MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Podebatują o niepełnosprawnych i seniorach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 października 2013, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Org
„Miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnością i seniorom” – to tytuł konferencji, która odbędzie się 6 listopada 2013 r. godz. 9.00 w Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze przy ul. Lwóweckiej 18. Debata będzie tłumaczona na język migowy.

Spotkanie o godz. 9.00 otworzą: Barbara Imiołczyk z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich i prof. zw. dr hab. Inż. Tomasz Winnicki – prorektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

O godz. 9.30 dr Maciej Lis z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich powie o prawnomiędzynarodowej ochronie praw człowieka na przykładzie Konwencji ONZ i o prawach osób niepełnosprawnych. O 10.15 rozpocznie się dyskusja, która potrwa do 10.40.

Po przerwie kawowej rozpocznie się panel z udziałem moderatora Barbary Imiołczyk, a także Ligii Jamer – przewodniczącej Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych oraz Janina Peikert – pełnomocnika Rektora KPSW ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze.

O przestrzeni publicznej dostępnej dla wszystkich opowie Marek Wysocki, członek Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnościami, a o stargardzkim modelu mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów – Jadwiga Dąbrowska ze Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Tu również będzie czas na dyskusję.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w konferencji do 4 listopada 2013r. telefonicznie pod numerem tel. 66 88 258 48 lub mailowo u.ragucka@o2.pl

Organizatorami są: Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych oraz Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Konferencja tłumaczona będzie na język migowy dzięki wsparciu członków Polskiego Związku Głuchych, koła w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Jeleniej Górze może grzmieć i padać

Mniej barier dla niepełnosprawnych

Odbudują zbiorniki

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zaboberek 28-10-2013 17:35
Nie debata jest potrzebna ale konkretne działanie.
~zaboberek1 28-10-2013 22:27
to zapraszamy do wspólnego działania, żeby coś się zaczęło faktycznie zmieniać trzeba to niestety najpierw niektórym wytłumaczyć , bo syty głodnego nie rozumie
~jankowski 30-10-2013 7:52
No i kolejne pieniądze zostaną,prawdopodobnie,wyrzucone w błoto.Inwalidą jestem od 1976 r.ze stałą II grupą, przez całe życieiaktywny zawodowo Przez te lata wielokrotnie w naszym mieście odbywały się akcje na rzecz takich jak ja, które w większości były tzw. biciem piany. Jeden, jedyny raz zwracałem się do różnych "odpowiedzialnych" władz o przyznanie mi miejsca parkingowego przed budynkiem, w którym mieszkam - takich kopert, z numerami aut jest na Zabobrzu jest bardzo wiele. Mam specjalną teczkę z korespondencją w tej sprawie. No i oczywiście to co dla niektórych było możliwe do załatwienia dla innych dla mnie okazało się nieosiągalne. A temu panu z Biura RPO to mogę powiedzieć, że w sprawach ludzi niepełnosprawnych są specami od komplikowania spraw prostych i zasłaniania się prawem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Seniorzy filmowcami

MZK nie dla rowerzystów?

PiS ujawnił listy kandydatów

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
29
Tak
69%
Nie
10%
Nie wiem
21%