MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Pociągi nie dla rowerzystów

Wiadomości: REGION
Środa, 16 czerwca 2010, 8:04
Aktualizacja: Czwartek, 17 czerwca 2010, 7:50
Autor: Angela
Fot. IKTKN
Do kolejowej spółki Przewozy Regionalne trafi pismo od cyklistów z apelem o dołączanie do kursujących pociągów dodatkowych wagonów przeznaczonych do przewożenia rowerów. W miniony weekend 17 rowerzystów, choć zakupiło bilety na rowery, miało spory problem ze zmieszczeniem jednośladów w podstawionym składzie.

Zdarzyło się to podczas wycieczki ze Szklarskiej Poręby szlakiem dworców kolejowych. – Zapytaliśmy, czy pociąg z godziny 10.30 kursuje w niedzielę i czy ma wagon na rowery. Otrzymaliśmy odpowiedź, że oczywiście tak. Wykupiliśmy więc bilety, również na przewóz rowerów i w niedzielę rano udaliśmy się na peron, gdzie było bardzo wielu rowerzystów. Kiedy podjechał pociąg okazało się, że nie ma ani jednego przedziału dla rowerów. Co nam więc pozostało? Pozostawiliśmy rowery w ostatnim wagonie oraz wszędzie tam gdzie było miejsce – mówi Bolesław Osipik, jeleniogórski cyklista.

– Większość rowerzystów umieściło jednoślady w zwykłych przedziałach. Młode małżeństwo musiało stać z rowerami w przedsionku. Łącznie było siedemnastu rowerzystów, z czego jedna osoba wsiadła w Cieplicach i siedem w Sobieszowie, gdzie zaczęły się problemy. Musieliśmy umieścić część rowerów w korytarzu, przez to nie było przejścia. Kiedy pewien podróżny z Niemiec chciał wyjść do toalety, do której drzwi były zastawione rowerami, musieliśmy je przesuwać, a on przeciskał się między nami. Było nam po prostu wstyd. To jest wstyd całego naszego regionu turystycznego – dodaje B. Osipik.

Cykliści z tym samym problemem zwracali się już do posłanki Marzeny Machałek, która obiecała interweniować w tej sprawie. W najbliższych cykliści dniach złożą oficjalne pismo do Przewozów Regionalnych w Jeleniej Górze i we Wrocławiu. Oczekują od kolei poprawy warunków przejazdu pociągiem z rowerami. Jak mówią potrzebny jest co najmniej jeden wagon dostosowany do przewożenia kilkunastu rowerów.

Tymczasem Edmund Pomieczyński, naczelnik sekcji Przewozów Pasażerskich PKP w Jeleniej Górzem, mówi, że nie ma możliwości dołączania do kursujących pociągów wagonów do przewożenia rowerów, bo kursują one tylko w pociągach Intercity.

– Nie mogę obecnie złożyć żadnej deklaracji w tej sprawie. Najpierw musimy przeanalizować całą sytuację, sprawdzić czy rzeczywiście w pociągach jest tak ciasno, jak mówią pasażerowie. Bywa jednak, że ich relacje znacznie różnią się od rzeczywistości. Jeśli jednak potwierdziłaby się ta sytuacja, postaramy się rozmawiać z urzędem marszałkowskim o znalezieniu dodatkowych pieniędzy na zwiększenie składu pociągów w poszczególnych dniach i kursach.

Trzeba jednak pamiętać, że za to wszystko płaci urząd marszałkowski, a każdy dodatkowy wagon to dodatkowy koszt około 500 – 600 zł. Cykliści natomiast organizując wycieczki i chcą skorzystać z naszych usług powinni to nam wcześniej zgłosić, przyjść do sekcji w godzinach od 7.00 – 15.00 i porozmawiać z nami. W przypadku natomiast kiedy z nami tego nie ustalą i nie znajdą miejsca w pociągu, a mają wykupiony bilet, mogą go po prostu zwrócić – mówi Edmund Pomieczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Budowa łącznika rozpoczęta

Chcą łącznika Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~ 16-06-2010 8:31
Rowerzyści i te ich zrzeszenia zaczynają przeradzać się tak jak ekolodzy w oszołomów czających się na utrudnienia i przeszkody. Święte krowy na dwóch kółkach niech w czasie jazdy zaczną przestrzegać przepisy ruchu drogowego, bo są dużym zagrożeniem. Kiedy rowerzyści zauważą znak i drogę dla nich przeznaczoną na ulicy Sobieszowskiej i Ogińskiego? Mają drogę to tamują ruch na jezdni. A jak im zlikwidują tą drogę to będą demonstracyjnie blokować ruch w ramach protestu. Kaski rowerowe uciskają mózgi?
~ 16-06-2010 8:34
Ile już lat dla tych cyklistów MZK musi w soboty i niedzielę podmieniać autobusy linii nr 4 i 15 na przystosowane do przewozu rowerów? 5 lat może więcej nikt nie wsiada tam z rowerem, a problem i koszty zostały po stronie MZK. Rower to pojazd i trzeba p...łować a nie wozić go.
~liczyrzepka 16-06-2010 8:36
Pan Osipik ciągnął niezły peleton.Musieli ostro dawać po górach skoro brakło pary w nogach na zjazd do Jelonki.Ciekawe maski ci jego kolesie.Chyba dokręcali następne 300 tys. km.
~ZORRO 16-06-2010 8:39
Ma jeden z drugim rower a do pociągu się pcha co pochwalić się chcieli ja z koniem do pociągu nie wsiadam :)
Ryba 16-06-2010 8:42
A gdyby jeszcze mieli przyczepki? ;)
~isiek007 16-06-2010 8:42
Ludzie to jakaś żenada.....kolej Izerska nie przewiduje kursów zimowych a teraz nagle się okazuje że nawet roweru nie można zapakować - lepiej od razu płakac i narzekać i mówić że się nie opłaca i będzie trzeba dopłacać......po prostu "ręce opadywują"....
~tako rzecze 16-06-2010 8:46
Smutny standard w "rowerowej krainie" jaką chce się zwać JG. Ani ścieżek rowerowych, ani innych udogodnień za to wszystko ma nam wystarczyć billboard... samorządowcy wstyd! Przestańcie uprawiać ten fałszywy PR i mieszać w to Maję Włoszczowską albo zróbcie coś dla cyklistów!
~Kammoll 16-06-2010 8:46
Niby wielcy rowerzyści a ze Szklarskiej do Jeleniej nie dojadą i to z górki... trzeba specjalny pociąg. Tylko po co wtedy Im te rowerki ?
~tako rzecze 16-06-2010 8:52
hahahahahaha a na 1 stronie Jelonka.com baner "Jelenia Góra i ... jedziesz w dobrym kierunku " chyba na wstecznym :DDDDDDDDD
~tako rzecze 16-06-2010 8:56
Hahahaha i jeszcze baner pierwszej stronie Jelonka.com ten baner "Jelenia Góra .. i jedziesz w dobrym kierunku"! , chyba wstecznym! :DDDD A co do komentarzy powyżej - jakoś miasto JG nie grzeszy ilością dróg rowerowych to proszę się nie dziwić, że ludzie jeżdżą po chodniku. Nikt nie będzie ryzykował starcia z samochodem nawet przy prędkości 20 km/h
~aaa 16-06-2010 9:41
Po co dodatkowy wagon. Są wagony z mniejszą ilością miejsc siedzacych. Na całym swiecie wozi się w pociagach rowery i nie ważne że akurat ze Szklarskiej jest z górki.
~potyruwegur 16-06-2010 9:43
Ograniczone ludziki..w mysleniu oczywiscie. A jak maja dojechac do Szklarskiej? Po tej ruchliwej drodze gdzie TIRy spychaja Cie na pobocze bo baran wyprzedza na zakrecie? Tym bardziej ze to nie jeden cyklista a kilkunastu. Tak samo jest w pociagach z JG do Wroclawia. Brak miejsc dla rowerow.
~Joter 16-06-2010 10:05
To po to rowery pokupowali, żeby teraz pchać je do wagonów i d..y koleją wozić! Widać rzeczywiście nie tylko "kaski mózgi im uciskają" ale i spodenki jaja, skoro nie potrafią o własnych siłach pokonać trasy ze Szklarskiej Poręby do Jeleniej Góry!
~ED 16-06-2010 10:18
Fajne jest to, że oni muszą sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak mało miejsca. Pan Edmund powinien wiedzieć czym zarządza. PKP to kolejne bydlęce, szczególnie inter regio a ich misja to "brudno, śmierdzi ale jest trochę taniej". Jeśli nie wiecie to pociąg typu E2 jeździ na trasie Warszwa - Wrocław, jest w takim stanie, że zimą ta podróż staje się wyzwaniem :)
~hymek 16-06-2010 10:30
Nie ma to jak super INTELIGENTNE niektóre komentarze. Gdzie to jest napisane skąd dokąd jechali cykliści tym pociągiem, bo jakoś ja nie widzę. A jakbyście sprawdzili w necie na rozkładzie PKP ze o 10:30 jest tylko kurs z JG do SzPG to byście wiedzieli że nie mieli by z górki ale pod górkę :) Co do narzekania na pieszych, rowerzystów czy innych zmotoryzowanych to rzecz wygląda tak: Jestem aktualnie pieszym, to przeszkadzają mi rowerzyści bo jeżdzą jak wariaci oraz auta bo nie przepuszczają mnie na pasach. Kiedy jestem rowerzystą to przeszkadzają mi piesi bo kręcą się jak święte krowy i auta bo jężdzą jak wariaci. Kiedy jestem zmotoryzowany to przeszkadzają mi piesi bo wyskakują mi na pasach niczym partyzanci z krzaczorów oraz rowerzyści którzy jeżdzą jak wariaci. Ale tak to już jest z człowiekiem że jesteśmy krótkowidzami i spostrzegamy na problem z aktualnie zajmowanego miejsca w życiu a reszta jest dla nas nieważna :) Pozdrawiam
~ALFA 16-06-2010 10:47
O rany!!! Nie czytam ostatnio komentarzy na jelonce bo osoby je piszące to banda tumanów i nic więcęj!!! Jak nie jeździsz na rowerze jeden z drugim to przemilcz temat i poszukaj sobie innego. Po to między innymi budowana jest trasa kolejowa do Jakuszyc, żeby z niej korzystać. Super sprawa wpakować sobie rowerek do pociągu wysiąść na polanie jakuszyckiej i pośmigać sobie po izerach ale co wy komentatorzy możecie o tym wiedząć. Zapewne wasz jedyny ruch to wyjście do spożywczaka po piwo, powrót do domu, otwarcie piwa i rozłożenie swoich 4 liter w wygodnym fotelu no i podnoszenie ciężkiego kufla - ot cały wasz sport!!! I wy macie czelność cokolwiek komentować - a podejrzewam (jak i można to zauważyć) znacie się na wszystkim najlepiej. Fachowcy z każdej branży. Pozdrawiam i życzę wielu zimnych browarków no i takiego dnia aż ktoś dostarczy Wam to piwko do domu, żeby nie potrzebnie nie iść 200 metrów do sklepu. Strzała rodacy :)))
~~ 16-06-2010 10:52
Jeśli nawet z JG do SzPG to co by się stało "żyłka by im pękła"?
~bang 16-06-2010 12:26
~hymek świetny koment...a jeśli chodzi o PKP, to jak mówią w kasie że jest wagon przeznaczony dla rowerów ,TO POWINIEN BYĆ owy wagon i nie ważne czy jest z czy do jeleniej!!!
~tyżrowerzysta 16-06-2010 12:31
my to mamy problemy,cokolwiek czlowiek ruszy tam zaraz problem. A starczy zwalić od sąsiadow. Ale nie, zaraz poslanka,pisma,dyrektorzy i masa kąśliwych uwag od postronnych.
~ED 16-06-2010 12:54
Fajne jest to, że oni muszą sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak mało miejsca. Pan Edmund powinien wiedzieć czym zarządza. PKP to kolejne bydlęce, szczególnie inter regio a ich misja to "brudno, śmierdzi ale jest trochę taniej". Jeśli nie wiecie to pociąg typu E2 jeździ na trasie Warszwa - Wrocław, jest w takim stanie, że zimą ta podróż staje się wyzwaniem :)
~waw 16-06-2010 13:04
Ubaw po pachy z tego zamieszania.Fakt jest taki że usługi PKP w naszym kraju są na bardzo niskim poziomie.Swoją drogą zadaję pytanie-czy jeśli rowerzysta udaje się na wycieczkę rowerową na tak krótkiej trasie musi korzystać z PKP?-zwłaszcza,że była to wycieczka szlakiem dworców kolejowych.Zgadzam się z Panem naczelnikiem,iż jeśli już tak spora grupa rowerzystów wybiera się w trasę pociągiem powinna wcześniej zgłosić ten fakt w PKP. Takie zbiorowe przejazdy zdar4zają się rzadko,a pojedyncze przewożenie roweru nie sprawia takiej trudności,żeby miało się z tego powodu robić aferę prasową.Poza tym jeżeli jadę na wycieczkę rowerową to korzystam z roweru,a jeśli udaje się na przejażdżkę pociągiem-to korzystam z własnych nóg i PKP.
~ 16-06-2010 13:30
a rowerkiem do szklarskiej to nie łaska ,och lenie
~mari 16-06-2010 13:36
tyle osob daje rade ale osipik jak zwykle znalazl temat zeby zaistniec w miejscowych mediach powinien sobie abonament wykupic na te swoje problemy
~biker 16-06-2010 16:55
Wszystkich tych "uprzejmie" komentujących zapraszam na rowerowy podjazd z Jelonki do Szklarskiej, zobaczymy, kto z Was ma tyle pary w nogach co w paluszkach do pisania bzdur. Myślicie, że każdy rowerzysta jest wyjechany jak L.Amstrong, ma czas tylko na rower? Dzieci też oczywiście mają sie czuć bezpiecznie na drodze do Szkl.P? Rower to nei motor - sam nie pojedzie. Pytanie, czy którykolwiek z Was kiedykolwiek podjeżdżał tamtędy asfaltem,, że tak cwaniakujecie, co? Skoro wykupuje się bilet na przewóz roweru, to i miejsce nań w pociągu winno być, wszędzie jest to standartem, tylko nie w Polsce.
~tommi 16-06-2010 17:13
to jest wlasnie POLSKI BALAGAN-sam jezdze rowerem i wiem jak to jest-A WAGONY SPECJALNE STOJA NA DWORCU GLOWNYM I SIE MARNUJA!!!!!
~ander 16-06-2010 18:04
ja sobie dzisiaj pojechałem rowerem do Desnej w Czechach z Jelenij przez szklarską Jakuszyce Harahov i nie miałem żadny problemów normalnie głównymi ulicami pozdrawiam
~do ~ itp 16-06-2010 18:22
A wezcie i odejdzcie od tych komputerow z tymi durnymi komentarzami, bo wstyd, ze tacy w Jeleniej mieszkaja...
~do~ 16-06-2010 18:38
"Rowerzyści i te ich zrzeszenia zaczynają przeradzać się tak jak ekolodzy w oszołomów czających się na utrudnienia i przeszkody. Święte krowy na dwóch kółkach niech w czasie jazdy zaczną przestrzegać przepisy ruchu drogowego, bo są dużym zagrożeniem. Kiedy rowerzyści zauważą znak i drogę dla nich przeznaczoną na ulicy Sobieszowskiej i Ogińskiego? Mają drogę to tamują ruch na jezdni. A jak im zlikwidują tą drogę to będą demonstracyjnie blokować ruch w ramach protestu. Kaski rowerowe uciskają mózgi? " PUKNIJ SIĘ W ŁEB!
~ 16-06-2010 19:17
" PUKNIJ SIĘ W ŁEB! - PUKNIJ SIĘ W KASK!
~Zbigniew Leszek 16-06-2010 19:26
Zapraszam do otwartej dyskusji na stronie naszego tow. rowerowego I-KTK-N iktkn.jgora@gmail.com – ANONIMOWO – to każdy odważny – pierdy wypisuje nie znając nawet grama problemu – to, że są osoby które dojadą do Jakuszyc bez wysiłku to każdy wie – ale co z dziećmi lub osobami starszymi – w Kowarach jeździł Cyklobus - jeśli PKP nie potrafi zarabiać na cyklistach – to może inny przewoźnik zorganizuje takie kursu do Jakuszyc i zacznie czerpać z tego tytułu ZYSKI – czego nam wszystkim rowerzystom życzę. Zbigniew Leszek prezes I-KTK-N – zapraszam na 20.06- Niedziela - na rodzinny rowerowy rajd do Antoniowa - zbiórka koło Neptuna o godz. 10:00
teessi 16-06-2010 19:43
Jeśli nie ma wagonów dla rowerów, to po co sprzedawali im te bilety na rowery? Z drugiej strony, jak się zorientowali, że nie ma takiego wagonu, to dlaczego nie przyszło im do głowy, aby reklamować te bilety? Ci panowie byli w kupie, siedemnastu chłopa. Nikt o tym nie pomyślał, tylko tak od razu na żywioł z rowerami po głowach pasażerom bez rowerów?
teessi 16-06-2010 19:44
Współczuję pozostałym pasażerom, zwłaszcza temu, co przeciskał się do toalety. Czy chociaż zdążył?;-)
teessi 16-06-2010 19:49
Dobrze, że starają się o te drogi rowerowe. Właściwie tylko oni. Ciekawe, czy ta "promotorka" jazdy "w dobrym kierunku" robi to za darmo?
~xd 16-06-2010 19:54
cięzko na dół zjechać? pedwłowac a nie PKP im sie zachciało, no ten gruby na fotce nr 9 to jego moge zrozumiec ze sie spasł to jedzie pociągiam no ale reszta so same rasowe "OGIERY" !!!
~Baca z Lubiechowej 16-06-2010 20:17
Podobno Pan Osipik przygotouje kolejny rajd szlakiem Czarneckiego, który to powrócił przez morze. A wcześniej wyprawa rowowa korytem rzeki Wrzosówki..Tylko, że jakoś zamilkły prace na rowerowym szlaku papieskim co to i z rejony Lwówka, miał prowadzić.. A tę wyprawę rowerową Szlakiem Dworców to to moich lokalnych ciekawostek zaliczę.
~Logan 16-06-2010 22:41
Czy Wy nie rozumiecie, że dojazd z JG do Jakuszyc i powrót to 50km (3 - 4 godziny czasu) ? Nie rozumiecie, że ludzie wolą przewieź rower pociągiem, a zaoszczędzony czas poświęcić na jazdę np. po czeskich izerach zamiast wśród TIR'ów na krajowej trójce ?
~ 16-06-2010 23:11
pociągi dla p...łujących
~Joter 16-06-2010 23:58
do~biker Weź nie "płacz" bo mi ciebie żal takich "prób" podejmowałem się już wiele razy i jakoś się nie zasapałem. Dziecko wiadomo nie ma tyle siły i dlatego powinno dłuższe trasy przejechać pociągiem, albo cyklobusem. Lecz jeżeli ktoś dorosły "miauczy" że mu podjazd asfaltem na trasie do Szklarskiej Poręby z Jeleniej Góry sprawia trudności to niech siedzi w domciu i się użala nad sobą bo widocznie do tego Pan Bóg go stworzył.
~ 17-06-2010 0:46
"...chcą skorzystać z naszych usług powinni to nam wcześniej zgłosić, przyjść do sekcji w godzinach od 7.00 – 15.00 i porozmawiać z nami" bez komentarza
U.S.A. 17-06-2010 2:52
następnym razem napiszę skargę na PKP ze byłem śpiący i głodny a nie podstawili sypialnego ani restauracyjnego Kolej nie ma obowiązku podstawiać takiego wagonu, to raczej samorząd powinien porozumieć sie z PKP i wystąpić przynajmniej w okresie wakacji o taki skład (oczywiście odpłatnie) chodzi o dobro regionu aby nie odstraszyć turystów bo jednak jak ludzie zauważyli warto wybrac sie pociagiem aby pojeździć po górach Izerskich a nie po krajowej trójce...
~markos 17-06-2010 6:56
jechałem ostatnio z poznania do szklarskiej osobowka(!) i jakos byl przedzial dla podroznych z wiekszym bagazem gdzie spokojnie rowery sie miescily. czyli nie tylko intercity ma takie wagony.
~kgb 17-06-2010 8:19
Afera jest gotowa gdy ktoś zacznie jej szukać .Ostatnimi laty każdy skład pociągu jeżdzi w połowie pusty więc tych parenaście rowerów nie stanowi problemu,przecież wszyscy się zmieścili !W naszej kochanej ojczyżnie jest wiele wżniejszch problemów np.wały przeciw powodziowe ,służba zdrowia, bezrobocie itd!! Pomijajac te absurdy wzdłuż tej trasy powinna powstać droga rowerowa choćby ze względu na unikatowe walory krajobrazowe !
~xxx 17-06-2010 14:58
dziwne by w dwóch wagonach się nie pomieścili !!!!!
~do Joter 17-06-2010 16:42
Joter, ale ci bikerzy preferują r o d z i n n e wyjazdy rowerem, to pewnie dzieci z żonami też zabrali ze sobą.
~do Joter cd. 17-06-2010 16:45
A pan Osipik to pewnie z żoną i trojgiem wnuków się zabrał. To miałby ciężko, gdyby miał pchać im wszystkim te rowery pod górkę.
~Pik Krzysztof 17-06-2010 18:35
A ja widziałem szynobus pędzący z dużą prędkością z Polany Jakuszyckiej do Tanwaldu. Podczas ostatniego treningu w Izerach. Większość cyklistów i gości w schronisku Orle i w Chatce Górzystów to Czesi. My jesteśmy dalej w turystyce rowerowej i pieszej za naszymi południowymi sąsiadami niż nam to się wydaje. Im się wszystko opłaca i żyją z turystyki od pokoleń. Może będzie tak u nas dzięki Izersko-Karkonoskiemu Towarzystwu Kolarsko-Narciarskiemu. Obecnie realizujemy nowoczesny projekt informacji geograficznej GIS ,na bazie profesjonalnych urządzeń i programów GPS Oregon 550t odwzorowując to od naszych południowych sąsiadów. Polega to na tym ,że planując naszą wycieczkę i trasy rowerowe po górach uzyskujemy informacje o odchodzących pociągach i możliwością zapakowania rowerów, gdzie możemy dobrze i tanio zjeść, naprawić rower, znając czas przejazdu zaplanowaną trasą z przewyższeniami. Po prostu wszystko co potrzebne w drodze. Wszelkie informacje o trasach pieszych i rowerowych w naszym regionie będzie można pobrać plikiem i wgrać na swój telefon z nawigacją GPS. Moim zdaniem telefony z GPS będą niedługo powszechne. Nasza rola to stworzenie odpowiedniej i systematycznie aktualizowanej bazy danych.Tak to zrobili Czesi.Może dzięki informacji GIS połączonej z odbiornikami GPS ruszy turystyka w naszym regionie czego sobie życzę
~aleksjej 19-06-2010 16:14
@ wpis z 16-06-2010 18:38: A widziałeś tą "ścieżkę" na Ogińskiego?? Pomijam już że zęby można wybić, to chmara babć i panienek z wózkami zagradzającymi przejazd. Zwrócisz im uwagę- wielkie oburzenie. Powieslili bilbordy JG, a ścieżek rowerowych jak na lekarstwo. Wstyd!!!
~hymek 19-06-2010 23:25
Trasa z JG do SzPg wiedzie w większości pod górkę czego efektem jest że rowerzysta będzie pokonywać tą trase przeciętnie 20-30km/h doliczmy do tego fakt że to wycieczka krajoznawcza więc aby nacieszyć się walorami terenowymi, to jedziemy jakieś 20-40% wolniej. Dodatkowo wycieczka składała się z liczby uczestników ponad 10 co daje już niezły peleton na drodze. Tak więc reasumując, taki peleton powolny jadący krajową trójką pod górkę nie jest niczym ciekawym i przyjemnym dla innych kierowców, zwłaszcza dla polskich kierowców którzy maja tyle samo kultury co niektóre komentarze tutaj obecne. Tak więc organizatorzy wybierając pociąg, wybrali bezpieczeństwo i za to należy im się szacunek że nie wpychają sie na drogi byle gdzie byle jak byle tylko dojechać :) No ale jeśli ktoś tego nie potrafi zrozumieć to znaczy że jest troszke ograniczony umysłowo :D
~biker 19-06-2010 23:47
Joter - mi własnie jazda tym asfaltem nie pasuje i to ze wzgledu na natężenie ruchu samochodów, tym bardziej z dzieckiem oraz żona, która rzadziej jeżdzi na rowerze. Z tego powodu nie mogę sobie skorzystać z dobrodziejstw pkp, żeby bezpieczne i spokojnie dojechać na ścieżki rowerowe, których w Szkl.P. jest pod dostatkiem? Zastanów się co piszesz, bo jeszcze jesteś młody i masz sił pod dostatkiem, ale za ileś tam lat sam będziesz szukal podobnych alternatyw dojazdu, no chyba, że przesiądziesz sie już całkiem na 4 kółka :)
~jacko 51 20-06-2010 22:20
wprowadzenie specjalnego wagonu na trasie z J.G do Szk.przy trzech osobach podróżujących tymi pociągami na pewno nie wykończy tej trasy. Ludzie piszący myślcie .
~kali 22-06-2010 7:31
brak informacji ot co a i tak te pociągi puste zapierniczają więc nie trzeba podstawiać przystosowanego dla rowerów wagonu wystarczy wykręcić siedzenia z jednego przedziału i już goście mają miejsce dla rowerków!
~Red Like 22-06-2010 21:33
dlaczego zawsze tępi się ludzi z pasja?
~ 22-06-2010 22:00
Red Like, nie przesadzaj! Pana Bolka nikt nie tępi. Ja tam go podziwiam! W takim wieku i taki sprawny!
~Red Like 24-06-2010 21:03
Skoro podróżnych jest trzech w porywach do ośmiu. Wystarczy wiec wykręcić siedzenia z jednego przedziału na drzwi nakleić naklejkę z rowerkiem i nie trzeba dodatkowo wlec specjalnego wagonu -można? :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Dachowanie w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1085
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%