Pobili Rawię

Wiadomości: Polska
Sobota, 10 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 10 lutego 2007, 23:19
Koszykarze KS Sudety Jelenia Góra pewnie wygrali w meczu XVIII kolejki II ligi z Rawią Rawicz 91:56.

W spotkaniu z Rawią Rawicz w barwach Sudetów zabrakło Tomasza Wilasa, który na jednym z treningów podkręcił kostkę. Z gry w Sudetach z przyczyn osobistych (ze względu na obowiązki zawodowe) zrezygnował Piotr Kozyra.

Mecz w Rawiczu był wyrównany jedynie w pierwszych dwóch kwartach, kiedy to w barwach Sudetów pojawiło się kilku zawodników z reguły spędzających mało czasu na parkiecie. Po 20 minutach jeleniogórzanie wygrywali różnica dziewięciu oczek – 39:30. Po zmianie stron na placu gry pojawili się gracze pierwszego garnituru KS – u, co od razu wpłynęło na zdecydowaną poprawę gry zespołu w obronie. Po przechwytach jeleniogórzanie wyprowadzali liczne kontrataki, które okazały się zabójcze dla gospodarzy. Przewaga Sudetów w szybkim tempie urosła do ponad 20 oczek i w końcówce w zespole trenera Ireneusza Taraszkiewicza ponownie pojawili się młodzieżowcy, którzy jednak nie tylko nie utracili ale nawet zwiększyli prowadzenie MKS – u.

Ostatecznie mecz zakończył się pogromem Rawii 91:56 – Nasze zwycięstwo można śmiało określić triumfem przemyślanej, taktycznej koszykówki nad żywiołowością i nie uporządkowaniem – podsumował występ swoich podopiecznych trener I. Taraszkiewicz.

<b>Rawia Rawicz – Sudety Jelenia Góra 56:91 (19:22, 11:17, 13:25, 14:27)</b>

<b>KS Sudety:</b> Miłoń 24, Wilusz 20, Samiec 12, Matczak 6, Niesobski 6, Kiciński 5, Milancej 5, Olszewski 5, Pielech 3, Kaczmarek 2, Chmieliński.