MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Początek rekolekcji – obawa przed ekscesami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 marca 2008, 7:47
Aktualizacja: 8:19
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Od poniedziałku młodzież szkolna przez trzy dni będzie uczestniczyła w rekolekcjach. Zamiast do szkoły, uda się do świątyń, gdzie księża będą głosili nauki. W gotowości jest także straż miejska oraz policja.

Z założenia to czas refleksji i element przygotowania do zbliżającej się Wielkanocy (już za trzy tygodnie). Rekolekcje są zakończone sakramentem pojednania.

Nie jest to jednak – jak uważa wielu młodych ludzi – czas zupełnie wolny od nauki, choć nie brakuje takich uczniów, którzy do kościoła nie przychodzą. Teoretycznie młodzież pozostaje pod opieką nauczycieli.

Niestety, bywa, że rekolekcje nie służą moralnej odnowie, a stają się przyczynkiem do rozrób i chamskiego zachowania nie tylko w kościołach, lecz także w ich pobliżu. Dlatego duchowni sami proszą strażników miejskich, aby w dniach rekolekcyjnych wzmocnili patrole w pobliżu jeleniogórskich świątyń.

Ogłoszenia

Czytaj również

W grudniu powstanie nowy przystanek kolejowy

Rowerowy jubileusz

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (6) Dodaj komentarz

zloty666 3-03-2008 8:54
Tradycyjnie "młodzież" będzie korzystała z wolnego pełną piersią i gardłem - niestety :( Dla przykłady złapać paru i odpowiednio "nagrodzić"
~taka jedna 3-03-2008 8:58
jasne. jak zwykle wychodzi na to że młodzież jest najgorsza.
~uczen 3-03-2008 11:13
legalne wagary...
~do taka jedna 3-03-2008 12:49
nie wiedzialas ze zawsze tak jest? zawsze wini sie mlodziez
~LJ 3-03-2008 13:07
Jeżeli już jest aż tak żle z tą naszą młodzieżą, że kler sam zwraca się o pomoc do służb porządkowych / chociaż wierzę w młodych/ to zlikwidujmy tę formę zajęć do czasu kiedy te zajęcia będą na tyle atrakcyjne, że same przyciągną młodych. Ale to już chyba rola duchowieństwa/Kiedyś rekolekcje też były ale w godzinach popołudniowych i uczestniczyła w nich młodzież i nic się nie działo.A może jesteśmy za mało tolerancyjni przypomnijmy sobie to do starszych jacy byliśmy sami w wieku szkolnym/ktoś te szyby też wybijał/
~sindi 3-03-2008 14:19
Co do rekolekcji,to mój syn miał je tydzień temu.Jeśli chodzi natomiast o czas wolny od nauki-nie zgadzam się-poza kościołem miał normalnie lekcje.Nie obyło się również od zadań domowych,które także były codziennie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wrocławski festiwal światła – tego nie było!

Zygzakiem po ulicy

Wandale kontra naukowcy

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Będzie taniej za wodę i ścieki

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
588
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%