MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Podczas ferii mają się bezpiecznie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 stycznia 2009, 13:21
Aktualizacja: 13:22
Autor: TEJO
35 autobusów, którymi poruszały się dzieci wypoczywające podczas trwających do niedzieli ferii zimowych skontrolowali policjanci. Nie było żadnych zastrzeżeń. Działania policyjne związane z wolnym od szkoły potrwają do nadchodzącej niedzieli.

Wprawdzie zimowe wakacje zmierzają do nieuchronnego końca, jednak policjanci wciąż prowadzą akcję „Bezpieczne ferie”, której celem jest zapewnienie młodzieży spokojnego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. – 24 stycznia mundurowi przeprowadzili pogadankę dla 50 uczestników zimowiska, dzieci z domów dziecka z całej Polski – w Hotelu „Las” w Szklarskiej Porębie. Dzieci i młodzież podzielone były na cztery grupy wiekowe od 7 do 18 lat. Z młodzieżą policjanci rozmawiali przede wszystkim o odpowiedzialności w przypadku jazdy pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

– Policjanci do tej pory skontrolowali 35 pojazdów, którymi przewożone były dzieci. Kontrole 8 z nich odbyły się na prośbę opiekunów, a pozostałe zostały skontrolowane z inicjatywy policjantów – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. – Stan skontrolowanych środków transportu nie budził żadnych zastrzeżeń i wszystkie zostały dopuszczone do dalszej jazdy.

Stróże prawa dyscyplinują też innych użytkowników dróg. Kilku kierowców zostało ukaranych mandatami za to, że nie stosowali podczas jazdy pasów bezpieczeństwa oraz kilka osób zostało ukaranych za prowadzenie podczas jazdy rozmowy przez telefon komórkowy.

Policja przypomina, że przy ulicy Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze na dworcu PKS został uruchomiony stały punkt kontroli autobusów w godzinach od 7.00 do 10.00, gdzie na prośbę opiekunów czy rodziców policjanci kontrolują autokary i inne środki transportu , którymi podróżują dzieci i młodzież. Policjanci mogą również podjechać w inne miejsce wskazane przez zgłaszającego. Prośbę o przeprowadzenie takiej kontroli należy zgłosić pod numerami telefonów: 075/75-20-581, 075/75-20-591 lub 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Budowa drogi S3

Forex trading od podstaw. Czym jest i jak zacząć inwestować?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~1111 29-01-2009 14:50
Nic innego jak tylko BRAWA!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Identyfikacja wizualna

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Trwa "Davos" w Karpaczu

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
772
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%