MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Podebatują o niepełnosprawnych i seniorach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 października 2013, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Org
„Miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnością i seniorom” – to tytuł konferencji, która odbędzie się 6 listopada 2013 r. godz. 9.00 w Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze przy ul. Lwóweckiej 18. Debata będzie tłumaczona na język migowy.

Spotkanie o godz. 9.00 otworzą: Barbara Imiołczyk z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich i prof. zw. dr hab. Inż. Tomasz Winnicki – prorektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

O godz. 9.30 dr Maciej Lis z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich powie o prawnomiędzynarodowej ochronie praw człowieka na przykładzie Konwencji ONZ i o prawach osób niepełnosprawnych. O 10.15 rozpocznie się dyskusja, która potrwa do 10.40.

Po przerwie kawowej rozpocznie się panel z udziałem moderatora Barbary Imiołczyk, a także Ligii Jamer – przewodniczącej Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych oraz Janina Peikert – pełnomocnika Rektora KPSW ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze.

O przestrzeni publicznej dostępnej dla wszystkich opowie Marek Wysocki, członek Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnościami, a o stargardzkim modelu mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów – Jadwiga Dąbrowska ze Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Tu również będzie czas na dyskusję.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w konferencji do 4 listopada 2013r. telefonicznie pod numerem tel. 66 88 258 48 lub mailowo u.ragucka@o2.pl

Organizatorami są: Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych oraz Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Konferencja tłumaczona będzie na język migowy dzięki wsparciu członków Polskiego Związku Głuchych, koła w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zaboberek 28-10-2013 17:35
Nie debata jest potrzebna ale konkretne działanie.
~zaboberek1 28-10-2013 22:27
to zapraszamy do wspólnego działania, żeby coś się zaczęło faktycznie zmieniać trzeba to niestety najpierw niektórym wytłumaczyć , bo syty głodnego nie rozumie
~jankowski 30-10-2013 7:52
No i kolejne pieniądze zostaną,prawdopodobnie,wyrzucone w błoto.Inwalidą jestem od 1976 r.ze stałą II grupą, przez całe życieiaktywny zawodowo Przez te lata wielokrotnie w naszym mieście odbywały się akcje na rzecz takich jak ja, które w większości były tzw. biciem piany. Jeden, jedyny raz zwracałem się do różnych "odpowiedzialnych" władz o przyznanie mi miejsca parkingowego przed budynkiem, w którym mieszkam - takich kopert, z numerami aut jest na Zabobrzu jest bardzo wiele. Mam specjalną teczkę z korespondencją w tej sprawie. No i oczywiście to co dla niektórych było możliwe do załatwienia dla innych dla mnie okazało się nieosiągalne. A temu panu z Biura RPO to mogę powiedzieć, że w sprawach ludzi niepełnosprawnych są specami od komplikowania spraw prostych i zasłaniania się prawem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tort w dowód wdzięczności

Dachowanie w Radomierzu

Śmierć na żwirowni

Co z dużą ilością nakrętek?

Objazd na singletracku

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
42
Tak
43%
Nie
52%
Nie wiem
5%