MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Poborowy do patrolu

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 13 października 2007, 0:00
Autor: TEJO
Policja poszukuje kandydatów do służby wśród rekrutów.

Nie marzysz o karierze wojskowego, ale chciałbyś spróbować sił jako policjant? To możliwe. Komendant wojewódzki policji we Wrocławiu informuje o kontynuacji procedury kwalifikacyjnej dla kandydatów do służby kandydackiej w oddziałach prewencji policji

Poborowi, którzy nie korzystają z odroczenia służby wojskowej, nie skończyli 24 lat, mają co najmniej 165 cm wzrostu, bardzo dobre zdrowie i kondycję, nie są karani sądownie i są zameldowani na terenie województwa dolnośląskiego, mogą zasadniczą służbę wojskową odsłużyć w policyjnym rynsztunku.

Wcześniej trzeba będzie zdać test sprawnościowy oraz złożyć komplet dokumentów.
Informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym oraz formularz kwestionariusza osobowego można uzyskać w każdej komendzie powiatowej lub miejskiej policji na terenie województwa dolnośląskieg, lub na stronach internetowych policji : www.dolnoslaska.policja.gov.pl
Tel. 071/340 – 4933 Tel. 071/340 – 4064 Tel. 071/ 340 – 3299 - sekretariat
Po odbyciu 12 miesięcznej służby kandydackiej istnieje możliwość podjęcia stałej służby w policji

Szeregi stróżów prawa zasilić mogą także inni zainteresowani. Weszło w życie nowe rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki zmianom o przyjęcie mogą ubiegać się ci kandydaci, którzy już próbowali zostać policjantami, ale powinęła im się noga na testach.

W tym celu w terminie od 30 do 60 dni, od dnia, w którym uzyskał wynik negatywny, kandydat powinien złożyć oświadczenie, że w dalszym ciągu ubiega się o przyjęcie do służby.

- Jednakże w przypadku uzyskania przez kandydata negatywnego wyniku z testu MultiSelect lub odmowy wydania poświadczenia bezpieczeństwa osobowego, kandydat może ubiegać się o ponowne przyjęcie do służby nie wcześniej niż po upływie roku od dnia przeprowadzenia tego etapu – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ponadto nie jest już wymagane zaświadczenie o niekaralności.

Ogłoszenia

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~hgw 13-10-2007 10:10
"...bardzo dobre zdrowie..." – bo na wsparcie medyczne to raczej nie ma co liczyc %) "Ponadto nie jest już wymagane zaświadczenie o niekaralności" – czyli policja sama sprawdzi, czy moga byc ludzie z wyrokami?
~ksp 13-10-2007 12:05
A potem do słuzby i 900 zł na rekę , kupa papierów i na ulicę marsz – użerać się z oszczanymi lumpami . Super przyszłość .
~Znawca :) 13-10-2007 12:57
A co już nie ma limitu wieku mam 40 lat ciekawe czy mnie by wzieli :)
~KSP 13-10-2007 16:54
zastanawiam się czy bardziej opłacalne nie jest zostać szeregowym zawodowym – pensja w zasadzie porównywalna , plus możliwość do robienia w polskich kontygentach w ramach Nato jak i ONZ .
~bambino 13-10-2007 16:58
To wszystko zaczyna mnie śmieszyć.Jak ktoś chce iść do policji to go odrzuca na psychotestach nie wiadomo z jakiego powodu a pozniej płacz że nie ma policji i że ciagla nowe nabory–ludzie zdecydujcie się czy chcecie przyjmować tych ktorzy chca pracować w policji czy chcecie sie prosić innych aby przyszli do pracy.
~bolo 13-10-2007 18:25
Dosc ze zarobki marne to jeszcze zupelny brak szacunku wsród ludzi
~rozczarowany 13-10-2007 20:04
szefowie beznadziejni, smutne rozmowy, obszczane lumpy, zakaz brania zwolnien lekarskich bo nie podwyzsza dodatku, na początek 1247 zł super haha, trudno doczekać z tymi pieniędzmi emerytury za 15 lat, oprócz tego wieczne tułanie się po sądach i prokuraturach bo jakis lump sie poskarzyl,a niestety na rzyczliwosci przychylnośc nie ma co liczyć wsrod przelozonych. Młodzi ludzie wstrzymajcie sie z podejmowaniem decyzji o pracy w policji dopoki zarobki nie wzrosną o przynajmniej 500 zł na rękę. Prostuje tez, że przez okres kursu podstawowego, ktory najblizej odbywa się w Poznaniu przez ok 7 m–cy dostajesz ok 1 tyś zł. NIE STARCZA NA PODROZE DO DOMU
~szczęśliwy 14-10-2007 8:27
policjant np.166cm wzrostu...porażka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Policyjna akcja "Pieszy"

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
575
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%