MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Pod Śnieżką (dla bezpieczeństwa) więcej kamer

Wiadomości: Karpacz
Środa, 4 października 2017, 7:48
Aktualizacja: Czwartek, 5 października 2017, 7:36
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Bezpieczeństwu ma służyć montaż dodatkowych, szybkoobrotowych kamer. Zostaną one zamontowane tam, gdzie w Karpaczu przebywają dzieci i młodzież. Będą to boiska, place zabaw, parki, wejścia do szkół. Monitorowane będą również skrzyżowania i ulice. Mocno monitorowany będzie również deptak

W zeszłym roku, we wrześniu, zamontowano pierwsze kamery. Początkowo było ich 11. Kupiono także serwer. W tym roku realizowany jest drugi etap rozbudowy monitoringu miejskiego. Miasto będzie monitorowane przez 40 szybkoobrotowych kamer. Nowy sprzęt zostanie zamontowany do końca tego miesiąca. Kosztował ponad 200 tysięcy zł. Część urządzeń została sfinansowana z budżetu partycypacyjnego na rok 2017.

Władzom miasta zależy na bezpieczeństwie mieszkańców i przyjezdnych. Zadbano również o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zakładając monitoring wszędzie tam, gdzie przebywają. Obraz z kamer jest codziennie śledzony przez pracowników straży miejskiej. Z nagrań bardzo często korzystają również policjanci, w celu wyjaśnienia zaistniałych zdarzeń.

Dlaczego miejski monitoring jest potrzebny? Pozwala śledzić co dzieje się w mieście. Jest to ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo. Dzięki monitorowaniu miasta można ograniczyć akty wandalizmu, kradzieże oraz przede wszystkim akty przemocy. Może także pomóc w ustaleniu sprawców kolizji czy wypadków kiedy sytuacja jest niejasna lub ustalić sprawcę zdarzenia podczas gdy ten zbiegł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mały Strażak dla jednostek OSP

Będą remonty ulic

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~inwigilacja 4-10-2017 7:57
A w rzeczywistosci silna kontrola rzadu nad zwyklym obywatelem. Niedlugo rzad bedzie mial kontrole nad tym ile wody masz w spluczce.
~S. 4-10-2017 10:51
N W O...
~do inwigilacja 4-10-2017 10:53
Ty chyba się naoglądałeś niezdrowych filmów . Kamery są po to żeby wyłapywać ćwoków którzy biją, niszczą, zaczepiają dzieci czy choćby jako dowód w wypadku. Inwigilacja :D Strzepnij kurz z mózgu bo jakiś paproch zaburza myślenie zdroworozsądkowe
~F 4-10-2017 11:37
Im więcej kamer tym potencjalnie bezpieczniej.
~Anonim+ 4-10-2017 14:14
Pod Śnieżką, czy w Karpaczu? Zauważam różnicę...
~Ob. Serwator 4-10-2017 16:38
Kamery wszędzie, to podstawa bezpieczeństwa tego żondu. Niedługo będą mocowane nawet w narzędziach pracy.... No, tych... Kobiet nieciężkich obyczajów. Pełna wiedza o obywatelu: gdzie trzyma skarbonkę, jak często bije żonę, ile ma kochanek i ile pije. Nic pozytywnego, bo na cholerę żondu potrzebne, że obywatel dobrze pracuje, nie pluje na ulicę, dba o psa? Za mordę można trzymać tylko tych, z hakami. I to ostrymi. Najlepszą zaś inwestycją, jest (to znaczy będzie) kamera z mikrofonem przy konfesjonałach. W zasadzie niczego więcej nie potrzeba. Wiedza z pierwszej ręki, w pełni wiarygodna, choć niby przebaczona i rozgrzeszona. AKURAT. Przebaczona... Duchy i bozia mogą przebaczać, ale nie demokratycznie wybrana władza. Ta potrzebuje pieniędzy i poparcia. I stąd - na początek - te kamery.
~aaaaaaaaa 4-10-2017 22:37
Za 200000 zł to można se zrobić monitoring wizyjny niedużej fabryczki. A nie monitoring miejski. I o czym tu gadać i trąbić o sukcesie????????
~aaaaaaaaa 4-10-2017 22:53
Za 200000 zł to można se zrobić monitoring wizyjny niedużej fabryczki. A nie monitoring miejski. I o czym tu gadać i trąbić o sukcesie????????
~S. 4-10-2017 23:52
~do 10.53~ A ty zdejmij gacie z oczu i dobrze się rozejrzyj... Masz ograniczony umysł,szkoda mi Ciebie ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Czyżby Andrzej Duda?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
630
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%