MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Podcięta "Kolorowa"

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 11 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 9:57
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Standardowa procedura kontrolna uchroniła letni tor saneczkowy w Karpaczu być może nawet przed tragedią. Podczas codziennego, porannego przeglądu urządzeń technicznych, prowadzonego zawsze przed uruchomieniem toru, pracownicy Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa” odkryli, że stalowa lina nośna wyciągu obsługującego rynnę zjazdową została podcięta.

Początkowo odkryto jedno nacięcie. Krótko potem okazało się, że linę zniszczono w dwóch miejscach odległych od siebie o ok. 50 m. Nie ma mowy o jakichkolwiek innych przyczynach - wyeksploatowaniu czy wadach materiału. To była celowa robota. Ktoś w pełni świadomie nadpiłował linę. I wymagało to całkiem sporego wysiłku. Naruszenie grubego, metalowego splotu, zdolnego wytrzymać wielkie obciążenia, wymagało solidnej piły albo nawet elektrycznego fleksu.

Bardzo zagadkowy wydaje się powód przestępczego procederu. Do ciężkiej liny dobrać mogli się zwyczajni złomiarze, którzy - np. spłoszeni - ostatecznie nie dopięli swego. Okoliczności zdarzenia wskazują też na równie prawdopodobną dziś wersję o sabotażu na stoku. Czyżby ktoś chciał zamachnąć się na interesy „Kolorowej”?

Prezes centrum Andrzej Żyła sam zastanawia się nad takim pytaniem. Trudno jednak stwierdzić, komu mogłoby zależeć na sparaliżowaniu działania toru. W pobliżu nie ma żadnej konkurencji, a atrakcja, jaką bez wątpienia jest letni tor saneczkowy w Karpaczu, służy interesom całej okolicy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie parkujemy

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Krakowska gotowa!  

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Randkowanie podczas kwarantanny. Czy warto umawiać się na randki?

Nowości w muzycznym poranku

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%