MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Pociąg nie dla psa

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 18 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Posiadacze czworonogów, zwłaszcza większych, którzy chcą zabrać zwierzęta na wakacje w wagonie, muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. Koleje praktycznie wyeliminowały możliwość przewozu składami dużych psów.

Kłopot zasygnalizował Program Trzeci Polskiego Radia. Jak dowiedzieliśmy się w jeleniogórskiej informacji kolejowej – pasażerowie, którzy mają duże psy, bez pokonania wielu formalności, nie zabiorą w podróż swoich pupili.

Nie istnieje już możliwość przewozu dużego psa w wagonie bagażowym, ponieważ miejsca, które uprzednio przeznaczone były dla zwierząt, teraz poświęca się dla rowerów. To – zdaniem kolejarzy – atrakcyjniejsza oferta dla pasażerów pociągów.

Dużego psa można przewieźć w wagonie z miejscami do leżenia pod warunkiem wykupienia całego przedziału (sześć lub cztery leżanki). Takich wagonów ze stolicy Karkonoszy odjeżdża niewiele – tylko do Gdyni, Warszawy i Lublina. W sezonie, zwłaszcza w składach odjeżdżających nad Bałtyk, nie jest łatwo o miejsce. Koszt jednego to 50 złotych za łóżko.

Zdaniem pani Bożeny, która ze swoim labradorem zamierza wybrać się nad morze, ograniczenia PKP są absurdalne.
– Nie mam samochodu. Nie zabiorę psa w autobusie, to nonsens. Mimo wszystko postaram się go przemycić pociągiem. Jest grzeczny i będzie w kagańcu – powiedziała jeleniogórzanka.
W jej opinii, kiedy różne ośrodki wczasowe wręcz promują turystów, którzy przyjeżdżają ze zwierzętami, kierownictwo kolei zachowuje się zupełnie irracjonalnie.

Spokojni mogą być posiadacze psów ras mniejszych i kotów, które można zamknąć w specjalnej klatce. O ile współpasażerowie nie będą mieli nic przeciwko podróżowaniu z takimi zwierzętami, można je przewozić koleją bez przeszkód.

W jeleniogórskiej sekcji Przewozów Pasażerskich Polskich Kolei Państwowych dowiedzieliśmy się, że właściciele psów mogą przewozić zwierzęta, ale tylko w składach osobowych i w wagonach bez przedziałów.
– Podróż z czworonożnym pasażerem bywa bardzo uciążliwa dla innych. To chyba zrozumiałe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komputery dla szkół

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

Harcerze z nową siedzibą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~mzk 18-07-2006 9:41
te cale pkp to sie nie dziwe ze upadnie ( i bardzo dobrze zreszta!!!) nic dziwnego jak takie zabiegi stosuja ze robia porblemy ludziom z psami! skandal! w tej polsce to porobanie jest na maxa! sam mam psa goldena i chcialbym jechac na wakcje takze z nim, ale na pkp juz sie nigdy nie zdecyduje, t eglaby stawiaja wygorowan ewarunki a sami nic nie daja od siebie, jedyne co ty stare prl-owskie brudne smierdzace wagony... jednym slowem zenaga, jak dl amnie to moga likwidowac sie z tego miasta. zycz eim zby poszli z torbami, placza i placza, a niby gdzie te pienizaki ida torowiska tragedia, wagony tragenia, dworce tragedia, wiec pytam sie gdzie te pieniadze ktore jakies tam zawsze dosataja ida?? KTO JEST ZA LIKWIDACJA PKP??? wpisywac sie!
~bikerka 18-07-2006 10:26
no i dobrze, że wagony dla psów zostały przeznaczone na miejsce dla rowerow :-))
~prezes 18-07-2006 11:24
Jak kogos nie stac na auto to musi sie tarabanic pociagiem hieheieh pozdrawiam zmotoryzowanych
~do prezesa 18-07-2006 12:30
jak sam napisales nie kazdego stac na auto w tym pieknym polskim porabanym kraju. jak masz autyo to sie ciesz , tylko pytanie czy masz z kim nim jezdzic...
~Stashek stashek@centrum.cz 18-07-2006 22:11
MZK - No proszę, a ja o tym mówię i mówię już parę miesięcy (a UPR od parunastu lat). Zlikwidować, rozpędzić na cztery wiatry, pociągi i szyny sprzedać na złom albo do Burkina Faso, a za zaoszczędzone pieniadze budować autostrady... Wtedy na pewno znajdą się przewoźnicy "busowi", którzy przystosują sobie jednego- 2 busy do przewozu osób ze zwierzętami- oczywiscie, jeżeli się okaże, że grupa ludzi wożących zwierzęta jest na tyle liczna, że to się opłaci, bo jeżeli nie, to po co sobie gitarę zawracać? Polecam Ci do poczytania moje wcześniejsze argumentacje (sztandarowe argumenta konserwatywnych liberałów)na ten temat: http://jelonka.com/?module=templates&template=5707431a624d8cfcb47def299ccd35c6&id=99b1&from=5 http://jelonka.com/?module=templates&template=5707431a624d8cfcb47def299ccd35c6&id=8a7b&from=33
~007 18-07-2006 22:16
i za co HEH
~toja 19-07-2006 11:36
to dlatego posłowie nie korzystają z usług PKP...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Roboty na Dworcowej

Senator zachęca do głosowania na maszty

Zadbaj o swój zdrowy sen, wybierając materace Janpol oraz Hilding

Maseczki... pamiątką?

Uhonorowali krwiodawców

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
970
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%