MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Pod Chojnikiem krajobraz z brudami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 26 kwietnia 2009, 8:04
Aktualizacja: 8:06
Autor: TEJO
Fot. ZAS
Mieszkańcy Sobieszowa mają dość wandali, którzy demolują kosze na śmieci, w tym także pojemniki służące do sortowania poszczególnych odpadków.

Ostatnio przy ul. Łazienkowskiej chuligani skopali kosze na śmieci i pojemniki do recyklingu. Jak dowiedzieliśmy się w Zespole Aktywności Społecznej, nie był to pierwszy raz. – Takie przypadki zgłaszamy straży miejskiej, ale nie odnosi to żadnego skutku. Wandale czują się bezkarni – usłyszeliśmy.

Z kolei w okolicach Sobieszowa przy polnych drogach aż roi się od dzikich wysypisk, które szczególnie teraz – gdy wszystko rozkwita – szczególnie rzucają się w oczy. – Sprawę poruszaliśmy podczas spotkania z prezydentem miasta, ale – jak widać – nic nie da się tu zrobić – mówią sobieszowianie.

Turyści, którzy w Sobieszowie zejdą z głównej ulicy i poszwendają się po opłotkach, zabiorą ze sobą bardzo brudne wspomnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Mobilizacja przed II turą

Konkurs dla seniorów

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~NSZowiec 26-04-2009 9:17
Ostatnio koło basenu w Sobieszowie leżało mnóstwo natłuczonego szkła – podejrzewam że ktoś w ramach zabawy na zasadach „róbta co chceta” zrobił taki burdel . Innym miejscem jak dla fakira był ogródek jordanowski przy ul. Kamiennogórskiej , Dembowskiego i Makuszyńskiego , gdzie na małym boisku do siatkówki natłuczono szkła że nie można było stanąć – fajna zabawa w tłuczenie butelek dzieciaki. Inna sprawa to pełno tzw. „małpek” na tymże ogródku – można pomyśleć że ktoś wychodzi na spacer i sobie łyknie , a buteleczkę sru! Na boisko – w trawie zginie.
~Sobieszowianin.... 26-04-2009 11:13
Nic tu nie pomoże Straż Miejska ,ani Policja jak sami mieszkańcy nie będą zainteresowani. / nie tylko swoim nosem ,ale co się dzieje w około/. Czy my sami jesteśmy w porządku ,jak postępujemy czy nie podrzucamy śmieci sąsiadowi do lasu lub do rzeki, czy sprzątamy po naszych czworonogach ,czy wreszcie interesujemy się co robią nasze pociechy itd. A do władzy można mieć pretensję ,że młodzież naprawdę nie ma w Sobieszowie gdzie spędzać wolnego czasu. Nawet dom kultury w soboty i niedziele jest nieczynny ,a jego oferta nie zachęca młodzieży do jego odwiedzania /galeria to nie wszystko/.Ponadto może nadszedł wreszcie czas ,aby władza nie traktowała Sobieszowa jako typowej sypialni i punktu zsyłki wszystkich niepożądanych osób z całego miasta i lokowania ich tutaj. .Sobieszów ma znamiona ,aby stać się /jak dawniej/ piękną ,czystą i urokliwą miejscowością. Ale tego muszą chcieć wszyscy i mieszkańcy i władza.
piipi 26-04-2009 11:47
...SMUTNE zdjecia !.Nie chce sie wierzyc,ze tam ludzie mieszkaja.
19KochaS83 26-04-2009 11:57
Niech redakcja się przejdzie się szlakiem turystycznym od Ulicy Zamkowej w Sobieszowie na Zamek Chojnik to tam przy stawku też często można obejrzeć pozostałości po imprezowiczach. Normalnie szkoda słów. Niestety żyjemy w Polsce...
~NSZowiec 26-04-2009 13:13
Policja , ani straż miejska nic tu zrobić nie może - nikt za rękę nie został złapany , a żeby upilnować to trzeba by musiał stać funkcjonariusz co 100 metrów.
~przyslowie 26-04-2009 14:11
-Jaki pan -taki kram .........panie prezydencie Jeleniej Gory -brawo .
~do przysłowie 26-04-2009 15:38
Przez Ciebie to już przemwia d...lizm,nie żebym tu bronił pana prezydenta miasta ale to co On ma iść na szlaki i pilnować turystów czy tez miejscowych aby nie smiecili.Zanim coś tak bzdurnego napiszesz to pomyśl. Przecież to tylko zależy od kultury osób tam chodzących a nie od prezydenta miasta p...pie.
~-/- 26-04-2009 16:19
Tylko Polak potrafi w swoje gniazdo bruździć.Przecież to niestety zrobiły nasze kochane pociech,które mają za dużo nagromadzonej energii i wolnego czasu.My zapracowani, tego nie zauważamy i dla nas nasze dzieci to są aniołki.Zawsze wszystko zaczyna się niewinnie, głupi żarcik z koszami, a z czasem kończy w kryminale.A policja powinna w tym rejonie zamontować kamery , złapać wandali i przykładnie ich ukarać np:niech sprzątają całą dzielnicę.
~Rozczarowany 26-04-2009 16:38
Zapraszam redaktorów Jelonki do sfotografowania koryta rzeki Wrzosówka ,na odcinku wzdłuż drogi polnej prowadzonej z Sobieszowa w kierunku Cieplic .Widok jaki tam ujrzycie, jednym słowem - masakra.
Patol 26-04-2009 17:13
To niech się zbiorą w kupę i sami posprzątają i wyrzucą to pod ratuszem!! Najlepiej dzwonić do prezydentów jak by oni nie mieli się czym zajmować ;/ Ruszyć du** i zrobić porządek samemu żeby turyści którzy zejdą z głównej drogi nie zapamiętali brudów!!!!!!
~czechna 26-04-2009 18:10
Przejechałam wiosną tego roku Niemcy i Austrię ale tam takich wandali nie widać. Może jeszcze nie wiedzą ,że coś takiego można robić, jak w wielu miejscach naszego zDolnego Sląska. Może tam młodzież wie ,że mieszkać wśród śmieci i w brudzie -to żadna fajna sprawa. Sądzę ,że tam dorośli częściej jak widać reagują na przypadki wandalizmu. Rady miast i gmin w całej Kotlinie Jeleniogórskiej powinny podnieść kary za takie żałosne "wyczyny" a tych , którzy demolują lub zaśmiecają oddelegować do karnego czyszczenia miasta.
~Do Patrola ... 26-04-2009 18:56
Masz rację ,że każdy z nas i Ty też powinniśmy dbać o porządek. Ale widzisz nie zawsze wszyscy to przestrzegają .Dlatego pan Prezydent dysponuje taka służbą jak Straż Miejska, aby to ona interweniowała jeśli prawo jest nieprzestrzegane.Za to mój drogi pan prezydent i funkcjonariusze dostają pensję./ zresztą z naszych podatków/ .A nikt na siłę nikogo nie pcha, aby ten kandydował na Prezydenta czy się zatrudnił jako funkcjonariusz Straży Miejskiej. A jeśli już pracujesz na danym stanowisku to wypadałoby się wywiązywać ,dobrze z powierzonych obowiązków.
~a 26-04-2009 19:21
do kogo macie pretesje przeciez to robia polacy a nie jacys obcy
~do władzy 26-04-2009 19:43
za nasze podatki mamy wybrańców. Niech rozwiązują konsekwentnie pewne problemy - też z brudami. Czy to możliwe - inni już to mają za sobą - najbliżej Czesi. Teren Chojnika toa KPN - Panie dok. Raj właco - wymyśl, zastsuj i będzie kulturka.
~wkur...ny 26-04-2009 20:43
jezeli o mnie chodzi to gdy zauwaze takiego syfiarza , ryja na miejscu obije i niech szuka sprawiedliwosci na swoim smietniku. Chamstwo za chamstwo. Strzeszcie sie GNOJE. do zobaczenia.
~ila 26-04-2009 20:44
Patolku, a co by się stało, gdyby te swoje własne brudy powrzucali do śmietników, a nie przed ratusz?
~Do Patol 26-04-2009 21:24
Nie wiem czy zauważyłeś ,że te pojemniki służyły do zbierania odpadków takich jak plastyki, szkło .I mieszkańcy posegregowane rzeczy tam umieszczali. Ale znaleźli się wandale ,którzy musieli te segregowane rzeczy z pojemników powyrzucać oraz pojemniki poniszczyć .Zawsze się znajdzie inaczej myślący:(
piipi 26-04-2009 21:59
..do - [~Ila..]..~PATOL-kukulka !.Chyba wiosna mu ...odbila !.
~herba 26-04-2009 21:59
Akurat za ten przypadek to powinna odpowiadac straz miejska , ze dewastantow -b...kow nie ujela i nie wypalowala policja. Jednakze brudna jest cala Jelenia Gora - testni syfilisem kazda boczna sciezka spacerowa, szlaki piesze- rzeki , strumienie , polany itd. W czwartek jezdzila zamiatarka po Zabobrzu - caly piasek z zimy z spod krawężnikow wymiotla na srodek ulicy , robiąc dlugie koleiny na calej ulicy Kiepury i innych , ten piasek częsciowo wydmucha ostry wiatr do pobliskich domow i mieszkań a reszte samochody wypchna wraz z deszczem ponownie pod krawężnik . Kto taka jakośc pracy i wykonania uslugi przyjmuje - przeciez to istne marnotrastwo ,gdzie kontrola !! kierowca wypali paliwo, niszczy pojazd bo wyjezdzi kilometry, weżmie dniowke a podatnik zaplaci za to partactwo !! bo wystawia fakturę za tą robotę dziadoską ?czy nie czas juz zmienic szefostwo od czystości miasta - bo to co robia to kpina - a prezydent Obrebalski to toleruje !!
~muszka 26-04-2009 22:16
kto sie gnojem urodzi , kanarkiem nie z...hnie
~ila 26-04-2009 22:37
A skąd się biorą dewastanci... Oni nie są z Sobieszowa?...
~Henio 26-04-2009 22:39
kiedys jechalem samochodem w strone Siedlecina i zawracalem swoje auto w miejscu , gdzie syfiarze wyrzucaja swoje syfy do lasu. W przeciwnym kierunku nadjechal samochod i kierowca zainteresowal sie dlaczego ja tam zawracam .Gdyby takich ludzi jak Ten Pan bylo wiecej , to mniej smieci byloby w lasach. Wszystko zalezy od naszej postawy .Scigajmy wiec gnoi ,bo straz miejska nie ma na to czasu.
~Henio 26-04-2009 22:52
A co do turystow - oni swoj smietnik tez tu zostawiaja . Nie sa tacy swieci. Pewnie ich obrazilem , ale na mysli mam turystow brudasow pozostali niech nie biora mojej wypowiedzi sobie do serca i zycze milego pobytu.
~Cień 26-04-2009 22:52
Ale syf, a te poprzewracane kontenery, to na pewno robota ćpunów, naćpa się taki i myśli, że jest supermanem.
~Henio 26-04-2009 22:55
kiedys jechalem samochodem w strone Siedlecina i zawracalem swoje auto w miejscu , gdzie syfiarze wyrzucaja swoje syfy do lasu. W przeciwnym kierunku nadjechal samochod i kierowca zainteresowal sie dlaczego ja tam zawracam .Gdyby takich ludzi jak Ten Pan bylo wiecej , to mniej smieci byloby w lasach. Wszystko zalezy od naszej postawy .Scigajmy wiec gnoi ,bo straz miejska nie ma na to czasu.
~muszka 26-04-2009 22:55
kto sie gnojem urodzi , kanarkiem nie z...hnie
~ 27-04-2009 1:37
To bandy młodocianych nastolatków. Sam widziałem, jak parę dni temu na Zabobrzu taka grupka przechodziła koło trawnika z leżącym na nim całkiem dobrym stołem. Oczywiście zatrzymali się i zaczęli głupkowato się ciesząc rozwalać ten stół - również o lampę. Jak już go całkiem rozwalili to odeszli głośno się ciesząc. Żałuje, że nie miałem aparatu pod ręką, bo chętnie nagrałbym to i udostępnił policji czy na sieci...
~czytelniczka 27-04-2009 8:52
Poziom niektórych czytelników, sądząc po komentarzach, jest tragiczny! Wstyd!!! Zero pomyślunku! Radzę najpierw popatrzeć na siebie, a dopiero pózniej oceniac innych, bo po tonie wypowiedzi mozna sadzić, że osoby te nie odbiegaja pozytywnie od opisanych "śmieciarzy", a wręcz przeciwnie.
Ryba 27-04-2009 9:16
Ale w tych smieciach czasami mozna znalezc calkiem dobra szczoteczke do zebow;)
~Ryba. 27-04-2009 20:56
...i to na dodatek z pastą do zębów;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyrok dla sędziego

Jest gdzie chodzić – konkurs

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2202
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%