MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Podarowali Wodnikowi

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 27 marca 2007, 12:10
Autor: ROB
Fot. Jelonka.com
Cena wody nie wzrośnie – uspokajał na dzisiejszej sesji wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Sieci wodociągowe i przyłącza o wartości 11 milionów złotych przekaże wkróce miasto spółce Wodnik. Rada na dzisiejszej sesji wyraziła pozytywną opinię w tej sprawie. Zdecydowana większość rajców była za.

Uchwała ta miała być głosowana tydzień temu na sesji (wóczas obrady przerwano, dzisiaj nastąpiło ich dokończenie), ale na wniosek radnych prezydent ją wówczas wycofał. Radni narzekali, że nie otrzymali listy przyłączy, które mają być przekazane. Obawiali się ponadto, czy przekazanie majątku nie bedzie skutkowało podwyżkami cen wody i ścieków.
Dzisiaj uchwałę przedstawiono ponownie. Skąd ten pośpiech?

– Chcieliśmy uchwalić ten zapis jeszcze w marcu – mówi zastępca prezydenta Jerzy Łużniak. – Po zmianie miesiąca trzeba byłoby ponownie przeszacować tą operację.

Zapewnił jeszcze raz, że ceny wody nie wzrosną. – Za rok część przekazanego teraz majątku zdekapitaluzije się i nie będzie od niego naliczanej wysokiej amortyzacji – mówił Jerzy Łużniak. Wówczas przekażemy kolejne przyłącza i sieci.

Na sesję znowu nie został zaproszony prezes Wodnika Stanisław Dziedzic. – Nie było takiej potrzeby – skwitował Jerzy Łużniak. – Zapisy uchwały są zbieżne ze stanowiskiem pana Dziedzica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tort w dowód wdzięczności

Rozmowy o Kowarach

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Misiek 27-03-2007 11:44
A to Pan Łużniak jest teraz oprócz Z-cy Prezydenta rzecznikiem Prezesa WODNIKA
~wtajemniczony 27-03-2007 11:53
swojej maszyny nie potrafią uruchomić, stoi od lat w magazynach... ciekawe czy rozliczyli się z wszystkich opłat środowiskowych...
~WODNIK 27-03-2007 15:37
Do wtajemniczonego. Pan Niedźwiecki. Czy ty oprócz krytyki innych potrafisz sam coś zrobić?
~nie wierzę nikomu 27-03-2007 21:12
UMOWY NA USŁUGI Z WODNIKA OTRZYMALISMY,CZY MAMY PODPISYWAC CZY NIE!!!cENA JAKAS ZMIENIONA.TO KTO TU MÓWI PRAWDĘ?
~zorientowany 27-03-2007 22:23
Jak to cena zmieniona? Wyraznie jest napisane, ze cena na dzien zawarcia umowy /a nie na dzien podpisania przez Odbiorce, u ktorego lezy ta umowa kilka juz miesiecy/. Owszem od 21 stycznia obowiazuje nowa taryfa i nowe ceny, wiec jesli umowa zostala wydrukowana wczesniej, ceny sa wydrukowane z poprzedniego okresu obowiazywania taryfy oplat. Taryfa oplat w kazdych wodociagach w tym kraju obowiazuje 1 rok i moze sie zmieniac, choc nie musi /w Jeleniej Gorze tak bylo przez ostatnie 2 lata/ i jest oglaszana zgodnie z ustawowymi wymogami zwyczajowo np. w prasie lokalnej. Ale ja wiem, ze najlatwiej miast zadac sobie trud i sie zorienotowac, wygodniej jest pozostac krytycznym i narzekajacym...aczkolwiek dumnie pozostajacym w blogiej niewiedzy... Jakie to polskie...ech... pozdrawiam
~TED 28-03-2007 14:17
Jestem odbiorca wody od 1974 roku.Dostalem nowa umowe ,ale nikt nie anulowal poprzedniej .AROGANCJA prezesa. POdpisze nowa umowe ale po konsultacjach.Ciesze sie ze radni chcieli wykazu przylaczy .Wodnik sam ustala gdzie znajduje sie przylacze.Jeszcze raz wielka arogancja prezesa.Wielki balagan przy budowie ka...lizacji na Zabobrzu.
~UZI 5-04-2007 16:17
Zorientowany-Ty chyba tak naprawde malo wiesz o czym piszesz!!!Dopiero w zeszlym roku kupilem mieszkanie w Jeleniej Gorze a juz drugi raz zmienia sie umowa z Wodnikiem!!!A mianowicie bedzie wymiana licznikow wodnych[oczywiscie mam nowy]tylko ,ze bedą bazowac na liczniku zbiorczym jakim prawem!!!Do tego licznika nikt z mieszkancow nie ma wglądu a juz nas chcą obarczac[po podpisaniu nowej umowy]ewentualnymi różnicami między domowym a zbiorczym!!!A jesli będzie jakas awaria przy liczniku zbiorczym to kto udowodni ze ta woda to nie nasza wina???!!!Juz straszą ze niezgodnosc licznikow bedzie podzielona na danych mieszkancow lokali w danym budynku.....JAKIM PRAWEM!!!To jest zwykle ZŁODZIEJSTWO bo kto teraz bedzie polegał na liczniku domowym??? Co sie dzieje w tej Naszej kochanej POLSCE???!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce karkonoski

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Znowu auto na chodniku

Śmierć na żwirowni

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%