MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Pociągiem i rowerem

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Niedziela, 3 czerwca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Czesi potrafią, Polacy niekoniecznie.

Kto chce pojeździć rowerem po górskich ścieżkach, a wycieczkę połączyć z przejazdem koleją, powinien się wybrać, na przykład do Tanvaldu w Czechach.

Wypożyczalnie rowerów na stacjach kolejowych u naszych południowych sąsiadów to od dawna istniejące ułatwienie dla miłośników cyklizmu po czeskiej stronie Karkonoszy.

Do końca października na stacjach, między innymi w Tanvaldzie, Turnovie czy Jicinie można pożyczyć rower i przemierzać nim szlaki. Pojazdu nie trzeba zwracć koniecznie tam, skąd się go wypożyczało. Istnieją także specjalnie do tego przeznaczone punkty. Przyjemność kosztuje niewiele, bo około 150 koron (20 PLN) za jeden dzień.

Są zniżki dla posiadaczy biletów na Ceske Drahy (odpowiednik PKP). W dodatku rower można za darmo przewozić pociągiem. Trzeba tylko zapłacić kaucję za pojazd (1000 koron), która wraca do kieszeni turysty po zwrocie jednośladu i okazaniu dokumentu tożsamości.

Fantastyczna sprawa dla miłośników jazdy po górskich ścieżkach.
Jak wiadomo, w Polsce istnieje tylko możliwość przewozu roweru pociągiem i to nie we wszystkich składach. O uruchomieniu stacyjnych wypożyczalni jednośladów można tylko pomarzyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podgórna zarośnięta!

Wakacje w Złotoryi

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~cezar 3-06-2007 18:34
No tak.My budujemy czwartą RP a czesi autostrady,parki wodne itp.
~em 3-06-2007 21:58
Polacy też potrafią, tylko niestety niekoniecznie w Karkonoszach. Właśnie jestem w Pieninach: istnieje tu możliwość wypożeyczenia roweru w Szczwnicy, przejechania nim do Sromowiec (warto zwłaszcza przez Słowację) i oddania w tutejszej wypożyczalni. W Szczawnicy i Kluszkowcach rynna saneczkowa, w Zakopanem aquapark (OK, po słowackiej stronie i tak więcej), zgrabnie powiązane oferty pomniejszych podmiotów, no i zadbane domy. To też Polska. Tylko, że jakby bardziej "zakorzeniona".
~ireka 4-06-2007 7:29
w innych sprawach które dotyczą aktywnego wypoczynku również należy brać przykład z sąsiadów
~byłem tam 4-06-2007 10:24
http://www.krkonose.eu/
~CZ–PL 5-06-2007 20:22
Czeskie Karkonosze–super Karkonosze. Sprawa jest prosta nasi sąsiedzi zamiast gadać i się obrażać na wszystko i wszystkich którzy są obok (np. patrz Karpacz „król nad królami” nikogo i niczego nie potrzebuje, czy pozostali członkowie ZGK nie do końca realizujący postanowienia wczesnej podjęte) ciężko pracują na swój sukces. Siadają wspólnie do stołu i wymyślają rozwiązania, które załatwiają temat kompleksowo a nie punktowo jak to zwykle jest to u nas. Prowizorka ma najdłuższy żywot. Czesi maja strategie, którą konsekwentnie realizują nie patrząc na czas poświecony sprawie– my mamy tylko dokumenty, których i tak nikt nie realizuje. Druga sprawa to wykorzystanie potencjału jaki sie dysponuje, Czesi szanują to co maja, nie niszczą, nie dewastują– tylko rozwijają , ulepszają tak aby turysta miał jak najlepiej. Warto podpatrywać i się uczyć może i u nas się zmieni podejście i nadejdą lepsze czasy. Tego sobie i wszystkim życzę!
~bartosz 7-06-2007 21:50
slyszalem, ze niedlugo wejda niemcy ze swymi pociagami na szklarska i dalej, po co rowery. z pociagu lepiej widac!!!takie przejazdy sa juz w niemczech i czechach. zapraszam na strone www.zvon.de tylko wejdz na polski jezyk!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konkurs dla seniorów

Dla odnowy wsi

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
105
Tak
50%
Nie
40%
Nie wiem
10%