MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podgórzyński tramwaj jak nowy

Wiadomości: Region
Niedziela, 21 października 2012, 7:57
Aktualizacja: 8:01
Autor: red
Fot. Jerzy Myrna
Podczas rowerowej wycieczki pod koniec września nasz Czytelnik Jerzy Myrna zwrócił uwagę na prace renowacyjne podgórzyńskiego tramwaju. – Bardzo się ucieszyłem, że znów stanie się on prawdziwą wizytówką Podgórzyna – pisał nam wtedy. Teraz przysłał nam zdjęcie (dziękujemy) już po ukończeniu prac.

Renowację prowadziła Gmina Podgórzyn własnymi siłami i za swoje pieniądze, z pomocą pracowników interwencyjnych. Tramwaj przeszdł konserwację, został odmalowany i teraz wygląda jak nowy. - Zależy nam, aby go odnowić, bo to jedna z naszych atrakcji turystycznych - mówiła nam Danuta Śliwińska z Działu Promocji Urzędu Gminy w Podgórzynie.

http://www.jelonka.com/news,single,init,article,42224

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Areszt dla oszusta matrymonialnego

Warto zakisić nie tylko ogórki

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~tak... 21-10-2012 8:24
Tramwaj zwany..;)
~brakuje 21-10-2012 9:05
brakuje znaków, komu tramwaj służy ! NIE POPISALIŚCIE SIĘ REMONTEM, NIE WYGLĄDA TEN TRAMWAY, JAK ZA DAWNYCH CZASÓW--
~dadek1 21-10-2012 9:07
Szkoda, że na tramwaju brak symbolu czy to gminy Podgórzyna, czy MPK Jeleniej Góry
~ 21-10-2012 9:30
Pantograf wyglada jak wieszak obrazka ! Nalezy go obnizyc by nadal autentycznosc pojazdowi, wiadomo ze brak fragmetu trakcji elektrycznej ale to martwe urzadzenie i mozna polozenie tej czesci zmienic na wiarygodna, ponad to, jak ktos zauwazyl, brak herbu JG i numeru bocznego! To uswietni DZIADKA i da wieksza wyobraznie pamietnych czasow . Koszt minimalny!
~KamilJG 21-10-2012 11:02
A wy idioci jak zwykle niezadowoleni. Bardzo dobrze, że tramwaj został odnowiony, bo by się w końcu rozsypał sam z siebie. O wiele lepszy taki, niż kupa złomu. Ale fakt faktem, że herb Jeleniej Góry i numerek boczny by się przydał, bo jego brak rzuca się w oczy...
~George 21-10-2012 11:05
Spokojnie narodzie drogi. Oznakowania na tramwaju pojawią się. Nie zostały jeszcze zakończone prace. Przypominam, że została wykonana część prac przy tramwaju. W przyszłości gmina ma zamiar wyremontować wnętrze pojazdu, ale do tego potrzebny jest czas, fachowiec i pieniądze.
~wm 21-10-2012 11:26
na hu..... biednemu
rymcycymcy 21-10-2012 11:44
Dobrze, że problem tramwajów już mamy za sobą. Tramwaje były hałaśliwe i powolne ! :) ...a do tego czerwone !!! :)
~Rafalino 21-10-2012 12:32
Należy umieścić numer wozu Herb Jeleniej Góry oraz nad herbem nazwa MPK Jel. Góra Takie oznakowanie były na Jeleniogórskich tramwajach. Czy takie oznakowanie też się znajdzie????
~s. 21-10-2012 13:15
A wygląd tramwaju przy zajezdni MZK można określić krótko: Żal d...ę ściska.
~ 21-10-2012 13:18
teee zawilec gdzie te tramwaje co miały dzięki tobie jeżdzić po Jeleniej Górze NIE ZAPOMINAMY OBIETNIC WYBORCZYCH
~ 21-10-2012 14:25
zapytajcie czy tramwaj ma silniki, a jak nie to gdzie one są
~pagórogór 21-10-2012 15:12
nie ma co narzekać, dobrze, że chociaż jakąś atrakcją może się poszczycić podgórzyn
~super 21-10-2012 16:41
szkoda ze tramwaj na MZK w Jeleniej Gorze wyglada jak dziad taka wizytowka
~Radzio 21-10-2012 17:27
GWIZDY!!!! DLA WŁADZ MIASTA JELENIA GÓRA za to że prezydent chce i obiecał by po Jeleniej Górze jeździły tramwaje SKM. A nie ma parę groszy na farbę by oczyścić z rdzy, wyremontować i pomalować ten tramwaj przed zajezdnią... To wszystko o czymś świadczy... Ech jest takie przysłowie.... Szkoda gadać tak więc GWIZDY!!!!! DLA WŁADZ JELENIEJ GÓRY
~Z Niemiec 21-10-2012 17:33
NIE MA HERBU, ZNAKÓW JAK DAWNIEJ ! POMALOWANO JAK PUSTĄ ŚCIANĘ - WSTYD ! HAŃBA ! JAK MOŻA TAK ! ! LUDZIE ! ZWRÓCĘ SIĘ DO WWW.JELONKA.COM Z OFICJALNĄ PROŚBĄ O NAGŁOŚNIENIE TEGO TEMATU PRZECIEŻ NIE MOŻE TAK BYĆ, TAK BYĆ NIE MOŻE...
~:) 21-10-2012 20:14
Ludzie wypisujecie same bzdury cieszcie się że ktoś o niego zadbał zawsze mógł wyglądać tak jak ten przy zajezdni MZK a to że nie ma napisu MPK to jest najmniej potrzebny napis. Za kilka miesięcy bać lat rozpadł by się na kawałki i pojechałby na wycieczkę na złom i tyle byście go widzieli, więc nie ma co krytykować, trzeba się cieszyć tym co jest.:)
~NIE 22-10-2012 7:59
NIE KOLEGO, NIE MOŻNA CIESZYĆ SIĘ TAKIM GÓW...M.. TY BYŚ SIĘ CIESZYŁ Z CHLEBA BEZ SOLI ? COŚ ROBISZ, RÓB DOBRZE...
~Rodrygo 22-10-2012 8:35
Tramwaj przed siedzibą miejskiego przewoźnika - MZK, jest wizytówka całej tej firmy....Całych władz Jeleniej Góry jako właściciela tego bałaganu. Jeśli sie nie chce dbać o coś takiego, nierozłącznie związanego z historią tego miasta, nie powinno się być prezesem ani prezydentem.
~Tramwaj 22-10-2012 21:38
Ten tramwaj przed MZK w Jeleniej Górze to nic innego jak tylko wizytówka całego zakładu MZK... Co ciekawe stoi tam już ze 15 lat to i miał prawo zerdzewieć... Smutne to i widać że pracują tam ludzie tylko dla zysku a nie z powołania......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja ratunkowa w Kotle Łomniczki

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Marzena Machałek o programie PiS

Dożynki gminne we Wleniu

Trwa nabór wniosków!  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
521
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%