MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podpalał stodoły i wzywał straż pożarną

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 25 stycznia 2008, 14:05
Aktualizacja: 14:06
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Dziesięć lat więzienia grozi 19–latkowi, którego policja podejrzewa o serię podpaleń. Spowodował straty przekraczające 200 tysięcy złotych, a płonące obiekty fotografował aparatem w telefonie komórkowym.

Podpalacz działał w rejonie Chojnowa. W nocy z 23 na 24 stycznia legnicka policja i straż pożarna powiadomione zostały o serii podpaleń, do których doszło w trzech miejscowościach na terenie gminy Chojnów. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już po kilku godzinach, prowadzone czynności wskazały na jednego z mieszkańców gminy. Okazał się nim 19 – latek.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w godzinach popołudniowych na jednym z przystanków, gdy wysiadał z autobusu. Ustalili, że mężczyzna był widziany w każdej z miejscowości, gdzie doszło do pożaru. Zatrzymany nie potrafił wyjaśnić, dlaczego podpalał. Za każdym razem jednak obserwował wśród innych mieszkańców akcję gaszenia pożaru. W jednym przypadku sam nawet anonimowo wezwał strażaków. Pożary fotografował telefonem komórkowym.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około północy w miejscowości Budziwojów. Spłonęła tam stodoła, a w niej prawie 40 ton siana. Godzinę później w sąsiedniej miejscowości strażacy gasili pięć kolejnych pożarów, gdzie paliły się sterty siana. Około 3 w nocy, kilka kilometrów dalej płonęły następne dwie stodoły. Łącznie straty powstałe w wyniku podpaleń szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 210 000 zł.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz za wywołanie pożarów grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzieże.

Ogłoszenia

Czytaj również

Po Koronę Gór Polskich

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Nowa sygnalizacja świetlna  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 25-01-2008 16:08
Proponuję jego podpalić i nie wzywać pomocy!
~ 25-01-2008 21:11
niech teraz te pieniadze oddaje właścicielom stodoł.
~Franek ł. 26-01-2008 11:56
pRZECIEZ NAWET SŁABIUTKI ADWOKACINA W TEJ SPRAWIE UZYSKA POD PRETEKSTEM CHIOROBY PSYCHICZNEJ UNIEMOŻLIWIAJĄCEJ ROZPOZNANIE CZYNU I POKIEROWANIE SWOIM POSTEPOWANIEM, WZGL. INNEGO SCHORZENIA UMORZENIE POSTEPOWANIA, I EW. SKIEROWANIE DELIKWENTA NA KRÓTKOTRWAŁE LECZENIE WZGL OBSERWACJĘ W SZPITALU PSYHIATRYKU ZAKOŃCZY CAŁOŚC SPRAWY. A POSZKODOWANI - O ILE NIE BYŁI UBEZPIECZENI TO TYLKO MOGA MIEĆ PRETENSJE DO ... SAMEGO SIEBIE. nIESTETY NIE MA U NAS TEGO TYPU ODPOWIEDZIAŁNOSCI, ABY ZA WINY SPRAWCY ODPOWIADALI CZŁONKOWIE RODZINY - CZĘSTO BOGACI.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Powstanie ścieżka edukacyjna

Park już gotowy

Dalszy ciąg Senioraliów 2019  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%