MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

"Pod Budą" w świątyni

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 grudnia 2006, 12:33
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Gratkę mieli wielbiciele niemal legendarnego zespołu Andrzeja Sikorowskiego. W sobotę instrumentaliści i wokaliści związani z grupą „Pod Budą” dali koncert w kościele garnizonowym.

Obdarzony charakterystycznym timbrem głosu piosenkarz i gitarzysta wystąpił – rzecz jasna – w repertuarze bożonarodzeniowym. W dodatku w towarzystwie utalentowanej i urodziwej córki Mai, która także grała i śpiewała.

Zabrzmiały nie tylko tradycyjne kolędy w bardzo ciekawej aranżacji, lecz także zupełnie nieznane publiczności dzieła obcojęzyczne, między innymi – pieśni greckie (żona Sikorowskiego i matka Mai jest z pochodzenia Greczynką).

Zarówno lider "Pod Budą" jak i jego córka i pozostali muzycy potrafili ująć nie tylko starszych słuchaczy, którzy pamiętają najstarsze przeboje grupy, lecz także ludzi młodych. Tych w czasach, kiedy Sikorowski już był sławny, nie było jeszcze na świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Jest szansa na miliony

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~nika 18-12-2006 12:24
ups! Panie Arku koncert był faktycznie piękny, aczkolwiek nie była to grupa "Pod Budą" tylko Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska - a to nie to samo.
~Arek 18-12-2006 12:54
Nika - Ja tylko robię zdjęcia, nie do mnie te uwagi ;-)
~ola 18-12-2006 13:06
Byłam na koncercie i niech każdy, kto go pominął, żałuje. Pięknie wykonane kolędy i pastorałki, znane i mniej znane pisosenki Andrzeja Sikorowski8ego i jego córki dały niesamowita ucztę dla melomanów.
~nika 18-12-2006 15:10
Panie Arku, bardzo przepraszam. Tak to jest jak się niedokładnie czyta.Zadziałał schemat , że na górze podpisuje sie autor tekstu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozbudowa SOSW rozpoczęta

Po drugiej stronie – wernisaż w środę

Silesia Sonans już wkrótce

Centrum kultury w dawnej Owczarni

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
479
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%