MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podmuch Hiszpanii w Sobieszowie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 26 czerwca 2008, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: KTL
Fot. KTL
W środę, podczas deszczowego pierwszego tygodnia wakacji w MDK „Muflon” odbyło się otwarcie wystawy słonecznych obrazów i rysunków kreski Katarzyny Titow–Gawryjołek pt. „Wspomnienie z Costa Blanca”. Dzieła zachwyciły: artystka część z nich sprzedała na pniu.

Autorka cyklu prac zainspirowanego wizytą w Hiszpanii na przełomie lat 2004 i 2005 oprócz malarstwa zajmuje się również rysunkiem i projektowaniem terenów zielonych. Jest absolwentką liceum plastycznego w Jeleniej Górze.

Otwierając wystawę Katarzyna Titow-Gawryjołek zaznaczyła, że wszystkie dzieła sztuki jej pędzla, jakie można zobaczyć w „Muflonie”, są to prace szybkie, szkicowe. Chciała uwidocznić w nich klimat związany z temperamentem hiszpańskim. Próbując nawiązać kontakt z Hiszpanami w czasie wizyty na Costa Blanca zauważyła, że jest to niezwykle artystyczny naród.

Rzeczywiście już na pierwszy rzut oka widać, że prace przepełnione są hiszpańskim słońcem i lekkością.
– Jest to bardzo trafne ujęcie pod kątem plastycznym, wysoce artystyczne – powiedział nam Krzysztof Zwoliński, odpowiedzialny za przygotowanie wystawy. - obrazy malowane akwarelami oraz w technice akryl-olej oddają klimat wakacyjny.

W środowy wieczór zdecydowanie przeważały opinie pozytywne. Nic więc dziwnego, że część prac została sprzedana niemal od razu po otwarciu wystawy.

- Urzekające jest impresjonistyczne podejście – twierdzi Renata Kryńska. Według niej kolejnymi atutami twórczości Katarzyny Titow-Gawryjołek są własna kolorystyka i lekka kreska.
- Styl określiłabym jako wczesny van Gogh bez odważnej kreski i zmiany kolorów, jednak to właśnie dodaje tym obrazom subtelności – uznała Magda z Jeleniej Góry.

Autorka zdradziła nam, że pomimo faktu, iż aktualnie projektuje tereny zieleni, ma w planach kolejny cykl prac, który na razie pozostanie owiany tajemnicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wymiana wiat przystankowych

Droga dla wybranych

Chcą powtórki wyborów!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ted 26-06-2008 13:36
Za te wystawy i wernisaże należą się słuszne brawa dla osób ,które to robią.Ale MDK nie powinien tylko ograniczać się do robienia wernisaży czy też robienia dla wąskiego grona kół tematycznych i to płatnych. Proponuję zatrudnić jakiegoś zastępcę ,który ma szerszą wizje na pracę Miejskiego Domu Kultury.Forma prezentowania kultury jako galeria jest bardzo dobrym pomysłem ,ale dla tak zróżnicowanej społeczności jaką jest Sobieszów powinny być też proponowane inne formy.Dobrze by było ,aby w końcu tym tematem zająć się poważnie dla dobra ogółu .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nastrojowo w „Muflonie”

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Proces sprawców tragedii drogowej

Ten etap remontu na Zamku Chojnik już zakończony

To grozi tragedią  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
577
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
9%