MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Poczta główna do remontu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 października 2009, 8:17
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
Fot. TEJO
Od najbliższego poniedziałku (19.10) do końca roku klienci urzędu Poczty Polskiej przy ulicy Pocztowej będą obsługiwani w tym samym budynku, ale w dwóch zastępczych pomieszczeniach: po byłym TP SA oraz w lokum z wejściem przez pierwszą bramę wjazdową.

Jak mówi Jarosław Papek, kierownik wydziału operacyjnego infrastruktury jeleniogórskiego oddziału Poczty Polskiej, remont będzie dotyczył sali obsługi klienta. Z wnętrza znikną stare drewniane boksy, posadzka czy tynk na ścianach. Na ich miejsce pojawi się nowa posadzka w barwach Poczty Polskiej czyli granatowo – żółta oraz odnowione i pomalowane najprawdopodobniej na biało ściany, a także nowoczesne i funkcjonalne meble.

– Ta sala już od lata wymagała remontu, poza bieżącymi naprawami nie były w niej wykonywane żadne poważniejsze inwestycje – mówi Jarosław Papek. Remont planujemy zakończyć w grudniu br. Po zakończeniu prac klientom i pracownikom będzie z pewnością przyjemniej.

W 2003 roku Poczta Polska wykonała na tym budynku remont dachu. Poza tą inwestycją i bieżącymi drobnymi naprawami, większych remontów tu nie było od 1912 roku, kiedy to oddano do użytku bardzo nowoczesny – jak na tamte lata – gmach poczty, w którym także znajdowała się centrala telefoniczna.

Z powodu prac od najbliższego poniedziałku klienci będą obsługiwani w innych pomieszczeniach. Wejście do jednego z nich czyli do lokum po byłej Telekomunikacji Polskiej SA. Znajduje się nieopodal obecnego wejścia do poczty. Drugie będzie prowadziło przez pierwszą bramę wjazdową idąc od ulicy 1 Maja.

Warto przy okazji przyjrzeć się samej elewacji budynku. Wkomponowano w nią rzeźby przedstawiające Ducha Gór i legendy karkonoskie. Sam budynek zbudowano w stylu późnej secesji. Do 1912 roku poczta cesarska działała w kamienicy przy dzisiejszej ul. 1 Maja – naprzeciwko domu towarowego Schuellera (dziś Galeria Karkonoska).

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nadbrzeżna gotowa

Nietrzeźwa wjechała do rowu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Aqa 15-10-2009 9:00
A może tak jeszcze podjazd dla wózków nie tylko niepełnosprawnych ale i dziecięcych... bo jak mam iść na pocztę to jestem "chora" na samą myśl wnoszenia wózka po schodach
~ 15-10-2009 11:19
jaksby tak elewacje odnowili,ach najładniejszy gmach poczty w polsce byśmy mieli
~d 15-10-2009 14:42
magiczny budynek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkania z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa rozbudowa SOSW

Bez widoków w Radomierzu

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1202
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%