MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Pod Szrenicą rozpoczął działalność komfortowy dom seniora

Wiadomości: Region
Sobota, 15 września 2012, 7:00
Aktualizacja: Niedziela, 16 września 2012, 7:34
Autor: mea
Fot. mea
Luksusowe warunki pobytu, na miejscu lekarze i pielęgniarki, piękne położenie zapewnia starszym osobom Sudecki Dom Seniora „Słoneczna Polana” w Szklarskiej Porębie. To prywatny dom opieki, pierwszy taki na Dolnym Śląsku. Otwarto go wczoraj (14 września). – Chcemy stworzyć naszym mieszkańcom atmosferę domowego ciepła, a także zapewnić aktywność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną – powiedziała Helena Grab, dyrektor Sudeckiego Domu Seniora „Słoneczna Polana”. Placówka jest częścią Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu.

- Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na świadczenie usług dla osób starszych podjęliśmy decyzję, by stworzyć w Szklarskiej Porębie bardzo dobre warunki dla seniorów. Chcemy tym sposobem wprowadzić nową jakość opieki, by osoby wchodzące w jesień życia czuły się u nas bezpiecznie i mogły żyć godnie – mówił Grzegorz Gąszczyk, prezes Centrum Pulmonologii w Karpaczu.

Od poniedziałku w Domu Seniora zamieszka już pięć osób, które mogą liczyć na całodobową opiekę medyczną, świadczoną przez wielospecjalistyczny szpital z zapleczem diagnostycznym i ambulatoryjnym. W obiekcie, malowniczo położonym wśród lasu bukowo-świerkowego, są 43 miejsca w 27 pokojach. Pensjonariusze maja do wyboru pokoje jedno lub dwuosobowe z łazienką, telewizją i Internetem. Są w placówce sale jak rehabilitacyjna oraz sala gimnastyczna i klubowa. Na piętrach będą serwowane całą dobę: kawa, herbata, napoje oraz przekąski.

– Zapewniamy mieszkańcom pełne wyżywienie, całodobową opiekę pielęgniarską, a także zabiegi rehabilitacyjne. Pracują u nas rehabilitanci, psychologowie oraz animatorzy czasu wolnego, których zadaniem jest dbałość o aktywność fizyczną i psychiczną mieszkańców – powiedziała Helena Grab. Obiekt jest, oczywiście, dostosowany do potrzeb osób starszych oraz mających problemy z poruszaniem się.
Pobyt w tym domu seniora, w pokoju jednoosobowym kosztuje obecnie, w cenie promocyjnej, 3,5 tys. zł miesięcznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z A. Banieckim

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Świętowali złote gody

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Policjanci też pomagali

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dla turystów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%