MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Początek „Bezpiecznych wakacji” przy ratuszu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 5 lipca 2010, 15:53
Aktualizacja: 15:54
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziś zaczęła się wielka akcja służb mundurowych, ratowniczych i drogowych, której celem jest zapewnienie wypoczywającej w mieście młodzieży bezpiecznego spędzania wolnego czasu i unikanie zagrożeń.

W południe na placu Ratuszowym otwarcia akcji dokonał Marek Obrębalski, prezydent miasta. Towarzyszył mu koordynator działań Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej. Przypomniał, że dla organizatorów liczy się przede wszystkim uśmiech dziecka. Szef Jeleniej Góry przywitał obecnych w Rynku przedszkolaków oraz gości z Ukrainy, z Ługańska.

Ci już drugi raz z rzędu zapewniają artystyczną oprawę początkowi akcji „Bezpieczne wakacje”. Polonusy z Ukrainy tradycyjnie spędzają część wakacji w Międzynarodowym Domu Skauta przy ulicy Wiejskiej. Chóralnym śpiewem popisali się też dziewczęta i chłopcy, którzy wypoczywają tam na półkoloniach.
Była prezentacja służb, które poprowadzą zajęcia dla dzieci. W Rynku stanęło miasteczko ruchu drogowego. Odbyły się też pokazy umiejętności strażaków.

– „Bezpieczne wakacje” to akcja cykliczna W każdą środę i czwartek odwiedzimy ośrodki kolonijne. We wtorki będziemy przy ratuszu, w piątki – w Parku Norweskim przy Muzeum Przyrodniczym – mówi Grzegorz Rybarczyk. W czasie spotkań będą przygotowywane zajęcia tematyczne dotyczące różnych sytuacji zagrożeń i bezpiecznego spędzania czasu w lesie, nad wodą, a także w domu, na podwórku oraz na ulicy.

13 lipca odbędzie się wycieczka szlakiem tramwajowym do zajezdni MZK z placu Ratuszowego. 16 lipca podobna eskapada ruszy z Cieplic. W planie jest zwiedzenie ekspozycji poświęconej komunikacji miejskiej. Będzie też sporo konkursów. Akcja zakończy się 28 sierpnia.

Organizatorzy: Urząd Miasta Jelenia Góra, Straż Miejska, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji, Karkonoska Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Karkonoska Grupa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Serwis Informacji Drogowych "DrogiNaSzóstkę.pl"
Patronat medialny: Jelonka.com, Nowiny Jeleniogórskie, nj24, Polska-Gazeta Wrocławska, Telewizja Karkonosze Play

Ogłoszenia

Czytaj również

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Mały Strażak dla jednostek OSP

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Anulek 5-07-2010 21:15
Świetny początek bezpiecznych wakacji w samo południe!!! Unikanie zagrożeń polega między innymi na unikaniu słońca, aby nie dostać udaru słonecznego! A przecież w samo południe i to w dodatku na placu ratuszowym, gdzie nie można skryć się w cieniu, jest najgorzej. Jak można mówić o bezpieczeństwie, gdy rozpoczęcie planuje się na 12.00? Ponadto to akcja zorganizowana dla dzieci najmłodszych, które nie potrafią sobą \\\"kierować\\\" i są najbardziej narażone na działanie słońca. Może warto
rymcycymcy 5-07-2010 22:44
Większe dzieci też powinny zadbać o swoje bezpieczeństwo ! ...;)
~peper 5-07-2010 22:52
dlaczego o wszystkich imprezach dowiadujemy sie dopiero po czasie ? czy są gdzieś plakaty czy cos takiego przed?
~są inne m... 5-07-2010 23:09
Czy wszystko trzeba robić na Placu Ratuszowym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~rekin 6-07-2010 8:29
Ano tszeba robić na Placu Ratuszowym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnanie starszaków

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowa rektor w KPSW

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
131
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%