MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Pod Śnieżką nie chcą większego KPN

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 stycznia 2009, 9:26
Aktualizacja: 9:27
Autor: TEJO
Fot. ........
Samorządowcy z Karpacza sprzeciwiają się poszerzeniu granic Karkonoskiego Parku Narodowego. Obawiają się, że taka zmiana może zahamować rozwój inwestycji w kurorcie.

O sprzeciwie poinformowało Polskie Radio Wrocław. Wiele na to wskazuje, że park na swoje pięćdziesiąte urodziny nie dostanie od karpaczańskich samorządowców prezentu w postaci gruntów przekazanych na rzecz KPN.

– Jak przekonuje wiceburmistrz Ryszard Rzepczyński - powiększenie parku zagrozi inwestycjom narciarskim planowanym w rejonie Izbicy – poinformowała rozgłośnia. – Przepisy są bowiem takie, że urządzenia, które już stoją, mogą zostać w parku narodowym. Tyle że nie można tam budować żadnych nowych.

Teraz wszystko zależy od decyzji radnych. PRW twierdzi, że powiększenie parku będzie możliwe dopiero za kilka lat, po wybudowaniu urządzeń we wspomnianym miejscu. Pod koniec minionego roku na powiększenie obszaru KPN wyraziła zgodę rada miejska Jeleniej Góry.

Wiele wskazuje na to, że Karkonoski Park Narodowy zostanie powiększony o tereny w Karpaczu dopiero, gdy powstaną wyciągi na Izbicy. To może jednak zająć nawet kilka lat. Decyzja jest teraz w rękach karpackiej rady miasta.
Do tej pory na powiększenie Karkonoskiego Parku zgodziły się już władze Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

To jest antywitacz

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Wandale kontra naukowcy

Komentarze (11) Dodaj komentarz

ebee 7-01-2009 12:00
Zawsze pseudo proekologiczna działalność KPN szkodziła rozwojowi Karpacza. Moim zdaniem Rada Miasta Karpacz ma rację, że protestuje. Działalność KPN bowiem ogranicza się jedynie do blokowania wszelkich inwestycji, czy też inicjatyw gospodarczych. Twór ten nie czyni nic aby naprawdę pomagać środowisku.
~xxx 7-01-2009 12:37
precz z darmozjadami z KPN może już całkiem zróbmy skansen z naszych terenów a czesi niech zarabiają na turystyce
~oko 7-01-2009 12:48
Wredni samorządowcy! Raj Wam urządzi raj...
~Dino 7-01-2009 13:52
W JELENIEJ ITAK NIC SIĘ NIE DZIEJE TO NAWET NA RĘKĘ RADNYM BO TERAZ MAJĄ WYMÓWKE ZE TO DONICH NIE NALEŻY A JELENIA ITAK NIEDŁUGO JAK KOWARY ZOSTANIE MIASTEM EMERYTÓW I RENCISTÓW A RESZTA UCIEKNIE Z TEJ WIOSKI
~ 7-01-2009 15:11
rada miasta karpacz to darmozjady
~Jaco 7-01-2009 15:49
Stanowcze " nie" dla Leśnych Dziadków z KPN !!!Dzięki nim jesteśmy 30 lat za Czechami w infrastrukturze turystycznej.Czas i w tej sferze na zmiany!
~Zorientowany 8-01-2009 8:38
A czy ktoś z Was zastanowił się dlaczego Czesi mają lepszą infrastrukturę? Odpowiedz jest prosta, bo mamusia natura była dla nich łaskawsza: Nasza strona Karkonoszy jest cieplejsza (pomimo iż to wystawa północna), jak u nas wieje (fen) to u nich pada śnieg (patrz zeszłoroczna zima!!!), jak wieje to śnieg się topi, nawet ten sztuczny!!!, ponad połowa dni w okresie zimowym powyżej 1000 m to mgła i wiatr przekraczający 20m/s. Pokrywa śnieżna zalega nieporównywalnie dłużej po czeskiej stronie! Tylko jeden kompleks po czeskiej stronie "wychodzi" powyżej lasu, reszta jest schowana! Jeden kompleks po czeskiej stronie jest w strefie granitowej Karkonoszy, reszt położona w strefie metamorficznej a co za tym idzie koszty przygotowania nartostrady są o wiele niższe. W najlepszej sytuacji klimatyczno śniegowej jest Szklarska Poręba i dalej na wschód tym gorzej... Mogę tak godzinami! I nawet jeśli się zainwestuje, zbuduje itd. to nie gwarantuje to że będzie śnieg... bo w takich uwarunkowaniach to nawet ten sztuczny ma małe szanse... radzę trochę poczytać a nie walić komunały! A poza tym Panie Burmistrzu Rzepczyński, gdzie Izbica a gdzie Sowia Dolina?
~JAA 8-01-2009 9:41
To co robią marnotrawcy naszych pieniędzy(patrz Rada i Zarząd Miasta) w Jeleniej Górze to woła o pomstę do nieba. Radni zachowują się tak jakby spadli z księżyca a nie byli zżeraczami naszych podatków. Apeluję do Włodarzy Karpacza oraz innych gmin (tych którzy nie zgodzili się jeszcze na dyktat trzymaczy stołków w KPN) - NIE POPEŁNIAJCIE TYCH SAMYCH BŁĘDÓW CO D......E Z JELENIEJ GÓRY. JAA
~asmodeusz 7 8-01-2009 10:09
uważam, że w Sowiej Dolinie mógłby powstać piękny kompleks narciarsko - rozrywkowy. Po co nam las.
~Do asmodeusz 7 8-01-2009 20:18
Jeśli nie wiesz po co Ci las to Ci odpowiadam - dzięki niemu żyjesz .A jeśli nie wiesz dlaczego, to proszę idź na lekcje przyrody do 4 klasy podstawowej tam się dowiesz.Wiadomo wszyscy byśmy chcieli fajny kompleks narciarsko-rozrywkowy.Tylko jak już napisał "Zorientowany" rzeczywiście ile masz dni z zaleganiem śniegu? Powinniśmy popatrzeć na ten problem globalnie i przecież mamy już Unię Europejską , granice otwarte to niech po stronie czeskiej będą te narciarskie ośrodki ( z dojazdem do tych ośrodków nie ma kłopotów) a po stronie Polskiej rezerwaty , z których można korzystać od wiosny do jesieni i wędrować ,odpoczywać.Przecież w okresie letnim proszę zauważyć ile turystów czeskich odwiedza naszą stronę Karkonoszy. Po prostu jesteśmy teraz jedną wspólną Europą to i korzystajmy nawzajem z swoich dóbr.
~pateksan 27-02-2009 11:14
"Zarzad miasta"... to sie wykazales obyciem, kolego "08-01-2009 09:41 | ~JAA |"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Śladami św. Jadwigi

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Koniec remontu tunelu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%