MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Podejmij wyzwanie, wjedź rowerem z Kowar na Okraj

Wiadomości: Region
Wtorek, 23 lipca 2013, 7:24
Aktualizacja: 7:28
Autor: Org
Fot. Organizator
Do XVI Kolarskiego Wjazdu Kowary – Okraj zostałyniecałe 4 tygodnie Zachęcamy do podjęcia sportowego wyzwania, sprawdzenia swojej fizycznej sprawności i zdobycia tytułu najlepszego „górala” wschodnich Karkonoszy! Do udziału w zawodach można się zapisywać poprzez formularz na stronie: http://formularz.ultimasport.pl/188/index.php

Wyścig - jak co roku - odbędzie się 15 sierpnia (w czwartek) 2013 r. Zawodnicy już po raz szesnasty podejmą morderczą wspinaczkę z centrum Kowar (ok. 480 m n.p.m.) na wysokość ponad tysiąca metrów n.p.m. do malowniczo położonej wioski Mala Upa na Przełęczy Okraj. Imprezę organizuje Miasto Kowary wspólnie z Gminą Mala Upa, Związkiem Gmin Karkonoskich oraz ze Stowarzyszeniem Sportowo - Społeczno - Kulturalnym PRO Kowary. Z każdym rokiem kolarski wjazd cieszy się coraz większą popularnością. Podobnie jak w latach ubiegłych przewidujemy dwie kategorie zawodów: wyścig szosowy oraz MTB.

Zainteresownych udziałem w wyścigu prosimy o zapoznanie się z regulaminem (http://formularz.ultimasport.pl/188/regulamin.pdf) zwłaszcza z warunkami uiszczania wpisowego.


- Serdecznie zapraszamy zarówno zawodników, jak i miłośników kolarstwa do wzięcia udziału w naszej największej sportowej imprezie. Celem tych zawodów jest przede wszystkim promowanie aktywnego trybu życia. Przeznaczone są zarówno dla amatorów, jak i reprezentantów klubów sportowych - zachęcają do udziału organizatorzy.

Więcej informacji nt. „XVI Kolarskiego Wjazdu Kowary – Okraj” uzyskać można w Biurze Organizacyjnym, który swoją siedzibę ma w kowarskim Ratuszu w Biurze Promocji Rozwoju i Przedsiębiorczości. Można zgłaszać się do nas od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00, skontaktować się z nami telefonicznie - tel. 75 64 39 229 lub e-mailowo: bp@kowary.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest gdzie chodzić – konkurs

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Podgórna jest nadal zarośnięta

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 23-07-2013 10:16
DOLNOŚLĄZAK. Nie pierwszy raz na "Jelonkowym" portalu prezentowane są ciekawe inicjatywy kowarskich urzędników. Znamienne - bez nazwisk. A szkoda, gdyż inicjatywy te zasługują na aplauz. Ich realizacja odbywa się dzięki konkretnym ludziom, których sylwetki godne są bliższego poznania i upowszechnienia. Znamienna jest nazwa kowarskiego ratuszowego gabinetu: BIURO PROMOCJI ROZWOJU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. I rzeczywiście nazwa pokrywa się z faktyczną pracą. Efekty - są widoczne i namacalne. Gratulacje!!! Tak trzymać!!!
~ 23-07-2013 10:25
Cd. z 10:16. A może tak w jeleniogórskim ratuszu zlikwidować wydział dialogu społecznego, który specjalizuje się intrydze politycznej. W to miejsce utworzyć BIURO ROZWOJU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Tylko - bez Korzonka. DOLNOŚLĄZAK.
~ 23-07-2013 11:07
w tamtym roku impreza ta nie byla odpowiednio zabezpieczona i jadący samochodami na Okraj byli narazeni na spowodowanie wypadku, gdyz pedzacy z Okraju rowerzysci nie zachowywali ostroznosci pedzac nieraz na złamanie karku, niektorzy ktorzy jechali grupowo na okraj zajmujac caly pas- policji ani porzadkowych nie bylo widac , a nawet nie miala ta impreza zabezbieczenia medycznego czyli brak wyobrazni organizatorow naraza ludzi na niebezpieczenstwo- a droga ta jest kreta i wąska panowie organizatorzy
~Stachu 23-07-2013 12:47
Gościu z komentarza 11:07 weź sobie odpuść jechanie na Okraj akurat w tym czasie...Wyścig jest tam organizowany tylko w jeden dzień. Musisz akurat wtedy pchać się tam swoim blaszakiem ? Nie bądź upierdliwy.
CН.W.D.P. 23-07-2013 14:46
TAK SIĘ KOŃCZY JAZDA PO OKRAJU... http://i.imgur.com/AH4QVAA.jpg
~kibic 23-07-2013 16:29
Jak zwykle całą konkurencję wykoszą Pik z Leszkiem. Osobiście sam jestem ciekaw, czy w tym roku Leszek będzie pierwszy, a Pik drugi, czy może na odwrót? PS. Oby tylko nie pomyliły im się terminy, tak jak w zeszłym roku gdy pojechali nie w ten czwartek co trzeba i dziwili się, że jest tak mało zawodników. Ale to podrzędna sprawa, najważniejsze że zajęli wszystkie czołowe miejsca.
~Stasio 23-07-2013 23:15
A kto mi skutecznie zagwarantuje , ze moj rower nie bedzie ukradziony ?
~AnonimGall 24-07-2013 0:16
Faceci do garów!!! Taki zjazd jest tylko dla ludzi z wyobraźnią... Ale "was ~kibiców i temu podobnych" uwierają ludzie sukcesu... rowerowego :)))) Okraj pokonamy... jak każdego letnego tygodnia :)))
~ 24-07-2013 13:23
GalluAnonimie. Taki zjazd jest - przede wszystkim - dla ludzi z wyobraźnią. Zjazd z Okraju przyrównać można do jednego z odcinków Tour de France. Nie tylko takie trasy ale także liczne górskie szlaki rowerowe, wymuszające ekstremalny wysiłek pozwoliły naszej Majce doskonalić swoje umiejętności w terenie, stanowiącym wyzwanie dla prawdziwych cyklistów. Warto, promując Kotlinę Jeleniogórską w świecie, eksponować te walory. Urzędnicy kowarscy - przed którymi chylę czoła - to właśnie robią. DOLNOŚLĄZAK.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Weekend w Bukowcu

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2208
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%