MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pobiegli w Maratonie Karkonoskim

Wiadomości: Szklarska Poręba
Niedziela, 5 sierpnia 2012, 19:57
Aktualizacja: 19:59
Autor: red.
Trasa Maratonu Karkonoskiego dała się we znaki 462 zawodniczkom i zawodnikom, którzy w sobotę wystartowali o godzinie 8:30. Zwycięzca Marcin Świerc na przebiegnięcie ponad 44 km potrzebował 3 godzin 45 minut. Ostatni zawodnik na metę dotarł po niemal 9 godzinach.

Tegoroczny maraton w Szklarskiej Porębie był testem przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata w biegach górskich. Trasa prowadziła spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę w rejon Łabskiego Szczytu i dalej głównym grzbietem i dalej na Śnieżkę i powrót na Szrenicę, gdzie była meta. Pierwszy ponad 2 km podbieg uczestnicy maratonu pokonali raczej spokojnie oszczędzając siły na później. I choć bieg grzbietem górskim wydaje się stosunkowo prosty, to tylko pozory. W Maratonie Karkonoskim najtrudniejsza jest nawierzchnia, która się zmienia co kilka kilometrów.

Nie brakuje skał i głazów, po których trzeba się poruszać niczym kozica górska. Przy zmęczeniu o upadek nie trudno. I tych na trasie nie brakowało. Nawet zwycięzca „leżał” 3 razy. Na szczęście w tym roku nie doszło do wielu bardzo poważnych kontuzji, choć nie jedna stopa utkwiła na chwilę w szczelinach skalnych. Bieg ostatecznie ukończyło 438 sportowców, co na tę skalę trudności jest wynikiem bardzo dobrym.
Trasę najszybciej pokonał Marcin Świerc, drugi na mecie pojawił się Piotr Koń, a trzeci Piotr Hercog. Najszybszą kobietą była Ewa Majer, przed Magdaleną Łączak i Adelą Esentierova (Cz).

Szczegółowe wyniki znajdziesz tutaj

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Czytaj również

Studium na początek

Świętują Niepodległość

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ewa 6-08-2012 0:15
brawo dla Anety
~bieg górski 6-08-2012 15:05
Brawa dla Ewy za ukończenie Maratonu z kontuzją kolana i bólem jakim dotarła do mety.Pozdrawiamy Serdecznie
~ 6-08-2012 18:32
BRAWA DLA WSZYSTKICH
~ 6-08-2012 18:42
brawa dla zenona !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Puchar makroregionu Oyama

Bieg Niepodległości

Motocykliści dla Niepodległej

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
829
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%