MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pod Szrenicę zamiast pociągiem – autobusem

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 10 października 2008, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: TEJO
Fot. Damian z Piechowic
Od nadchodzącej środy do 20 listopada kursy pociągów na odcinku Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna zostaną zawieszone. Wszystko przez remont torowiska. Kolej uruchomi autobusową komunikację zastępczą.

Spółka Polskie Linie Kolejowe wprawdzie wycofała się z zamiaru zawieszenia kursów na tej linii w nowym rozkładzie jazdy, ale – aby pociągi mogły tam bezpiecznie i nieco szybciej jeździć zimą, konieczna jest naprawa torowiska na najbardziej zniszczonym odcinku z Piechowic do Szklarskiej Poręby Górnej. PKL oddział w Wałbrzychu znalazło na ten cel pieniądze.

Od 15 października do 20 listopada pociągi w relacji Jelenia Góra Szklarska Poręba Górna i z powrotem zostaną zastąpione autobusami kursującymi zgodnie z rozkładem jazdy. Po naprawie torów ma być tylko lepiej. Składy pojadą szybciej (z prędkością około 40 km na godzinę), co skróci czas dojazdu do Szklarskiej Poręby do około 50 minut.

Za informację i zdjęcia dziękujemy Damianowi z Piechowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~22 10-10-2008 11:17
Super , wkońcu PKP bedzie konkurencją dla PKS , w 50min. do Szskl.P.Górnej.
~zil 10-10-2008 11:18
Od 14grudnia ze Szklar.P.G beda jezdziły pociagi do Białegostoku,Warszawy,Gdyni,Szczecina,Poznania,Wrocławia , super że torowisko zostanie wyremontowane.
~ 10-10-2008 11:22
Z prędkością 40 km/h na odcinku Piechowice - Szklarska czyli tym najbardziej krętym i górzystym. Na odcinku Jelenia Góra - Piechowice powinno być troszkę szybciej.
~infokolej.pl 10-10-2008 11:23
Bardzo dobra wiadomosc dla regionu jeleniogórskiego , czyli pieniądze można wywawlczyc . Dziękujemy wszystkim Tym , którzy przyczynili sie w ostatnim czasie do walki o zachowanie tak przepiekniiej i potrzebnej linii sudeckiej
~miłosnik kol. 10-10-2008 11:35
Zapraszamy na wycieczkę do Szkl.P.G. w niedziele , odjazd z Jel.Góry 10.15 , 12.53 . Odjazd ze Szkl.P.Grn. do Jel.Góry : 14.44 , 17.00 . Zobaczycie przeed remontem jak wygląda stan torowiska na trasie Piechowice-Szkl.P.G .
~lolita 10-10-2008 11:43
odc. Piechowice-Szklarsa naprawde był w złym stanie , wkońcu ktoś pomyslał ze przydałoby sie wyremontowac , oby śnieg nie przeszkodził.
~do pipi 10-10-2008 11:44
PIPI co powiesz na ten temat , jezdzisssz pociagami ??
~onek 10-10-2008 11:49
I tak wole do szklarskiej p. górnej jechac pociagiem 1h05min. zamiast PKS0em ponad 50min. Ze stacji schodzi sie ok. 300m. w dół i jest już centrum , poza tym w sezonie zimowym jezdza Busy na wyciąg na szrenice z pod dworca, w pociagu jest wygodnie , ciepło i nie drogo , bilet normalny 7,50zł. szk/studencki 4,73zł. polecam ,
~pkpp 10-10-2008 11:53
Trzeba będzie sie przejechac pociagiem na gumowych kołach , jedyna taka okazja na tej trasie :)
~JeleniogórzaninT 10-10-2008 12:02
Lepiej na miesiąc wprowadzić autobusy i w tym czasie naprawić zniszczone torowisko, niż później zawieszać kursowanie pociągów na dłużej.
~popi 10-10-2008 12:25
jest malutki błąd nie : PKL:Polskie Koleje Linowe a PLK : Polskie Linie Kolejowe
~zedd 10-10-2008 12:35
Po remoncie torowiska pędkość będzie wyglądał następująco : Jelenia G-Piechowice 60km/h , Piechowice - Szkl.P.Grn 40km/h , nie jest zle , dla porównania PKS od Piechowic do Szkl. slimaczy sie 30-40km/h, od grudnia z Dworca PKP w JG pociąg i PS beda jechały tyle samo do Szkl.P.G
~marzyciel 10-10-2008 12:42
W zimę do Szklarskiej bezpieczniej i pewniejdojeżdżać pociągiem , super byłoby gdyby na trasie JG-Szkl.P.wprowadzili promocję na bilety np. cały 5zł. ulg. 3zł. do Piechowic cały 3zł , ulg. 1,89zł
piipi 10-10-2008 15:29
..do - [~postu z 11:44..]...~Podroz pociagiem do Szklarskiej Poreby to moje *NAJpiekniejsze wspomnienie !!.Pociag jedzie do gory takimi zawijasami,ze tracisz w pewnym momecie swiadomosc i masz wraazenie,ze jestes na karuzeli.*Piekne widoki mozna podziwiac i szczegolnie zima Krolestwo Bieli daje tyle radosci i ciepla.
~tomek.jg 10-10-2008 16:02
Dzięki skubi za info na jelonce! :)
~Krycha 10-10-2008 17:02
Eee... coś mi się nie chce wierzyć w te 40km/h. Zbyt piekne, żeby było prawdziwe! I to w nieco ponad miesiąc czasu? Obym się myliła, ale... Pozdrawiam kolegów z infokolej.pl. Widzę, że jesteście czujni i śledzicie rozwój wypadków :)
~22 10-10-2008 17:10
o pipi zainponowałas mi , na trasie JG-Piechowice pociag jedzie 60-70km/h
~Krycha 10-10-2008 20:31
P.S. Kolejowa komunikacja aurtobusowa nie będzie jeżdzić przez Górzyniec. W Piechowicach widziałam, że wisi juz rozkład jazdy autobusow, domyslam się, że na innych stacjach również. W rejonie Piechowic remont już się zaczął. Chciałabym w to wierzyć, ale rozum podpowiada, że to zbyt piękne...
~Sabath 10-10-2008 21:09
niema to jak podróż pociągiem a nie autobusami które śmierdzą spalinami śpiesząc się ja tam wole jak czas płynie wolniej bo jest wtedy przyjemniej czas leci nieubłaganie i nie możemy go chociaż na chwilę zatrzymać lub cofnąć jedyne co możemy zrobić to zwolnić tempo życia i się nim cieszyć
~kolejarz 10-10-2008 21:27
Szkoda ze tak szybko beda jezdzic.Juz nie bede mog ogladac grzybow.
~wami 11-10-2008 2:15
Bardzo dobra wiadomość!!! Prośba do redakcji Jelonki o informacje z postępu robót oraz fotorelacje. Pozdrowienia.
~Sabath 11-10-2008 22:29
do ~kolejarz lubisz patrzeć na grzyby także te jadalne ? ja tam ja widzę grzyba to muszę go odrazu zerwać ale rozumię ludzi którzy lubią oglądać piękne grzyby chyba że cały czas wyskakujesz z pociągu
~J 12-10-2008 0:21
Pamiętam czasy kiedy pociagi z Piechowic do Szklarskiej jeździły 55km/h... Może te czasy jeszcze wrócą....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Rusza JBO 2021  

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1365
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%