MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Pod batutą Tomasza Bugaja

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 marca 2015, 8:35
Aktualizacja: 8:37
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (13.03) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej będzie miał miejsce koncert zatytułowany “Mistrzowie batuty” pod dyrekcją Tomasza Bugaja, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Solistami będą: Christian Danowicz – skrzypce oraz Aleksandra Bugaj – skrzypce. Cena biletu: 30 zł lub 25 zł (w zależności od sektora).

W programie: Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia Es-dur nr 39, Johann Sebastian Bach – Koncert d-moll oraz Joseph Haydn - Symfonia G-dur nr 94 Z uderzeniem w kocioł.

Christian Danowicz (ur. 1983 r. w Buenos Aires w Argentynie) mając 4 lata wraz z rodziną wyemigrował do Francji, gdzie rozpoczął naukę gry na skrzypcach u swojego ojca, skrzypka i pedagoga, Enrique Danowicza. Jest absolwentem Konserwatorium Muzycznego w Tuluzie, które ukończył z wyróżnieniem w klasie skrzypiec prof. Gilles Colliard'a. W 2010 r. ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Julii i Krzysztofa Jakowiczów oraz studia licencjackie w klasie dyrygentury symfoniczno - operowej prof. Antoniego Wita. Obecnie jest na I roku studiów magisterskich dyrygentury UMFC w klasie prof. Tomasza Bugaja oraz na I roku studiów doktoranckich Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Jarosława Pietrzaka. Jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. T. Wrońskiego w Warszawie (2009), na którym został też wyróżniony nagrodą specjalną dla najciekawszej indywidualności artystycznej konkursu oraz dla najlepszego studenta UMFC w Warszawie. W 2010 r. wygrał I nagrodę na konkursie muzyki kameralnej w Duxbury Music Festival (USA, Massachusetts). Od stycznia 2010 r. jest koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. Ma na swoim koncie występy we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, w USA, na Ukrainie, Litwie i w Polsce, gdzie jako solista wystąpił z towarzyszeniem Filharmonii Narodowej w Warszawie, Wrocławskiej Filharmonii, Płockiej Orkiestry Symfonicznej i Filharmonii Koszalińskiej. Jest pomysłodawcą i organizatorem festiwalu muzycznego “Musique au Leman” w Thonon we Francji, gdzie corocznie odbywają się koncerty muzyki symfonicznej i kameralnej. Na festiwalu występują wybitni artyści z Polski i Francji m.in. “Szymanowski Quartet” i “European Fine Arts Trio”.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Lawiny na fotografii

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~skrzypek na dachu 9-03-2015 23:17
Studia we Wrocławiu to jak szynka z Biedronki. Na rachunku pisze "szynka", mimo że z szynką nie ma to nic wspólnego. Podziękował za występ kolejnego wrocławskiego nieudacznika, lepiej spędzić czas w inny sposób.
~muzyk 10-03-2015 0:42
powiało inteligencją od "skrzypka na dachu"... Czyżby sam był szynką z Biedronki czy może zakompleksionym nieudacznikiem???
~ 10-03-2015 2:02
Zakompleksiony słój z Wrocławia już się obudził... w nocy. Z ciebie faktycznie muzyk - grasz na nerwach perfekcyjnie!
~muzyk..re 10-03-2015 8:12
brak snu wpływa na intelekt..
~ 10-03-2015 16:17
Co racja, to racja. Ten troll z Wrocławia zawsze budzi się po północy, może dlatego pisze tak beznadziejne komentarze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamek Książ w technikolorze – podróż w czasie do zamku sprzed 100 lat

Rusza remont alei Wojska Polskiego – jaka w tym czasie organizacja ruchu?

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Znowu auto na chodniku

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
695
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%