MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Podejrzany o zabójstwo w areszcie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 lipca 2018, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 13 lipca 2018, 7:08
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec 39–letniego podejrzanego o zabójstwo. W areszcie spędzi też 3 miesiące 33–letnia kobieta, która nie udzieliła pomocy pokrzywdzonemu, a także utrudniała postępowanie zacierając dowody przestępstwa.

Pod koniec czerwca w Szklarskiej Porębie znaleziono zwłoki mężczyzny. Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności jego śmierci. Przeprowadzona została sekcja zwłok, w wyniku której biegły wstępnie jako przyczynę zgonu wskazał uderzenie w głowę tępym narzędziem.

Czynności podjęte w toku prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze śledztwa, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 5 lipca 39-letniego Sebastiana K. oraz 33-letniej Joanny M.

Jak ustalono, 22 maja w Szklarskiej Porębie doszło do zabójstwa. Sebastian K. zadał pokrzywdzonemu silne uderzenie w głowę metalowym przedmiotem, doprowadzając do śmierci mężczyzny.

- Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie Sebastianowi K. przedstawiono zarzut zabójstwa – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Mężczyzna przyznał się do jego popełnienia. Joannie M. postawiono zarzuty nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu, który znajdował się w stanie zagrażającym życiu, a także utrudniania postępowania poprzez pomoc sprawcy i próbę zatarcia śladów przestępstwa.

- Zarzucone Sebastianowi K. przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, do dożywocia. Joannie M, grozi kara do pięciu lat – dodaje prokurator T. Czułowski.

Z uwagi na znaczny stan rozkładu zwłok pokrzywdzonego, jego tożsamość nie została aktualnie jednoznacznie zweryfikowana. Poczynione ustalenia oraz zabezpieczone dowody, w tym paszport, wskazują, że najprawdopodobniej jest to obywatel Ukrainy, który był poszukiwany przez funkcjonariuszy policji od około miesiąca w związku ze zgłoszeniem jego zaginięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Pożegnania w starostwie

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 12-07-2018 11:07
spokojnie zaraz wyjdzie,nasz sąd jest już znany na cały kraj ze swej łagodności,zwłaszcza dzięki niejakiemu L.polecam dzisiejszy artykuł https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jelenia-gora-skazany-za-smiertelne-potracenie/mhlyhq7
~Tulipan 12-07-2018 12:12
do: ~ (11:07)
Szok i niedowierzanie. Chcę znać imię i nazwisko tego sk...yna, skazać go na pogardę i pluć mu w gębę na powitanie każdego dnia. I tak jak nigdy nikomu nie życzę źle, to tym razem mam nadzieję, że trafi ten śmieć na takiego samego d...la za kierownicą jakim sam jest i skończy się jego los tak samo jak u p.Juliana i p.Małgorzaty
~ 12-07-2018 12:45
do: ~Tulipan (12:12)
Takich synków jak ten Tomasz L. którzy zabiciu człowieka samochodem i dostali wyroki w zawieszeniu, a nawet jeśli musieli posiedzieć to nie więcej jak 2 lata jest w kotlinie jeleniogórskiej kilku.Jak jest napisane w komentarzu wyżej, jeleniogórski sąd jest wyjątkowo pobłażliwy dla zabójców drogowych i jak pokazuje przykład tego L. nawet dla recydywistów.
~ 12-07-2018 14:20
do: ~Tulipan (12:12)
Ma autokomis łatwo znajdziesz
komentarz usunięty
komentarz usunięty
~ 12-07-2018 16:26
odpowiedź na usunięty komentarz
Zdziwilbys się
~sajmon 12-07-2018 16:02
Hmmm.... Skoro zabił w areszcie :) do myślenia autorom artykułu :)
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Odpust Krzeszowski

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
561
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%