MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Pobiegli na Igrzyska” po raz siódmy

Wiadomości: Istebna
Środa, 22 lutego 2012, 0:32
Aktualizacja: Środa, 22 lutego 2012, 17:19
Autor: red.
Fot. użyczone
W poniedziałek 20 lutego na trasach biegowych Kubalonki w Istebnej rozegrane zostały przedostatnie zawody w ramach tegorocznej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Zawodnicy rywalizowali w biegach interwałowych techniką klasyczną.

W kategorii juniorów B triumfował lider klasyfikacji generalnej – Dawid Bril z MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk: - Chciałem pokazać, że ten sezon jest dla mnie udany, pozostaję w dobrej dyspozycji przez cały czas
i wszystko układa się po mojej myśli. Niespodzianką jest na pewno drugie miejsce Norberta Maciulewicza. Wcześniej nie pokazywał się z tak dobrej strony
– podsumował zawody najlepszy junior B.

Zgodnie z przysłowiem „gdzie dwóch się bije – tam trzeci korzysta”, zakończyła się rywalizacja w kategorii juniorek B. Walczące o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej: Sylwię Molitor i Małgorzatę Żółkiewską pogodziła zawodniczka KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk – Aleksandra Pilch

Zajmowałam już trzecie miejsca więc to jest zdecydowanie mój największy sukces. Na pewno biega mi się lepiej „klasykiem” niż „łyżwą”. Mam nadzieję że wtorkowy bieg na dochodzenie będzie tak dobry jak poniedziałkowy „klasyk”.

Kolejne zwycięstwo odniósł lider klasyfikacji generalnej w kategorii juniorów C – Dominik Bury z MKS Istebna. Wśród dziewcząt triumfowała po raz kolejny Katarzyna Stokfisz z Tomaszowa Lubelskiego. Prowadząca w klasyfikacji generalnej – Dorota Kaczmarzyk tym razem była dziewiąta. Bez niespodzianek zakończyła się rywalizacja w kategorii juniorów D. Triumfował po raz kolejny lider – Mikołaj Michałek z NKS Trójwieś Beskidzka. Wśród juniorek D ponownie najlepsza była Martyna Wawrzusiszyn z Tomaszowa Lubelskiego:

Nie spodziewałam się, że wygram. Jestem chora i bardzo ciężko mi się oddycha. Mam jednak nadzieję, że choroba mnie do końca nie „rozłoży” i uda mi się jutro wystartować.

W grupie wiekowej juniorów E, zarówno wśród chłopców, jak i wśród dziewcząt, zwyciężyli liderzy klasyfikacji generalnych: Jan Żółkiewski (MULKS Tomaszów Lubelski) oraz Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). Wśród najstarszych zawodników, którzy rywalizowali w biegach towarzyszących, najlepsze wyniki uzyskali: Artur Bobrecki, reprezentujący MKS Halicz Ustrzyki Dolne (seniorzy) oraz Krzysztof Kukuczka z NKS-u Trójwieś Beskidzka (juniorzy A). W grupie pań pierwsze miejsce zajęły: Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne (seniorki) i Dominika Hulawy z MKS Istebna/SMS Szczyrk (juniorki A).

W klasyfikacji drużynowej prowadzi MULKS Tomaszów Lubelski przed MKS Halicz Ustrzyki Dolne i MKS Istebna.

Wyniki:
Juniorzy A (1992-1993) – 10 km CL

1. Krzysztof Kukuczka NKS Trójwieś Beskidzka – 31:05,0
2. Patrycjusz Polok MKS Istebna/SMS Szczyrk – 31:24,1
3. Sven Rakoszek UKS Karlik Przezchlebie/SMS Szczyrk – 31:57,8
4. Adrian Cheba MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 34:58,0
5. Bartosz Nowak KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 35:26,8
6. Mateusz Soból MULKS Tomaszów Lubelski – 36:35,3
Sklasyfikowano 6 zawodników

Juniorki A (1992-1993) – 5 km CL
1. Dominika Hulawy MKS Istebna/SMS Szczyrk – 17:44,9
2. Sabina Śpiewak KS Jedność Nowy Sącz/SMS Szczyrk – 17:45,3
3. Paula Socha MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane – 19:08,7
4. Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski – 19:12,9
5. Urszula Nycz MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane – 20:37,3
Sklasyfikowano 5 zawodniczek

Juniorzy B (1994-1995) – 5 km CL
1. Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk – 15:21,9
2. Norbert Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk – 15:33,7
3. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 15:34,4
4. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane – 15:41,8
5. Kamil Bury MKS Istebna – 15:50,3
6. Patryk Sitek UMKS Marklowice – 16:00,7
Sklasyfikowano 25 zawodników

Klasyfikacja generalna juniorów B:
1. Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk – 640 pkt.
2. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane – 370 pkt.
3. Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane – 320 pkt.
4. Marek Skatuła UMKS Marklowice/SMS Szczyrk – 277 pkt.
5. Tomasz Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 254 pkt.
6. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka – 251 pkt.

Juniorki B (1994-1995) – 5 km CL
1. Aleksandra Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk – 17:47,7
2. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk – 17:49,5
3. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski – 17:55,4
4. Anna Kalina MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk – 18:13,4
5. Dorota Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk – 18:17,8
6. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski – 18:25,1
Sklasyfikowano 16 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorek B:
1. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk – 535 pkt.
2. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski – 530 pkt.
3. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski – 364 pkt.
4. Anna Kalina MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk – 350 pkt.
5. Aleksandra Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk – 286 pkt.
6. Ewelina Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski – 235 pkt.

Juniorzy C (1996-1997) – 3 km CL
1. Dominik Bury MKS Istebna – 09:18,5
2. Rafał Szymbara MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 09:25,9
3. Daniel Chmielowski MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 09:28,2
4. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice – 09:28,7
5. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski – 09:37,1
6. Filip Kroemer UMKS Marklowice – 09:40,7
Sklasyfikowano 39 zawodników

Klasyfikacja generalna juniorów C:
1. Dominik Bury MKS Istebna – 620 pkt.
2. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski – 405 pkt.
3. Filip Kroemer UMKS Marklowice – 380 pkt.
4. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice – 361 pkt.
5. Daniel Chmielowski MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 356 pkt.
6. Rafał Szymbara MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 245 pkt.

Juniorki C (1996-1997) 3 km CL
1. Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski – 10:40,1
2. Agata Warło UMKS Marklowice – 10:49,7
3. Natalia Zając MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 11:00,4
4. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce – 11:03,9
5. Oliwia Mutwil UMKS Marklowice – 11:05,1
6. Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 11:28,9
Sklasyfikowano 25 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorek C:
1. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka – 569 pkt.
2. Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski – 536 pkt.
3. Agata Warło UMKS Marklowice – 484 pkt.
4. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce – 324 pkt.
5. Weronika Legierska MKS Istebna – 293 pkt.
6. Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 231 pkt.

Juniorzy D (1998-1999) 3 km CL
1. Mikołaj Michałek NKS Trójwieś Beskidzka – 10:18,6
2. Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka – 10:40,1
3. Aleksy Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski – 10:46,0
4. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka – 11:00,8
5. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 11:06,8
6. Aggeusz Czepczor NKS Trójwieś Beskidzka – 11:16,8
Sklasyfikowano 29 zawodników

Klasyfikacja generalna juniorów D:
1. Mikołaj Michałek NKS Trójwieś Beskidzka – 540 pkt.
2. Aleksy Sztokfisz MULKS Tomaszów Lubelski – 322 pkt.
3. Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka – 276 pkt.
4. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 254 pkt.
5. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka – 251 pkt.
6. Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz – 217 pkt.

Juniorki D (1998-1999) 2 km CL
1. Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski – 07:59,1
2. Kinga Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa – 08:08,6
3. Alicja Grzybowska UMKS Marklowice – 08:16,1
4. Paula Pasterczyk MUKS Podkarpacie Jedlicze – 08:21,5
5. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra – 08:24,5
6. Sandra Pasławska MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 08:28,0
Sklasyfikowano 46 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorek D:
1. Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski – 640 pkt.
2. Sandra Pasławska MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 455 pkt.
3. Alicja Grzybowska UMKS Marklowice – 303 pkt.
4. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra – 300 pkt.
5. Kinga Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa – 294 pkt.
6. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 244 pkt.

Juniorzy E (2000 i mł.) 2 km CL
1. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski – 07:51,2
2. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski – 07:58,1
3. Dawid Zawada MKS Istebna – 08:00,4
3. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz – 08:00,4
5. Kacper Fundanicz UKS Lotnik Ustianowa – 08:19,8
6. Grzegorz Zawada MKS Istebna – 08:26,8
Sklasyfikowano 23 zawodników

Klasyfikacja generalna juniorów E:
1. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski – 680 pkt.
2. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski – 500 pkt.
3. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz – 450 pkt.
4. Dawid Zawada MKS Istebna – 390 pkt.
5. Grzegorz Zawada MKS Istebna – 291 pkt.
6. Kacper Fundanicz UKS Lotnik Ustianowa – 261 pkt.

Juniorki E (2000 i mł.) 2 km CL
1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 07:26,7
2. Magdalena Kobielusz MKS Istebna – 08:11,3
3. Zuzanna Konik UKS Lotnik Ustianowa – 08:11,7
4. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 08:24,2
5. Natalia Sewastynowicz MKS Istebna – 08:32,2
6. Jagoda Biskup MUKS Podkarpacie Jedlicze – 08:32,6
Sklasyfikowano 32 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorek E:
1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 700 pkt.
2. Magdalena Kobielusz MKS Istebna – 425 pkt.
3. Zuzanna Konik UKS Lotnik Ustianowa – 410 pkt.
4. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 340 pkt.
5. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski – 324 pkt.
6. Jagoda Biskup MUKS Podkarpacie Jedlicze – 274 pkt.

Klasyfikacja generalna klubów:
1. MULKS Tomaszów Lubelski – 6810 pkt.
2. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 3755 pkt.
3. MKS Istebna – 3520 pkt.
4. NKS Trójwieś Beskidzka – 3308 pkt.
5. UMKS Marklowice – 3273 pkt.
6. MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 1954 pkt.

(Tomasz Furtak, rzecznik prasowy "Biegu na Igrzyska")

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Milanos mistrzem powiatu

Trudny dojazd do SP 3

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Park już gotowy

Wirtuozi jazzu

Szachowy turniej Jelonka Open

Victoria, Julia, Jagoda i Wiktoria w finałach MP!

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
747
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%