MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Pobiegnijcie do Betlejem do Zdrojowego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 9:39
Aktualizacja: 9:39
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dobiegają końca zajęcia Pracowni Poszukiwań Artystycznych „Kwiat paproci”, które dla dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych zorganizowała Scena Animacji Teatru Jeleniogórskiego.

– Dwadzieścioro adeptów sceny w wieku od 5 do 11 lat już od początku października przygotowuje się do wystawienia sztuki teatralnej – mówi pomysłodawczyni projektu, Małgorzata Nauka. – Wspólnie pracowaliśmy nad tekstem E. Wojnarskiego, projektowaliśmy i wykonywaliśmy scenografię, a nawet wspólnie reżyserowaliśmy przedstawienie. Efekt naszej pracy ujrzycie już w najbliższy poniedziałek, 22 grudnia, o godzinie 16 w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach odbędzie się premiera widowiska ”Biegnijcie do Betlejem”. A we wtorek, 23 grudnia, o godzinie 18 gramy w Namiocie Kiermaszu Świątecznego na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Kto nie obejrzy naszego przedstawienia, ten w pełni nie odczuje tegorocznego Bożego Narodzenia.

Z fachową pomocą młodym aktorom pośpieszyły dwie aktorki Teatru Animacji: Lidia Lisowicz i Bogna von Woedtke. – Praca z dziećmi była dla nas prawdziwą przyjemnością, bowiem zebrała się wyjątkowo utalentowana i muzykalna grupa. Dzieci wprost tryskały pomysłami i – co się szczególnie chwali – wprost garnęły się do pracy!

Realizatorki opowiadają, jak to przed zajęciami spróbowały poskracać tekst. – Bałyśmy się, czy tak małe dzieci zechcą nauczyć się go na pamięć. Ku naszemu zaskoczeniu, dzieci same dopominały się o pełny tekst i z nauczeniem się go na pamięć nie było problemu.
– Podobnie rzecz miała się z historią rozpaczy Herodowej po stracie synka – dodaje M. Nauka. – W pierwszej wersji miał być pominięty, bo dla dzieci zbyt smutny... Zespół zdecydował, że ma być tak, jak było naprawdę. I rzeczywiście, lament Herodowej w pięknym wykonaniu Ani Zębik jest bardzo wzruszający.

Pracownia Poszukiwań Artystycznych „Kwiat paproci” mogła powstać dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 22-12-2008 13:24
..*Drogie Dzieci..tez szukam kwiatu paproci !!. Jak ..tylko ten *cudowny kwiatuszek odnajde,..to podziele sie z Wami ta radoscia.Cudownie jest wierzyc,..bo wiara czyni cuda !!.*Pozdrawiam Was.*Aniolki Jelonkowe.*piipi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał remontu drogi

Stalowe rumaki w Karpaczu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Szlakiem Cystersów

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
688
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%