MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Pociągiem na Festiwal Reportażu

Wiadomości: Janowice Wielkie
Czwartek, 23 sierpnia 2018, 6:54
Aktualizacja: Piątek, 24 sierpnia 2018, 17:07
Autor: WAC
Fot. KED
W piątek (24.08) rozpoczyna się Miedzianka Fest – Festiwal Reportażu, który skupiać będzie czołówkę krajowych reporterów i pisarzy. Wśród gości znaleźli się m.in.: Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, a także organizatorzy: Filip Springer i Olga Gitkiewicz. Na festiwal uczestnicy i goście dojadą pociągami Kolei Dolnośląskich.

Na Festiwal Reportażu można dojechać pociągami Kolei Dolnośląskich. To niezwykle istotna informacja dla wszystkich uczestników, bowiem na czas wydarzenia, teren Miedzianki zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego.

W pociągu o nazwie MIEDZIANKA otwierającym Festiwal (24 sierpnia – piątek - odjazd: Wrocław Główny 13:07 – przyjazd: Janowice Wielkie /Miedzianka/ 15:00) pasażerom towarzyszyć będą pisarze - reporterzy: Mariusz Szczygieł oraz Filip Springer, którzy z Wrocławia aż do Janowic będą czytać w pociągu KD fragmenty swoich reportaży. Po przyjeździe na miejsce goście Festiwalu wspólnie przejdą do Miedzianki.

W sobotę i niedzielę na pasażerów pociągów Kolei Dolnośląskich (odjazd: Wrocław Główny - 9:15) czekać będzie Filip Springer, który zaprowadzi uczestników do miasteczka, po drodze opowiadając historię Miedzianki.Festiwal jest otwarty i trwać będzie od 24 do 26 sierpnia.

Miedzianka to miasto, które zniknęło z powierzchni ziemi za sprawą rabunkowego wydobycia uranu, którego rudy zostały w całości wywiezione do Związku Radzieckiego. Na skutek katastrofy górniczej w latach 70-tych ubiegłego wieku, mieszkańców Miedzianki przesiedlono do Jeleniej Góry, a w Miedziance pozostał jedynie Kościół i… browar. Za sprawą Filipa Springera i jego reportażu (Miedzianka – historia znikania) co roku do byłego miasteczka niedaleko Jeleniej Góry ściągają tłumy na spotkania z literaturą faktu. W tym roku  głównym hasłem wydarzenia będzie „Krajobraz opowieści”.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

50–lecie parafii w Bolesławcu

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (3) Dodaj komentarz

adam57sochrau 24-08-2018 11:27
No coments!!!
~JEL 24-08-2018 11:32
Fantastyczna literacka inicjatywa. Gratulacje !!!
~A z Jeleniej? 24-08-2018 15:52
Będzie po0ciąg co nas Wrocek obchodzi?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Spotkali się z Beatą Kempą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%