MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podium dla najmłodszych

Wiadomości: Polska
Poniedziałek, 18 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:48
Autor: KED
Najmłodsi biegacze na orientacje z klubu Paulinum Jelenia Góra udanie wypadli podczas Mistrzostw Polski Młodzików

W Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Mochach, koło Wolsztyna wystartowało około 600 zawodników i zawodniczek w wieku do 14 lat. Trasy na których przyszło im rywalizować o medale krajowego championatu zostały wytyczone w terenie płaskim, leśnym, obfitującym w liczne ścieżki, na których bardzo łatwo można było zabłądzić. Reprezentanci MKS Paulinum Jelenia Góra odegrali w imprezie czołowe role, zdobywając medale, dyplomy oraz puchary.

W biegu klasycznym w kategorii wiekowej M 10 N Rafał Szafrański był trzeci, a w kat. M-12 Mateusz Dzioba drugi. W biegu sprinterskim: w kat. M 10 N R. Szafrański minął linię mety jako trzeci, w kat. M - 11 jego wynik powtórzył Maciej Nowak, zaś w kat. M-12 M. Dzioba był drugi. W rywalizacji sztafet zespół w składzie: M. Nowak, M. Dzioba i Paweł Domański zajął piątą lokatę, a druga drużyna Paulinum w zestawieniu Tadeusz Matyja, Kacper Klimkiewicz i Mateusz Komorowski zakończyła rywalizację na ósmym miejscu. Trenerem najmłodszych jeleniogórskich adeptów biegów na orientacje jest Damian Dutkiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Studium na początek

Spotkanie z historią

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ros 19-06-2007 9:47
Ale was fantazja poniosła albo zbytnio się nadymacie. Dzieci 10–11 lat i mają zawody w randze Mistrzostwa Polski ? –chyba tylko w takich dziwacznych dyscyplinach lub opiekunowie chcąc się dowartościować w środowisku wmawiają tym dzieciakom swoje niespełnione ambicje.
~biegacz 18-07-2007 8:05
kacper jest najlepszy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Janowiczanki najlepsze w Sycowie

Pożegnali Słońce

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Warsztaty modelarskie

O rozpadających się górach

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
67
Tak
63%
Nie
36%
Nie wiem
1%