie dostrzegamy tego, co na co dzień jest tak naprawdę niezwykłe – dodaje.

W spektaklu praktycznie nie ma tekstu, są za to konkretne sytuacje. Aktorzy, w przestrzeni wyznaczanej przez stół, poddają się wpływowi stwarzanych bezwiednie mechanizmów – relacje damsko-męskie, flirt, zdrada, strach, pożądanie. Gra aktorów bazuje przede wszystkim na działaniach fizycznych, na ruchach i gestach, które wystarczają zamiast słów.

Całość ubrana w artystyczną formę, która bawi, śmieszy i zaskakuje.

– Sytuacje banalne mówią o ludziach najwięcej, określają nas bardziej niż słowa, których używamy najczęściej po to, aby wypaść dobrze lub się obronić. Za to sytuacje są, jakie są i bohaterowie nie muszą się z nich tłumaczyć – dodaje Tadeusz Rybicki.

Kolejne premiery w wykonaniu aktorów Teatru Karawana potwierdzają, że terapeutyczny wymiar działania jest bezdyskusyjny. Na plan pierwszy wysuwa się też jednak wymiar artystyczny, o czym świadczą konkursy wygrywane przez aktorów, jak nagroda dla spektaklu „Ubu król” podczas Festiwalu Teatrów Alternatywnych Spotkania 2011 odbywającego się w ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych czy Grand Prix III Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Amatorskich OPTA we Wrocławiu, które zdobyła sztuka „Na pełnym morzu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska w budowie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Utrudnienia w Witkowie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~misiekk 1-07-2012 13:11
BRAWO!!!! \"Karawaniarze\" jesteście GENIALNI!!!!
~bartekjg 1-07-2012 14:51
DUŻY szacun.Dla tego co robicie!!!
~mm 1-07-2012 16:15
dlaczego nie ma Tadzika na zdjęciach ?
~ 1-07-2012 20:18
"Kolejne premiery w wykonaniu aktorów Teatru Karawana potwierdzają, że terapeutyczny wymiar działania jest bezdyskusyjny."....hmmm.
~Rapusza 2-07-2012 8:19
Jestem pod wrażeniem tej opowieści, niby ba...lna ale jakże prawdziwa! Kunszt aktorski bezapelacyjny - przyznam, że dopiero teraz odkryłam Karawanę, ale od dziś jestem na każdym spektaklu !
valentine 2-07-2012 8:23
Od dawna śledzę Karawanę - moja ulubiona sztuka w ich wykonaniu, to Na pełnym morzu. Brawa za sztukę, brawa za chęć i ogromny podziw oraz szacunek dla Karawany :)
~oleńka 2-07-2012 18:00
Beatka Chłopeniuk , Darek Jezierski, Mareczek Cwen, Lesław, Janusz, Mateusz Gąsiorowski i Kasia Stefanowicz ... Serwują nam niesamowite wrażenia !!!!!! Dziękujemy !!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Półkolonie pełne atrakcji

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Niewybuch w Złotoryi

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2052
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%