MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pociągi pojadą

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 12 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 12 maja 2006, 8:30
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Fot. Arek
Nie dojdzie do zawieszenia kolejnych 88 kolejowych połączeń regionalnych - takie stanowisko wynegocjowano na spotkaniu przedstawicieli PKP Przewozy Regionalne i Urzędu Marszałkowskiego. Połączenia miały zostać zawieszone od najbliższego poniedziałku.

Od 1 czerwca przywróconych zostanie też około 10 połączeń zlikwidowanych w kwietniu. Przywrócone zostaną pociągi kursujące w powiecie oławskim, trzebnickim i kłodzkim.

Samorząd wojewódzki przeznczył w tym roku na połączenia lokalne 40 milionów złotych, o 5 milionów więcej niż rok temu.
– Domagamy się zwiększenia tej kwoty - mówi dyrektor spółki PKP PR Marek Pawicki. Tymczasem Urząd Marszałkowski zapowiada, że może dać jeszcze 5 mln. zł. ale PKP nie może w zamian zlikwidować żadnego połączenia lokalnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

To była gnojowica?

Słoneczny festyn w Jeżowie Sudeckim

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Fan P.K.P. 12-05-2006 8:27
Tak trzymać pociągi były będą i muszą być co to miało by być żeby miasto turystyczne takie jak Jelenia Góra miało zostać bez pociągów bez komunikacji ze światem,moim skromnym zdaniem trzeba tyklo zmienić osoby odpowiedzialne za stan torowisk.Przez tyle lat nikt nic nie zrobił zeby to poprawić powinny potoczyć sie głowy i to z wielkim chukiem za brak odpowiedzialności z ich strony a nie piszą tylko raporty że jest O.K.Kto to widział żeby do Wrocławia pociąg jechał prawie 4 godziny skandal to trzeba zrobić w pierwszej kolekności TORY,a potem pomału zmieniać tabor i nie ujmować pociągi ale dodawać ,pociągi są dla ludzi a nie dla P.K.P .Stan tragicznych torów jest znany nie od dziś ciągnie się to latami,a przez te lata można było wymieniać codzienie jedną szyne to do dziś nie było by problemu z torami.Oraz moja propozycja dla koleji zmienić osoby żądzące które nie robią nic w kierunku poprawy stanu mam nadzieje że pan dyrektor spółki PKP PR Marek Pawicki o tym pomyśli.Ja osobiście jeżdze pociągami i bardzo to lubie są bezpieczniejsze niż auta i autobusy.Powodzenia dla P.K.P
~studentka 12-05-2006 11:04
Dokładnie, 15lat temu pociągi jeżdziły 2 godziny - tyle co obecnie PKS. PKP dziwi się, że młodzież nie jeżdzi pociągami, ale jeśli bilet PKS kosztuje 10 i jedzie się 2 godz. a PKP 11 zł i jedzie 4( bo zwykle jeszcze sie spoźniają) to wiadomo, kto w tym momencie wygrywa.
~Jelenigórzanin 12-05-2006 12:43
Zgadzam się z powyższymi opiniami.Stan torowiska do Wrocławia jest katastrofalny i wymaga to natychmiastowych działań ze strony PKP. Wielka szkoda, ze nikt nie planuje reaktywacji linii do Wrocławia przez Bolków-Srzegom.Część torowiska do Bolkowa została ponoc rozkradziona i zniszczona. Gdyby udało się reaktyuwować tą linię uruchamiając szynobus relacji JG-Wrocław-JG, to przejazd do stolicy województwa byłby porównywalny czasowo do przejazdu autobusu.Niestety, ludzie we władzach PKP nie potrafią dostrzec istoty problemu, wolą wyciągać pieniądze od państwa serwując wielkogodzinne przejażdzki na 100km trasie.Byle w papierkach się zgadzało... :/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wspólne posiedzenie finansów i oświaty

Lemowisko odmienione

Szkolny konkurs piosenki

Świętują pogranicznicy

Nadchodzą burze, może też mocno padać

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
780
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%