MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pobiegli dla Weroniki i Wiktorii

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Wtorek, 3 kwietnia 2018, 14:27
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2018, 6:51
Autor: SBP
Fot. Użyczone/Stowarzyszenie Bieg Piastów
211 biegaczy i biegaczek z Polski i Czech pobiegło w Wielką Sobotę na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie dla niepełnosprawnych 16–letnich bliźniaczek Weroniki i Wiktorii Szynal z Sosnówki. Na rehabilitację dziewczyn został przeznaczony cały dochód z zawodów i wydarzeń towarzyszących – ponad 16 tysięcy złotych.

To był ostatni bieg na Polanie Jakuszyckiej przed zakończeniem sezonu zimowego i budową nowoczesnego ośrodka sportowego. Uczestnicy pobiegli na dystansie siedmiu kilometrów na nartach i bez nart, szli z kijami i bez nich. Nie było oficjalnego pomiaru czasu, wyników ani nagród dla najlepszych. Liczył się udział i chęć wsparcia Weroniki i Wiktorii.

Opłatą startową były wpłaty w wysokości co najmniej 40 złotych na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko z przeznaczeniem dla dziewczyn. Pieniądze zbierano także podczas kiermaszu świątecznego, na który piękne cacka przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Jeleniej Górze-Sobieszowie. Na zawodników czekała pyszna zupa hiszpańska, piękne medale w kształcie jaj, słodkie wypieki i licytacja pobytów weekendowych, zabiegi fizjoterapeutyczne Marcina Urama oraz książki wybitnego sprintera Marcina Urbasia.

Największą atrakcją był jednak występ Weroniki i Wiktorii, który zaśpiewały i zagrały kilka znanych przebojów. Wielu widzów-biegaczy było bardzo wzruszonych. Dziewczyny otrzymały gromkie brawa.
Charytatywny Bieg dla Weroniki i Wiktorii został zorganizowany przez Stowarzyszenie Bieg Piastów przy wsparciu Magdaleny Kraczek reprezentującej Fundację Słoneczko, Joanny Wąsieckiej, Bogusława Godlewskiego oraz grona innych osób i firm. Bieg został dofinansowany z mikrodotacji Dolnośląskie Małe Granty.

- Chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, ich rodzinom, znajomym, organizatorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pomoc przy zorganizowaniu tak wspaniałego biegu! Dzięki waszym ogromnym serduszkom dalsza droga w rehabilitacji i leczeniu będzie dużo łatwiejsza!! Gorąco dziękujemy! - mówiły Weronika i Wiktoria wraz z rodziną.

- Mamy jeszcze szansę pomóc dziewczynom – podkreśla dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz. - Możecie podzielić się tym co i tak oddacie, i podarować im swój 1% podatku. To nic nie kosztuje.
Informacje o możliwościach udzielenia pomocy Weronice i Wiktorii Szynal są dostępne na profilu „Weronika i Wiktoria dążymy do celów” na portalu społecznościowym Facebook.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przez Izery po trójkącie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkali się z Beatą Kempą

Jest gdzie chodzić – konkurs

Drastyczne billboardy

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Wybory uzupełniające w Kowarach

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1329
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%