MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Pobito rekord frekwencji

Wiadomości: Jakuszyce
Czwartek, 22 grudnia 2011, 0:57
Aktualizacja: 0:58
Autor: red.
Fot. archiwum
Aż 231 osób ukończyło w niedzielę 18 grudnia pierwszy bieg z cyklu Salomon Nordic Sunday. Zawody odbyły się w Jakuszycach. Mocno wiało i sypał śnieg, ale to nie przeszkodziło zawodnikom w walce o pierwsze medale i dyplomy w tym sezonie.

231 osób w jednym biegu to nowy rekord frekwencji w cyklu SNS, który rozpoczął właśnie trzeci sezon. Na zawodach pojawia się coraz więcej pań – w niedzielę było ich 43. Emocje towarzyszyły zawodnikom i kibicom na każdym dystansie. Najbardziej zacięta walka odbyła się na dystansie Mega (ok. 16 km) stylem dowolnym. Czech Lukas Jansky i Polak Robert Faron wbiegli na metę w tym samym czasie. Ostatecznie sędziowie zadecydowali, że minimalnie lepszy był zawodnik z kraju naszych południowych sąsiadów. Co ciekawe w pierwszej dwudziestce tego biegu było aż 15 Czechów, czterech Polaków i jeden Niemiec.

W rywalizacji klasykiem na dłuższym dystansie także najlepszy był Czech. Tym razem ocierający się o kadrę narodową swojego kraju Radek Sretr (zaledwie tydzień temu był trzeci w Slavic Cup), który o ponad 3 minuty wyprzedził Andrzeja Honczara z Białegostoku. Zaciętą batalię o trzecie miejsce stoczyli jeleniogórzanie Jakub Mroziński i Tomasz Kałużny. Obaj w drugim sezonie SNS-a walczyli o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W niedzielę Mroziński wybiegał trzecie miejsce, o niespełna dwie sekundy wyprzedzając Kałużnego.

Trasa była ciekawa – komentował na mecie Jakub Mroziński. – Warunki do biegania były dość trudne, bo padający śnieg i silny wiatr powodowały, że tory były dość szybko zawiewane. Moja forma nie jest jeszcze najwyższa - dodał.

Wśród pań na Mega CT najlepsza była Kornelia Marek, która powoli wraca do dużego ścigania. Po przymusowej przerwie spowodowanej karą, pojawi się na trasach pucharowych pod koniec marca 2012 roku. A obecnie zamierza ścigać się w SNS-ie. Na krótszym dystansie – Mini (ok. 8 km) w stylu klasycznym triumfował junior Piotr Skowron z Jeleniej Góry. To jedyny dystans, na którym Polak w kategorii open wygrał z Czechem. Drugi był Jiri Suchy z Pragi.

Najważniejsza jest wygrana, choć wiem, że stać mnie na szybsze bieganie – ocenił po zawodach Piotr Skowron. – Najbardziej cieszy mnie jednak, że wreszcie udało się pościgać na śniegu. Już dawno nie było takiej zimy, żeby dopiero 6 grudnia można było pobiegać w Jakuszycach, a pierwsze zawody odbyły się tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Dystans Mini stylem dowolnym to podwójna wygrana Czechów. Pierwszy był Jan Kolaja, a drugi Tomas Malik. Trzecie miejsce zajął najlepszy z Polaków – Zbigniew Galik ze Szklarskiej Poręby.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nasze zawody są tak popularne – mówiła po zakończeniu niedzielnego ścigania organizator Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce. – Pobiliśmy poprzedni rekord frekwencji i to już w pierwszym starcie w sezonie.

Przypomnijmy, że na otwarcie poprzedniego sezonu SNS-a wystartowało zaledwie 120 osób, w tą niedzielę aż 111 osób więcej! – Apelujemy tylko do wszystkich naszych kochanych zawodników i przypominamy, że w dniu startu biuro zawodów jest czynne tylko do godz. 10.00. Jeżeli mogą niech po chipy zgłaszają się jak najszybciej – zaznacza Beata Lepka.

Sami zawodnicy apelują też do turystów, którzy w czasie niedzielnego ścigania pojawiają się w Jakuszycach. W ostatnią niedzielę wielu z nich zabiegało drogę startującym, nie potrafili też zrozumieć, że nie powinno się biegać „pod prąd”, czyli lewym torem lub tego, że powinno się ustąpić miejsca podbiegającym. Kolejny bieg trzeciego sezonu Salomon Nordic Sunday już 15 stycznia 2012 roku, oczywiście w Jakuszycach. Będzie to Bieg Tysiąclecia, współorganizowany ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej sns-nartybiegowe.pl Tam także dokładne wyniki pierwszego biegu.

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Śmierć na żwirowni

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~uu 22-12-2011 21:37
super ompreza okej na maxa kolejny start 15.01.2012r
~Pitek 26-12-2011 14:46
Gratulacje !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Dachowanie w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Wraki wróciły po przerwie

200 pieczątek w 24 godziny

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%