Poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 20:14
Aktualizacja: Wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:44
Autor: Mateusz Banaszak
Mitex w ubiegłym sezonie pokazał, że potrafi wlaczyć z każdym. Jak będzie w tym sezonie w A–klasie?
Mitex Podgórzyn odbył ostatni sprawdzian przed sezonem w A–klasie. Kolejny mecz sparingowy odbył się na stadionie w Podgórzynie w niedzielę 17 sierpnia o godz. 15.00 – tym razem podopieczni Tadeusza Niemczyka, nie dali szans Woskarowi, wygrywając 5:2

Mecz od początku toczył się w dobrym tempie. Zawodnicy nie żałowali sił, a rywalizacja w pojedynkach jeden na jeden o piłkę była twarda i zdecydowana.

Pierwszy cios zadał Mitex , w 10 minucie spotkania Krzysztof Tatomir w indywidualnej akcji , minął trzech obrońców i silnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Na odpowiedź gości długo nie trzeba było czekać. W 20 minucie bramkarz Podgórzyna –Marcin Krawczyk musiał wyciągać piłkę z siatki i zrobiło się 1:1.

W dalszej częsci meczu, gra była wyrównana, a walka toczyła się niemal w każdej częsci boiska.

W 43 minucie dokładnym dośrodkowaniem popisał sie Lewandowski, który znalazł w polu karnym swojego kolegę – Pawła Mróz, który nie zmarnował okazji i strzelił gościom bramkę do szatni.
Po zmianie stron , obydwaj trenerzy dokonali korekt, nie tylko personalnych ale i taktycznych, tak aby móc sprawdzic zawodników i różne warianty gry.

Znów przycisnęli gospodarze i po składnej akcji Tatomira i strzale do bramki Wyderkowskiego, Mitex cieszył się z prowadzenia 3:1
Woskar nie poddawał się, szybko podniósł się po stracie bramki i w 60 minucie meczu, groźnie zaatakował strzelając bramkę kontaktową.

Woskar grał do końca, przejmując w ostatnich minutach inicjatywę. Jednak wszelkie próby wyrównania wyniku, zostały skarcone .Najpierw Paweł Mróz pięknym rajdem minął obronę Woskaru i strzelił na 4:2 . Później znów popisała się para Lewandowski – Mróz.Po dwójkowej akcji, Mróz wychodzi sam na sam z bramkarzem i pewnie zdobywa bramkę ustalajać wynik spotkania.

Trener gospodarzy po meczu, nie krył zadowolenia z gry swoich piłkarzy : „Był to bardzo ważny test, gra wygladała bardzo obiecująco .Mieliśmy mało czasu na przygotowania , ale staramy sie walczyć ze wszystkimi. Zdajemy sobie też sprawę ,że był to mecz towarzyski, a nie mistrzowski. Jestem bardzo zadowolony,że w drużynie panuje świetna atmosfera i widać ,że zawodnicy są podbudowani awansem do A-klasy”

Już za kilka dni rusza liga. Zapraszamy na pierwszy mecz w Podgórzynie 24 sierpnia o godzinie 15.00, podopopieczni Tadeusza Niemczyka zmierzą się z LZS Łomnica