MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Pod Jeleniami z dziurami i w ciemnościach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 24 listopada 2010, 7:41
Aktualizacja: Czwartek, 25 listopada 2010, 8:10
Autor: Angela
Fot. Angela
– Czujemy się jak w dzielnicy slumsów: drogi są tak dziurawe, że nie nadają się do jazdy, na podwórkach i chodnikach mamy bajora z błotem, a po godzinie 17.00 strach wyjść, bo nie ma żadnego oświetlenia – mówią ci, którzy mieszkają bądź pracują na terenie dawnej jednostki wojskowej przy ul. Podchorążych. Czy jest szansa, że taka trwająca od kilku lat sytuacja w końcu się zmieni?

– Mieszkam tu od 2007 roku i od początku te drogi wyglądały podobnie. Na początku dziury były co prawda nieco mniejsze, ale nikt ich nie załatał. Przyszły zimy, deszcze i mrozy, które zrobiły swoje. Wnioski w tej sprawie, prośby, apelacje i protesty były zgłaszane do urzędu miasta. Było też zebranie urzędu miasta z agencją mienia wojskowego i nic z tego nie wynikło – mówi Justyna Tkaczuk, mieszkanka osiedla Pod Jeleniami. – Jesteśmy takimi sami mieszkańcami jak ludzie z centrum, płacimy takie same podatki, a nie mamy ani drogi, ani oświetlenia. Z sąsiadami ironizujemy sobie, że nauczymy się latać i będziemy swoimi autami przelatywać nad tymi dziurami.

Ignacy Margas, kustosz z Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze mówi, że jesienią br. dziury zostały zasypane nieznanym materiałem. Po jednym dniu zrobiło się z niego bagno. – To jest nieporozumienie, żeby w mieście, które niegdyś było wojewódzkie, było błoto na ulicach po kostki – mówi Ignacy Margas.

Barbara i Imed Bachrouch, który prowadzą Hurtownię Budowlaną „Tomarex” na Osiedlu Pod Jeleniami codziennie odbierają skargi od swoich klientów. Sami też nie są zadowoleni ze stanu okolicznych dróg.
– Dwa razy były zbierane podpisy pod dokumentami, które zostały złożone w urzędzie miasta. Skończyło się na niczym. A sprawa dotyczy nie tylko dróg, ale również oświetlenia, bo wieczorami strach tędy przejść. Po zmroku jest tu czarno. Naszym sąsiadem jest firma Krycha, która codziennie przejeżdża tą drogą busami. Jak był Rajd Karkonoski, a w tym miejscu była baza serwisowa, to dziury zostały zasypane, ale już następnego dnia powstało z tego jedno wielkie błoto – mówią przedsiębiorcy.

Pan Marek Wypych z Olszyny jest studentem Kolegium Karkonoskiego. W Jeleniej Górze na osiedlu Pod Jeleniami mieszka od poniedziałku do piątku. Przyznaje, że ani w swojej miejscowości, ani w żadnym innym mieście takich dziur, jak te Pod Jeleniami, nie widział. – Mieszkam tu już drugi rok i od tego czasu nic się tu nie zmieniło. Właśnie czyszczę i naprawiam swój samochód. Jak się jeździ? Fatalnie, po prostu fatalnie – mówi student.

Zdziwiony stanem dróg był też Andrzej Szot z Podgórzyna, który przyjechał z żoną i dzieckiem do urzędu pracy. Jak mówi, musiał objechać autem dookoła, inaczej do PUP by się nie dostał. Jerzy Szczodrowki nie mieszka na osiedlu, ale codziennie dojeżdża tu do pracy. Jak mówi na tych odcinkach dziurawych dróg samochód zużywa i psuje się o wiele szybciej.
– Elementy zawieszenia wypracowują się wielokrotnie szybciej, niż na innych drogach w mieście. Stan tych dwóch, to jest coś nie do opowiedzenia. Jeśli na tych dziurach zepsuję swoje auto, wystąpię o odszkodowanie – mówi.

Świadkiem uszkodzenia miski olejowej w jednym z aut okolicznych mieszkańców była Danuta Szata, mieszkanka osiedla. – Byłam na spacerze, kiedy mijał mnie samochód, który po przejechaniu przez dziurę znaczył ślad smużką oleju. Okazało się, że sąsiad zniszczył sobie miskę olejową. To już nie są koszty 10 zł, to są o wiele większe kwoty. Ja nie mam samochodu, ale chodzę na spacer z psem. Wieczorami niejednokrotnie wpadłam w dziurę, bo nie ma tu żadnego oświetlenia. Nie złamałam jeszcze nogi, ale na kolana upadłam już nie raz. Światła mamy tylko przy budynkach. Nieliczne latarnie natomiast, które stoją w sporych odległościach od siebie, nie działają - mówi Danuta Szata.

Prezydent Marek Obrębalski zapewnia, że rozumie mieszkańców osiedla oraz, że władze Jeleniej Góry od dłuższego czasu starają się żeby Agencja Mienia Wojskowego, która jest właścicielem, przekazała te drogi miastu w ekwiwalentnej formule. – Chcemy, by Agencja Mienia Wojskowego nie tylko przekazała nam gratisowo kompletnie zniszczone i zdewastowane drogi z wieloma dziurami. Chcieliśmy, by miasto w zamian za podjęcie się remontu tych dróg otrzymało od agencji jakieś grunty czy obiekty, jakimi agencja dysponuje na naszym mieście.

– Niejednokrotnie występowałem do Agencji Mienia Wojskowego z informacją, że jestem zainteresowany nieodpłatnym, w ekwiwalentne formule za te drogi, przejęciem stadionu przy ul. Grunwaldzkiej. Agencja Mienia Wojskowego odpowiedziała nam jednak, że ten teren jest wystawiony na sprzedaż. Jeśli w najbliższym czasie prowadzone przez nas rozmowy nie przyniosą żadnych rezultatów, bez względu na to czy dostaniemy coś w formie ekwiwalentu czy nie, do końca roku przejmiemy te drogi i poddamy je remontom, bo tam mieszkają nasi mieszkańcy.

- Przejęcie tych dróg odblokuje nam niezbędne działania w zakresie odnowy chodników, uzupełnienia oświetlenia, zamontowania monitoringu i wielu innych spraw – dodaje szef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Była zabawa na lotnisku

Zaśpiewali powstańcom

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Komentarze (56) Dodaj komentarz

~Gość 24-11-2010 8:16
Obrębalski teraz to obiecuje ,a gdzie jego konkurent Zawiła co ten obieca
~diabelek 24-11-2010 8:28
mamy snieg :)
~ 24-11-2010 8:28
agencja mienia wojskowego to takie państwo w państwie. jak nie będą chcieli oddać to nie oddadzą a jak by oddali to też przecież nic nie tracą, bo przecież na bezpieczeństwo naszych żołnierzy na misjach się to nie przełoży. druga sprawa to taka, że ludzie użalają się w artykule, ale przecież wszystkie te mieszkania w tych wyremontowanych budynkach kupili na własność i byli świadomi co kupują i gdzie.
~bren 24-11-2010 8:39
Powinni sami zadbać o swoje otoczenie, a nie czekać, że ktoś im to zrobi. W tym przypadku najlepiej utworzyć stowarzyszenie mieszkańców z jednym celem statutowym: Doprowadzenie do rewitalizacji ulic, zieleni i oświetlenia. Rewitalizacji, bo to wszystko kiedyś tam było. Jak będzie stowarzyszenie i siła głosów mieszkańców (oraz właścicieli firm tam działających), to władze miasta i agencja będą musiały podjąć stosowne przedsięwzięcia. Do działania, NAPRZÓD!
~xxx 24-11-2010 8:41
kupiło się "apartamenty" to teraz nie narzekać
~+++ 24-11-2010 8:42
jak przestana placic solidarie to sie szybko znajdzie wlasciciel i naprawi to wszystko...
~przestancie 24-11-2010 9:07
Przestancie za przeproszeniem piep.... To co sie tam dzialo to nie historia teraz tylko tak bylo 20 lat - nikt nawet nie napisal o tym za wczesniejszych rzadow a uwierzcie mi bylo narzekan rowniez sporo. Teraz sie to publikuje i o tym czyta i teraz sie naprawde robi. AMW nie jest skora nawet do bezprzetargowych sprzedaży a co dopiero do dawania a urzad miasta nie bedzie remontowal drogi , ktora pozniej bedzie sprzedana prywaciarzowi bo taki prezent podchodzi pod lapowkarstwo ale prosze mi wierzyc obecny "szef" miasta to taki kozak, że będziemy mieli tą drogę czy przejdzie w tych wyborach czy nie.
~nemo 24-11-2010 9:51
Obrębalski TERAZ obiecuje a gdzie był przez cztery lata ????
~mm 24-11-2010 10:02
Ale fajni mieszkańcy tam żyją, świetnie sobie ironizują że nauczą się latać, może jakis kabaret? Agencja dysponuje na naszym mieście? Chyba w naszym mieście.
~ez 24-11-2010 10:07
Jakoś nie widac aby paniusia któa nie ma samochodu i spaceruje z pieskiem miała akcesoria aby po nim posprzątać, jak beda zrobione drogi to bedzie narzekać że wszędzie napaskudzone odchodami.
Tomy M. 24-11-2010 10:13
Ejjj!!! Jesteście "młodzi wykształceni z dużych miast" to bierzcie się za robotę! Zakasać rękawy i lepić dziury. A Pan Zawiła puści Wam tramwaj przez podwórko i będziecie mogli szybko dojechać do TESCO!
~nooo 24-11-2010 10:22
a może jednak przyznacie że mieszkacie w slumsach nie ? a dróżkę to sobie sami wyremontujcie darmozjady, a nie oczekujecie że inni w mieście za to zapłacą. Pretensje miejcie do tego kto wam sprzedawał te slamsy ! i od niego sobie żądajcie! a nie od miasta żeby wam prywatną drogę za kasę podatników robił - no jeszcze czego !
~jaram 24-11-2010 10:33
Co a hipokryzja ze strony prezydenta!! Jak go mieszkańcy odwiedzali pisali petycje i prosili to miał nas w d***. A teraz przed wyborami obieca nam nitkę metra i złote latarnie.
~a bebe 24-11-2010 10:37
Mam porpozycję, pełna mobilizacja, wszystkie głosy na Zawiłę Obrębalski do sejmiku i zobaczymy jakie środki i na co pozyska dla mieszkańców
~JM 24-11-2010 10:43
miasto w 2002 roku podpisało porozumienie, ze te drogi przejmie. w planie zagospodarowania też są one ujęte jako miejskie. ktoś się w końcu do tego zobowiązał. pojedyncze wspólnoty nie mają środków, żeby te drogi wyremontować. miasto powinno o to zadbać samo dla siebie, w końcu drogi miejskie, skoro przenosi tu urzędy i planuje rozbudowę. siła glosów mieszkańców nie za wiele daje, skoro od lat poza ściąganiem podatków, miasto nie bardzo się tym terenem interesuje. obiecanki cacanki. składają je wszyscy. czy oznacza to, że można tych ludzi tak zostawić? zamiast zawisci w komentarzach, może warto czasami się dowiedziec, jak to naprawdę wyglada.
~Rymstudent 24-11-2010 10:45
A propo...polecam przeczytac atykul http://tiny.pl/hwpvv
~JM 24-11-2010 10:53
do ~nooo z całym szacunkiem, ale darmozjadów to proszę szukać gdzie indziej. płacimy podatki do miasta tak samo, jak inni. pretensje mamy do tego, kto wydawał warunki zagospodarowania tych terenów, podpisywał związane z nimi porozumienia (miasto) oraz kto nimi obecnie zarządza (AMW), a teraz nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. ta szumna kasa podatników jest także od nas. a droga jest publiczna, o nie do końca uregulowanym statusie, a nie prywatna. tu nikt nie chce prezentów od miasta. chyba że AMW, ale jak nam powiedziano my jestesmy nie stroną, a tylko przedmiotem. tak, mam takie mieszkanie, bo na inne nie było mojej rodziny stać, ale mam chyba prawo godnie żyć i czuć się obywatelem miasta, a nie wyrzutkiem na marginesie
~jaram 24-11-2010 11:11
Co a hipokryzja ze strony prezydenta!! Jak go mieszkańcy odwiedzali pisali petycje i prosili to miał nas w d***. A teraz przed wyborami obieca nam nitkę metra i złote latarnie.
~jaram 24-11-2010 11:21
ja też do ~noo głupszej wypowiedzi nie widziałem!! to może teraz plac ratuszowy niech remontują mieszkańcy kamienic, ul. Jana Pawła kierowcy tirów a o park miejski niech dbają wiewiórki. Osiedle pod jeleniami to takie samo osiedle jak inne. Dodatkowo na terenie jest urząd pracy archiwum państwowe i jeszcze kilka urzędów. W budynkach jest ponad 200 mieszkań za które są płacone podatki. Dodatkowa na osiedlu są podmioty gospodarcze które płaca odpowiednio większy podatek. DLATEGO MAMY PRAWO DO PORZĄDNEJ DROGI I OŚWIETLENIA.
~diabelek 24-11-2010 11:38
wspaniała wizytówka mieszczacych sie tam URZĘDÓW ... takich dziur, to nie ma juz chyba nigdzie w mieście ...
~Yocker 24-11-2010 11:55
No i tak: droga AMW, kawałek drogi wojewódzkiej, kawałek powiatowej, kawałek gminnej i dlatego jest jak jest. Każdy ma w d.... (mam na myśli tych do których te "kawałki należą),ale nie wszyscy. Wyjeżdżamy z miasta-osie jezdni i pobocza pomalowane do pewnego momentu bo okazuje się że że dalsza droga jest już w "posiadaniu" kogoś innego. A jak jest to wiedzą Ci którzy jeżdżą.
~miesz. kadetów 24-11-2010 11:55
zasypali jesienią bo na placu radiotechników był serwis samochodowy rajdu:) Ten odcinek może być fragmentem rajdu Karkonoskiego :P jako odcinek ekstremalny :)
~iza 24-11-2010 12:02
Prezydent nie może decydować w sprawie drogi, która nie jest własnością miasta. Koszt remontu dróg i remontu oświetlenia w tym kompleksie to kwota ok. 4 mln zł. Jeśliby wyłożył takie pieniądze na ten cel, natychmiast zostałby posądzony o niegospodarność, ponieważ wydatkuje publiczne pieniądze na niemiejską własność.To na AMW ciąży obowiązek utrzymania właściwego stanu tych dróg. Wielokrotnie prezydent rozmawiał z przedstawicielami AMW o przejęciu tych dróg, ale oni działają jak za czasów PRL-u, chcieliby się pozbyć kłopotu, ale najlepiej bezkosztowo.I jeszcze mielibyśmy wyłożyć 4 mln na remont. Niech oddadzą nam zdewastowany stadion na Grunwaldzkiej, wtedy będzie ok. Późną jesienią AMW miała zrobić przetarg na zabezpieczenie tych dróg, ale do dziś nic w tej sprawie nie zrobiła. Wszelkie skargi i roszczenia, także te w sprawie uszkodzonych samochodów należy kierować do AMW. Im więcej, tym lepiej. Może wtedy pójdą po rozum do głowy i dogadają się z prezydentem.
~dmsc 24-11-2010 12:10
Proponuję złożyć się mieszkańcom osiedla na wynajem młota udarowego i skuć wierzchnią warstwę asfaltu, pod spodem są stare poniemieckie płyty betonowe. Kto bywał w koszarach niegdyś, będzie je pamiętał. Będzie o niebo lepiej niż obecnie.
~pio 24-11-2010 12:16
a moze ktos w koncu zainteresuje sie ulica WYZWOLENIA NARODOWEGO, tam sie tonie w blocie, droga Jelonko, prosze tam zajrzec, moze maly reportarz na temat tego zapomnianego przez miasto osiedla. pozdrawiam
~JM 24-11-2010 12:25
Gdyby Prezydent naprawdę chciał się dogadać z AMW w tym temacie, to w ciągu 4 lat kadencji z pewnością by się to udało, czasu było dużo. Koszt remontu tych dróg to kwota ok. 300 tys. zł. 4 mln to byłyby koszty wymiany wszystkiego na nowe. AMW rozpisała przetarg, ofertę złożyła jedna firma na ok. 240 tys. zł, czyli na kwotę wyższą niż AMW chciała na to wydać, więc przetarg został anulowany. Też uważam, że skoro przez tyle lat AMW nie zadbała, żeby te drogi nie zostały tak zniszczone, to przy przekazaniu niech odda np. stadion, czy inny teren, żeby miasto nie musiało do tego dokładać. Miasto mogłoby wspomóc mieszkańców, by wymóc na AMW jakieś konkretne działania , no i przyspieszyć rozmowy, wtedy może mieszkańcy tego osiedla czuli by się inaczej.
~nooo 24-11-2010 12:33
hahahaha ubawiłem się tymi waszymi bazgrołami, jak widać myślenie boli niektórych ! pytam się do cholery kto jest właścicielem tej drogi wewnętrznej ? AMW ? więc jakim k**** cudem miasto ma za to odpowiadać, to nie PRL. Chcecie drogi to albo zrobicie sobie ją sami, albo pociągniecie do odpowiedzialności AMW, nie wymagajcie od miasta tego co do niego nie NALEŻY! Jeśli miasto ma remontować prywatne posesję to ja i inni też żądają aby im również wyremontowano drogę do np. garażu. ABSURD! I co z tego, że płacicie podatki, płacicie bo musicie jak inni (ale jak znam życie, a znam dobrze to wielu z was z pewnością omija prawo żeby ich nie płacić i kombinuje). I proooooooszę nie pisać, że kupiliście tam mieszkanie bo tylko na takie było was stać, wolne żarty - prawie w tej samej cenie co one były tam sprzedawane można było kupić gdzie indziej, ale wy macie mentalność taką samą jak ta okolica, co tu zrobić żeby się nie narobić, a żeby zarobić! czyli krótko przy transakcjach za ponad 100tyś kwot
~JM 24-11-2010 12:37
Gdyby Prezydent naprawdę chciał się dogadać z AMW w tym temacie, to w ciągu 4 lat kadencji z pewnością by się to udało, czasu było dużo. Koszt remontu tych dróg to kwota ok. 300 tys. zł. 4 mln to byłyby koszty wymiany wszystkiego na nowe. AMW rozpisała przetarg, ofertę złożyła jedna firma na ok. 240 tys. zł, czyli na kwotę wyższą niż AMW chciała na to wydać, więc przetarg został anulowany. Też uważam, że skoro przez tyle lat AMW nie zadbała, żeby te drogi nie zostały tak zniszczone, to przy przekazaniu niech odda np. stadion, czy inny teren, żeby miasto nie musiało do tego dokładać. Miasto mogłoby wspomóc mieszkańców, by wymóc na AMW jakieś konkretne działania , no i przyspieszyć rozmowy, wtedy może mieszkańcy tego osiedla czuli by się inaczej.
Tomy M. 24-11-2010 12:43
Hehe ... DOKŁADNIE! ja też mam dziury w drodze z garażu do bramy na prywatnej posesji, TO KARYGODNE! niech miasto naprawi mi drogę bo ... no bo dziura jest! I przystanek chcę tramwajowy po domem!
~JM 24-11-2010 12:51
do ~nooo - jak widać to pana myslenie boli, kłania sie też czytanie ze zrozumieniem treści. mieszkańcy nie chcą, żeby miasto remontowało drogę AMW. to włodarze miasta weszli w układ z AMW w 2002 roku, więc niech wreszcie się z niego wywiążą i rozwiążą sprawę, przejmą drogi np. razem ze stadionem, albo pomogą mieszkańcom w pertraktacjach z AMW. osoądzanie innych swoją miarą nie ma tu nic do rzeczy, bo nie interesuje mnie, w jaki sposób pan unika płacenia podatków. znajomością rynku nieruchomości także pan nie grzeszy, ale to prawda, to moja sprawa, na jakie mieszkanie mnie stać. bardzo mnie ciekawi skąd u pana taka obszerna wiedza co do mentalności mieszkańców naszego osiedla? pana odpowiedzi są coraz zabawniejsze, przenika je zawiść i zwykła małostkowość, bez wiedzy merytorycznej w temacie.
~JM 24-11-2010 12:56
do ~nooo - jak widać to pana myslenie boli, kłania sie też czytanie ze zrozumieniem treści. mieszkańcy nie chcą, żeby miasto remontowało drogę AMW. to włodarze miasta weszli w układ z AMW w 2002 roku, więc niech wreszcie się z niego wywiążą i rozwiążą sprawę, przejmą drogi np. razem ze stadionem, albo pomogą mieszkańcom w pertraktacjach z AMW. osoądzanie innych swoją miarą nie ma tu nic do rzeczy, bo nie interesuje mnie, w jaki sposób pan unika płacenia podatków. znajomością rynku nieruchomości także pan nie grzeszy, ale to prawda, to moja sprawa, na jakie mieszkanie mnie stać. bardzo mnie ciekawi skąd u pana taka obszerna wiedza co do mentalności mieszkańców naszego osiedla? pana odpowiedzi są coraz zabawniejsze, przenika je zawiść i zwykła małostkowość, bez wiedzy merytorycznej w temacie.
~diabelek 24-11-2010 13:27
byłem dosłownie przed chwilką po listy na Kadetów ... fajnie jest ... jeszcze chodnikami i troche trawnikami da sie przejechac ... gdybym tam jeszcze mieszkal, pewnie skrzyknałbym sasiadow i na pare ton tłucznia by sie znalazło ... mysle, że nawet tymczasowe zasypanie dziur czyms trwałym choc na chwile załatwiłoby problem. byle tylko (bo akurat snieg pada) nie wzieli sie dzis za zalewanie asfaltem zalanych juz woda dziur. ... no i ktos dobrze napisał powyżej: skucie asfaltu do granitowych kocich łbów tez wchodzi w rachube, tylko juz niewiele po nich zostało ... kilka podwórek z tej kostki (prywatnych) w miedzyczasie powstało ...
~?????? 24-11-2010 13:59
Grzyby Gżyle !!! eeee
~do ez 24-11-2010 14:04
Samochód mam, akcesoriów do sprzątania nie i mieć nie będę. Jak się miasto zainteresuje w końcu naszym osiedlem i oprócz dróg i oświetlenia postawi pojemniki na psie odchody to sprzątać będę. A jak z pieskiem idę na miasto gdzie takie pojemniki się znajdują to mam zawsze ze sobą coś żeby posprzątać.
~widziałem 24-11-2010 14:13
a na dodatek ten gość który po tych dziurach tym srebrnym citroenem berlingo jezdzi 100km/h a tam chodza ludzie
~do ez 24-11-2010 14:17
Samochód mam, akcesoriów do sprzątania nie i mieć nie będę. Jak się miasto zainteresuje w końcu naszym osiedlem i oprócz dróg i oświetlenia postawi pojemniki na psie odchody to sprzątać będę. A jak z pieskiem idę na miasto gdzie takie pojemniki się znajdują to mam zawsze ze sobą coś żeby posprzątać.
~diabelek 24-11-2010 14:36
do:? widziałem :) chyba zwidy masz ... niemożliwe, ze 100/h ... sprawdziłem i wiecej jak 80 po tych dziurach nie da rady !!!
~do JM 24-11-2010 17:03
Spokojnie, ja też tu mieszkam i czytam te wypociny niektórych z wypiekami na twarzy. Nie ma co odpisywać kilku osobom, które nie mają pojęcia o stanie prawnym i nigdy nie miały okazji przejechać autem po naszej drodze. Pozdrawiam - mieszkanka spod 9 ;)
~ 24-11-2010 17:07
Widziałem zdesperowanego gościa przewożącego mienie taczką. Wyczyniał na tych dziurach pocieszne wygibusy. Nie musi chodzić do siłowni żeby nabijać bicepsy.
~ 24-11-2010 17:18
Z jakiego powodu miasto ma naprawiać prywatne dziury? Ta droga należy do mieszkańców kamienic, którzy są prywatnymi właścicielami tych mieszkań!!! Kupili je tanio właśnie z tego powodu, że droga nie wykonana. Teraz chcą, aby wszyscy się złożyli na nawierzchnię dróżki prowadzącej do ich prywatnych posesji. Z jakiej racji prezydent miasta ma się na to zgodzić i to im "załatwiać"? Niech się zwrócą do Agencji Mienia Wojskowego! Jeden z byłych kandydatów na prezydenta to były wojskowy! Niech im teraz załatwi to u swoich kolegów...;-)
~~~jelonek 24-11-2010 17:57
W kwestii sprostowania - firmy Krycha nie ma tu od 3 lub 4 lat ! Jest firma RO-KO Pana Kościuka ! To po pierwsze ! Po drugie może niech Pan Obrębalski sam tu pomieszka i pojeździ po dziurach swoim autem i w nocy przejdzie się po placu. Może jak uszkodzi swój samochód i kilka razy mocno się wystraszy to nie będzie kosztem mieszkańców walczył o stadion ! Po trzecie to jaki cymbał wydał zgodę na zagospodarowanie tych terenów bez przekazania tych dróg pod zarząd miasta ?! Przypomnę, że jak było spotkanie z AM to staruszek, który przyjechał z AM powiedział "cieszcie się, że pozwalamy Wam na używanie tych dróg " z takim dzikim uśmiechem, że myślałem, że mu przy.....le !! Ani Obrębalski ani następni nic nie zrobią, każdy interesuje się osiedlem tylko wtedy, gdy przychodzą wybory !
~tommi 24-11-2010 18:37
dziwie sie mieszkancom tamtejszym ze tak pozno reaguja-tamte dziury juz sa prawie 4 lata,jak jabym tam mieszkal to tych dziur juz by niebylo!!!!!!!!!!!!!!jest to olewanie przez dlugi czas mieszkancow dlugotrwalego problemu-obudzcie sie bo czeka was wiele innych problemow!!!!!!!!!!!!!
~jaram 24-11-2010 18:41
LUDZIE TE DROGI NIE SĄ WŁASNOŚCIĄ MIESZKAŃCÓW OSIEDLA!!! To jest taka sama droga jak Różyckiego czy Karłowicza!! To nie jest droga do mojego garażu! Wiec jak ktoś nie ma pojęcia to niech się nie wypowiada.
~/??? 24-11-2010 18:42
JA też mam dziury koło domu i sam je muszę naprawiać . Zróbcie składkę na asfalt i do roboty
~jaram 24-11-2010 18:48
kochani może płaćmy podatki ubezpieczenia składki a później klejmy dziury w asfaltach, leczmy się sami ziółkami i róbmy wszystko za miasto i państwo i najlepiej sieć my cicho bo kogoś urazimy
~Nikita__ 24-11-2010 19:59
Poczekajmy do wiosny...Teraz tylko pozalewajcie kazda dziure woda i na 2 wprowadzcie zakaz ruchu i przejscia. Bedziecie mieli najrowniejsza i najwspanialsza droge w europie, kazdy bedzie Wam zazdroscil. Dlaczego ja nie startowalem na prezydenta,ehhh.
~ 24-11-2010 20:23
Na mojej ulicy przez 30 lat nie chcieli załatać dziur, bo miasto twierdziło, że przy ulicy są prywatne posesje, chociaż ponad połowę ulicy stanowią mieszkańcy czynszówek!!! Tutaj WSZYSCY mieszkańcy są WŁAŚCICIELAMI mieszkań!!! Oni czekają TYLKO cztery lata. Niech poczekają trzydzieści, tak jak my!!!! My wszyscy TEŻ PŁACIMY PODATKI I TO NIEMAŁE.
~mieszkanka 24-11-2010 20:33
czytam, te wszystkie komentarze, pełne "cudownych pomysłów" od których włos się jeży na głowie. Jakie to współmieszkańcy Jeleniej Góry mają oryginalne przemyślenia i jak rozumieją los innych. Od początku istnienia osiedla walczymy o drogi. Przez te wszystkie lata podejmowaliśmy różne inicjatywy, które mogłyby, przy wytrwałości UM przynieść rozwiązanie. Niestety UM nie wykorzystał szansy dogadania się z AMW. Do tego czasu jakoś jeździliśmy po tych drogach monitując na bieżąca kogo trzeba o ich stanie. W chwili obecnej stan nawierzchni jest już na tyle tragiczny, że po zimie niestety będziemy zmuszeni zostawiać samochody przed bramą z Jeleniami. Młodzi ludzie jakoś sobie poradzą ale co ze starszymi i schorowanymi mieszkańcami, do których karetki niestety nie dojadą. Może to tez się im nie należy?
~do jaram 24-11-2010 21:02
To nie sa takie drogi jak na miejscie, to sa drogi we wlasnosci AMW i tak kierowac swoje zale.
~JM 24-11-2010 21:51
hmmm, a nigdzie indziej nie możemy się kierować ze swoimi żalami? może jakieś konkretne propozycje? bo rzucać chamskimi komentarzami też potrafię, ale jakieś to takie ograniczone i bez skrupułów. to źle, że staramy się szukać wszystkich źródeł pomocy? to nasza wina, że w tym kraju wszystkie instytucje mogą bezkarnie olewać człowieka i często tylko podanie sprawy do wiadomości opinii publicznej daje jakieś szanse? dziwią mnie takie komentarze, bo my nie chcemy od nikogo cudów. ani prezentów. chcemy, żeby wreszcie instytucje za całą tą sytuację odpowiedzialne ją rozwiązały. atakujecie nas ludzie, jakbyśmy to my byli winni za to zaniedbanie ze strony władz państwowych. tak zrobiliśmy błąd, bo uwierzyliśmy w zapewnienia miasta, że przejmie ten teren. biję się w piersi z tego powodu. piszecie jakbyście zjedli wszystkie rozumy i byli nieomylni. jak dojdzie tu do jakiejś tragedii, ilu z was napisze potem komentarz w stylu: tak nie można, taka sytuacja jest tragiczna? po prostu żal
~do urzedasów 24-11-2010 21:53
Nie dość żę idioci z ratusza przenieśli pośredniak poza miasto że nie ma tam jak dojsć to jeszcze takie dziury !! Barany
~do urzędasów 25-11-2010 3:50
Mało tego nie ma stworzonych żadnych miejsc parkingowych przy pośredniaku dla klientów! Każdy staje gdzie może i jak może ! Ale dla siebie urzędasy mają miejsca przed budynkiem ! Kto w końcu spojrzy na mieszkańców osiedla przyjaznym okiem, słów brakuje na niekompetencję rady i um !
~mm 25-11-2010 7:54
przed wyborami kazdy obiecywal naprawe drogi... jak by tyle osob sie za nia zbralo to by autostrada tam powastala... a tak to moze laskawie naprawia... nadal mozna liczyc na odszkodowanie od zarzadcy drogi w razie uszkodzenia pojazdu. A co do rajdu karkonowskiego- przyjechali, narobili huku, jakims cudem latarnie dzialalay, pojechali i balagan zostal w krzakach...
~diabelek 25-11-2010 9:09
Jeleniogórski syf w najczystszej postaci !!! zaspawać brame przy pośredniaku i niech urzędasy jeżdżą od bramy pod jelonkami, to zaraz sie znajdzie wywrotka asfaltu !!!
~jaram 25-11-2010 11:09
ja też do ~noo głupszej wypowiedzi nie widziałem!! to może teraz plac ratuszowy niech remontują mieszkańcy kamienic, ul. Jana Pawła kierowcy tirów a o park miejski niech dbają wiewiórki. Osiedle pod jeleniami to takie samo osiedle jak inne. Dodatkowo na terenie jest urząd pracy archiwum państwowe i jeszcze kilka urzędów. W budynkach jest ponad 200 mieszkań za które są płacone podatki. Dodatkowa na osiedlu są podmioty gospodarcze które płaca odpowiednio większy podatek. DLATEGO MAMY PRAWO DO PORZĄDNEJ DROGI I OŚWIETLENIA.
~otoja 25-11-2010 13:55
Też tam mieszkam i wcale mi się te dziury nie podobają, ale Pan Tomy M rozbawił mnie pozytywnie. Pozdrawiam i mam nadzieje że ten tramwaj podrzuci mnie tez do pracy??? ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miastu na urodziny

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%