MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Pobrał opłaty i uciekł

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 17 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:57
Autor: Wiadomości Wałbrzyskie
Od 3 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności grozi właścicielowi agencji opłat z wałbrzyskiej Hali Manhatan II, który zniknął razem z ponad 10 tysiącami złotych. Niestety, nie został jeszcze zatrzymany przez policję.

Każdego dnia, w celu złożenia zeznań, w sprawie nieuczciwego punktu na Piaskowej Górze, do komisariatu nr 1 przychodzi około 10 osób. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, grono poszkodowanych ciągle się powiększa. Na razie to około 100 osób.

Trudno oszacować zarówno liczbę poszkodowanych, jak i kwotę strat poniesionych przez wałbrzyszan, którzy swe rachunki opłacali w agencji opłat w Hali Manhatan II. Do ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Komisariatu Policji nr 1 przesłuchali w tej sprawie około 100 osób. Wszystkie otrzymały informacje od wierzycieli, że ich pieniądze nie dotarły na właściwe konta.

Trefna agencja działalność rozpoczęła 1 czerwca. Zarejestrowano ją w Warszawie pod dwoma adresami - warszawskim i jeleniogórskim. Już w lipcu jej klienci dostawali informacje o niezapłaconych rachunkach. Przychodzili z reklamacjami i te na bieżąco były załatwiane, a pieniądze trafiały na właściwe konta. W sierpniu reklamacji było już znacznie więcej. Od 20 sierpnia agencja nie przekazywała już żadnych pieniędzy. Niespełna tydzień później punkt w wałbrzyskiej Hali Manhatan II był już zupełnie pusty. Policja zabezpieczyła dokumenty. -Ustaliliśmy, kto jest właścicielem agencji. Teraz trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania - mówi Jerzy Rzymek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Jeszcze nie wiadomo, jak zakwalifikowany zostanie czyn, którego dopuścił się szef agencji. Najprawdopodobniej będzie to przestępstwo, o którym mowa w art. 284 lub 286 Kodeksu Karnego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplickie place

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Magistrat do remontu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Tramwaj już po renowacji

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
599
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%