MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pod Śnieżką bez wybojów

Wiadomości: KARPACZ
Piątek, 23 kwietnia 2010, 8:19
Aktualizacja: 11:57
Autor: Ania
Fot. Ania
Do sierpnia ma zostać wyremontowana ulica Kowarska w Karpaczu. To dobra informacja dla mieszkańców, którzy narzekają na brak chodników i zły stan nawierzchni jezdni w tym rejonie miasta.

Remonty przeprowadzane są na wielu innych ulicach miasta m.in. Piastowskiej, Sadowej, Wilczej, Sarniej, Narutowicza i innych. Na Kowarskiej zostanie wybudowany chodnik, po prawej stronie, jadąc w stronę Kowar. Planowana jest także wymiana nawierzchni oraz oświetlenia. Mówi się również o budowie kładki obok mostu, ale nie wiadomo, czy wystarczy na to pieniędzy.

Przy ulicy Kowarskiej, Curie – Skłodowskiej, Narutowicza, Wilczej oraz Sarniej wykonano także kanalizację deszczową. Dzięki niej woda nie popłynie, jak to bywało do tej pory podczas większych opadów drogami, ale będzie zbierana i wpłynie do strumieni.

Po remontach ma się zwiększyć tzw. tonaż dróg, ulice będą więc przystosowane do dużego natężenia ruchu .

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy wóz dla OSP

Przed nami finał WOŚP

Podczas ferii zimowych ski–busy pod Śnieżką

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ziomalek 23-04-2010 9:15
"większych dreszczów" - BUHAHAH
~karpaczanin 23-04-2010 11:55
Nie wspominajac juz o wyjezdzie z Karpacza na Jelenia. Droga spelnia standardy srodkowoafrykanskie...
~jer 23-04-2010 12:15
Kilka lat temu kopano kanalizację, tak, tak , oczywiście sanitarną nie można było wtedy ułożyć deszczówki ? Wiem , projekty, papiery itp piehdoły. Ziemia po rozkopach osiada przez dwa, trzy sezony, asfalt pęka. Za dwa lata wymiana sieci wodociągowej i do u$ranej śmierci ulice w Karpaczu wyglądać będą jak po trzęseniu ziemi. Lament na brak turystów ? Popatrzcie w lustro elektoracie i tam szukajcie winnych. Turysta jedzie tam gdzie ma spanie, jedzonko, atrakcje (nartostrady zimą!!!) i widoki a nie krojenie kieszeni , przyklad to parkingi - ceny drańskie. Dlatego zimą nie jadę w polskie góry a latem nad Baltyk - zimne ma być piwo a nie woda do kąpieli.
~jgk 23-04-2010 12:54
No nareszcie coś zacznie się robić z drogami bo jest masakra.To moze jeszcze drogę między Kowarami a Krzaczyną by zaczeli robić bo już ile lat nic sie na dobre nie zmienia.
~ZYCZLIWY 23-04-2010 15:19
Z TYM CHODNIKIEM NA KOWARSKIEJ TO BARDZO LADNIE ALE CIEKAWI MNIE JAK TERAZ BEDZIE TA WODA SPLYWAC SKORO PRZY KOPANIU ROWU ABY WLOZYC PRZEWOD ELEKTRYCZNY WYRZUCANO KAWALKI TEJ TAK TU POTRZEBNEJ RURY
ρiiρi 23-04-2010 19:26
~OJEJ ! ..brak *wybojow to ~SMUTNA wiadomosc .. dla *naszych "kowbojow" !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Zielona woda...  

Pierwsza w regionie karetka dla zwierząt

Stop Plastik w Zamku Książ

Bosskie kobiety

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
469
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%