MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Pobiegli do św. Anny!

Wiadomości: Kowary
Poniedziałek, 30 lipca 2018, 7:14
Aktualizacja: Wtorek, 31 lipca 2018, 15:31
Autor: WAC
Fot. WAC
Całe rodziny znakomicie bawiły się podczas II Biegu do św. Anny oraz Festynu Rodzinnego na Kaplicznym Wzgórzu, który odbył się wczoraj (29.07) w Kowarach.

Impreza orgaznizowana przez: Kowary Biegają, Fundację Slow City, Parafię pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny oraz Miasto Kowary w założeniu była rodzinnym spotkaniem łączącym sport i festynową zabawę pod chmurką. Miała być też sposobem na przypomnienie nieco zapomnianej Kaplicy św. Anny.

Na starcie biegu stanęło ponad 150 zawodników w różnym wieku oraz maszerujących z kijkami nordic walkig. Większość traktowała swój udział w kategoriach rekreacyjnych. Nie brakowało tatusiów pokonujących trasę z latoroślą na barana, mam biegnących ręka w rękę z dziećmi, osób starszych a nawet niepełnosprawnych z laską. W tym gronie najszybszy okazał się Krzysztof Tschirch z Jeleniej Góry.

- Upał strasznie utrudniał bieg, ale od początku miałem plan aby wygrać – mówił zwycięzca biegu. - Na pierwszym podbiegu walczyłem jeszcze z dwoma biegaczami, ale na zbiegu zaryzykowałem, uciekłem i już wiedziałem, że wygram. Trasa, choć tylko 3-kilometrowa była wymagająca, zwłaszcza strome zbiegi, ale mi się podobała – opowiadał.

Biegowi towarzyszył festyn rodzinny. W jego trakcie większość atrakcji było darmowych, należało jedynie wrzucić dowolny datek na rzecz leczenia małej Karolinki Miodowskiej. Wielkim powodzeniem najmłodszych cieszyły się zjazdy ze zjeżdżalni na stoku góry, lody, w tym z dodatkiem… węgla oraz przejażdżki na kucykach. Starsi słuchali występów lokalnych zespołów, jedząc kiełbaskę oraz domowe ciasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Przebudowa drogi nr 2273D

Policyjna akcja "Pieszy"

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Zadowolona karpaczanka 30-07-2018 8:31
Wielkie brawa dla organizatorów 👏👏👏👏
~Flakka 💉Drugs 30-07-2018 9:47
Bardzo fajna udana impreza ,a w krzakach to dopiero się dzialo
~ 30-07-2018 10:16
Krzysztof Tschirch :)
~wielka fanka Kowary Biegają 30-07-2018 13:48
To był piękny dzień i wspaniała impreza, mój pierwszy raz w jakichkolwiek zawodach (kijkowałam jak szalona). Wynik był marny, ale na medal się załapałam :) Świetna organizacja, super ludzie, wspaniała i wzorcowa współpraca organizacji pozarządowych i miasta. Rozpiera mnie duma, że mamy takich wspaniałych i aktywnych ludzików w Kowarach! I niech ktoś spróbuje skrytykować wydarzenie to będzie miał ode mnie osobiście w zęby :) Kowary Biegają i spółka...jesteście najlepsi z najlepszych!
~Flakka 💉Drugs 30-07-2018 14:25
do: ~wielka fanka Kowary Biegają (13:48)
Hmm ,no to teraz to by się przydało ,z dziadkiem poszaleć
~myk 30-07-2018 18:21
Biegli po piwo i kiełbase co widac po nie których ! a tak wogole po co ten kosciół sie miesza w takie imprezy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jan Sopata na emeryturze

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Czyżby Andrzej Duda?

Przetarg na kolejną stację

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
574
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%