MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pobiegną w sztafecie dla Jana Pawła II

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 października 2009, 8:35
Aktualizacja: 8:35
Autor: TEJO
Przed startem ubiegłorocznej Szafety Pokoleń. 17 X 2008.
Fot. TEJO
Wzorem ubiegłego roku z okazji Dnia Papieskiego ulicami miasta na Zamek Chojnik przebiegnie jutro sztafeta licealistów, którzy w ten sposób uczczą pamięć wielkiego rodaka, papieża Jana Pawła II.

Bieg nazwany „Sztafetą pokoleń”, a zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz popularne „Rzemiosła” wystartuje o godz. 10 sprzed kościoła św. Erazma i Pankracego. Start zostanie poprzedzony uroczystym apelem w gmachu I LO im. Żeromskiego. Tam też do młodzieży powie kilka słów prezydent miasta Marek Obrębalski. Później uczniowie udadzą się do świątyni. Tam, po krótkim nabożeństwie nastąpi przekazanie znicza papieskiego pierwszej zmianie.

– Pozostali biegacze zostaną rozwiezieni autokarami do dziewięciu punktów zmian rozlokowanych na trasie z Jeleniej Góry do Sobieszowa – informuje Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1. Każdej zmianie przewodzić będzie nauczyciel wychowania fizycznego z danej szkoły. P. Domagała zachęca także do udziału w biegu katechetów oraz pozostałych uczących.

Ostatnim etapem imprezy będzie wejście na szczyt góry Chojnik papieskim szlakiem. – Dojdziemy do ruin zamku pod opieką przewodników górskich (nauczycieli posiadających takowe uprawnienia z poszczególnych szkół) oraz służby medycznej – zapowiada dyrektor Domagała. Finał Sztafety przewidziano na godz. 12. 45 w Zamku Chojnik. Będzie krótka część artystyczna, do zebranych przemówi duchowny i wszyscy wspólnie pomodlą się o beatyfikację Jana Pawła II.

Sztafeta pokoleń odbędzie się w przeddzień 31. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sudety w Gościńcu

Poznali wyniki rekrutacji

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~wow 14-10-2009 9:36
lepiej by zorganizowali jakąś zbiórke żywności a nie udawali jacy to są święci he he
~ 14-10-2009 9:39
Kolejna paranoja... Po powrocie ze sztafety pójdą na browca i fajeczkę...
~olo 14-10-2009 10:52
do 09,39 tez tak mysle
rymcycymcy 14-10-2009 13:55
zasłyszane na CB: "Jestem koło Simetu ...jak nazywa się ta ulica ? ...Jana Pawła, pada odpowiedź. - No to w końcu Jana czy Pawła ? - I Jana i Pawła, bo to dwupasmówka !!!" :)
~Simon T. 14-10-2009 18:45
Ciekaw jestem, czy ktoś spytał się uczniów co o tej sztafecie sądzą? Poroniony pomysł bractwa okołomoherowego. Co następne? Spływ kajakowy w styczniu - szlakiem JPII?
~ 14-10-2009 21:26
A ja nie idę... bo nikt nie pomyślał o tym że nie każdy jest na tyle odporny i może biegać przy temperaturze 0' i padającym śniegu. Paranoja.
~pat 14-10-2009 21:30
ja to myślę że w taka pogodę to nie mam się co ruszać z domu bo szkoła mi później za leki nie odda a nauczyciela się będą czepiali że znów do budy nie chodzę bo jestem chora... jakby było choć trochę cieplej to owszem super pomysł na wyjście ale nie w taki ziąb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spacer po kowarskich muzeach

PiS apeluje do mieszkańców

Są pieniądze na remont piwniczek

Rondo oficjalnie otwarte

Bilety MZK też podrożeją?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
151
Tak
25%
Nie
74%
Nie mam zdania
1%