MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Podarunek WORD–u wspomógł strażaków

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 stycznia 2009, 13:01
Aktualizacja: Sobota, 17 stycznia 2009, 16:27
Autor: Angela
Fot. Angela
Wyposażenie przeznaczone do ratownictwa drogowego w tym sprzęt hydrauliczny, który składa się m.in. z agregatu i pompy zasilającej, rozpinacza ramieniowego, nożyc służących do rozcinacza karoserii i wielu innych elementów o wartości 100 tysięcy złotych otrzymali wczoraj jeleniogórscy strażacy. Całość sprezentował strażakom Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Był to pierwszy tego typu prezent, który z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego trafił do z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, ale jak zapowiadał dyrektor WORD-u Robert Tarsa, nie ostatni.

– W naszym statucie jest m.in. poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówił podczas spotkania Robert Tarsa. – Przez wiele lat, czyli zanim zostałem dyrektorem, to zadanie było realizowane w stopniu minimalnym. Dlatego teraz staram się doposażyć poszczególne służby. Wcześniej zakupiony przez nas sprzęt o wartości 50 tysięcy złotych trafił już do policji – dodał. – Jest to zadanie, które w 2008 roku wpisaliśmy jako poprawa bezpieczeństwa w rejonie drogi krajowej numer 3, a także całego miasta i powiatu jeleniogórskiego. W przyszłości również przewidujemy tego typu pomoc.

W związku z tym, że ratownictwo techniczne, w tym drogowe, jest zadaniem ustawowym straży pożarnej od początku lat 90. komenda straży pożarnej dotychczas posiadała podobny sprzęt, jednak miał on już kilkanaście lat, był wysłużony i w wielu przypadkach nie spełniał on już swojej roli.

– Sytuacja na rynku motoryzacyjnym w ciągu ostatnich lat bardzo się zmieniła, dlatego teraz potrzebujemy sprzętu o większych parametrach, większej sile cięcia czy uścisku. Ten sprzęt, który otrzymaliśmy, w zupełności spełnia nasze oczekiwania – mówił st. kpt. Radosław Fijołek, zastępca komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Mamy nadzieję, że dzięki niemu będziemy mogli szybciej dotrzeć do ofiar wypadków i skuteczniej ratować ich życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Artysta" słono zapłaci

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Lwówczanin w ITTF

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~kazek 14-01-2009 13:52
Brawo,więcej egzaminów poprawkowych,a więcej będzie prezentów - cel szczytny,tylko dlaczego moim kosztem?
~ktos 14-01-2009 14:15
Mam tekie same zdanie co kazek .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ja 14-01-2009 15:00
widac nie umiesz jezdzic a skoro nie umiesz jezdzic to pewnie sie kiedys rozwalisz a jak sie rozwalisz to ten sprzet bedzie potrzebny zeby cie wydostac z auta:-)potraktuj to jak inwestycje
rymcycymcy 14-01-2009 15:33
Po tych "prezentach" dla policji ...to teraz tak dla zmyłki ;)
~kierowca bombowca 14-01-2009 17:57
kazek jak jeździć nie umiesz to nie zdawaj egzaminu tylko kup sobie bilet na całe życie na wszystkie srodki transportu!! Taki motoryzacyjny tłuk zawsze znajdzie sobie tłumaczenie swojej porażki na egzaminie!!
~kazik1 14-01-2009 20:01
..pompy zasilającej, rozpinacza ramieniowego, nożyc służących do rozcinacza karoserii \'\' co to jest rozpinacz i rozcinacz jestem pracownikiem straży pożarnej i jak pracuje tam przeszło 10 lat o takim czymś nie słyszałem szanowna redakcjo jak nie wiecie to nie piszcie takich bzdur
~ - 14-01-2009 22:53
W tym WORDZie dali robotę na stołku wiceszefa niejakiemu Kutemu z PSLu. Wiadomo koalicjant (choć przegrany w wyborach) należy mu się etacik! I teraz firma zaczyna robotę polityczną a zapomina o właściwym przygotowaniu kierowców. Z kandydatów na kierowców zrobiono dojne krowy - wiadomo chłop na posadzie, co innego może wymyśleć. Doją tych kursantów ile tylko mogą i zapowiadają, że będzie jeszcze gorzej. "A sio" z taką polityką.
rymcycymcy 14-01-2009 23:04
Kazik ...a wiesz co to spinacz ? ...no właśnie ! Rozpinacz to przeciwieństwo spinacza. Bardzo pożyteczny w pracach biurowych ;)
~rozdi 14-01-2009 23:55
Ludzie przesadzacie! Jak można mieszać polityke z ratowaniem życia ludzkiego i nieudacznikami co niepotrafią egzaminu na prawko zdać?!
~ago od kosmosu 15-01-2009 6:54
niektóre śliczne niegdyś kwiatki bardzo szybko więdną, bo płatki tracą (tzn. włosy), zbyt szybko dojrzewają i zamieniają się w pękate owoce, a po tych "przemianach" są nie do rozpoznania na zdjęciach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Identyfikacja wizualna

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Wandale kontra naukowcy

Drugi taki przystanek

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
812
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%