MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

PO wzięła odwet na radnym PiS–u Krzysztofie Mrozie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 lipca 2013, 19:41
Aktualizacja: Czwartek, 4 lipca 2013, 7:24
Autor: Red
Fot. Mea
Szef klubu PiS w jeleniogórskiej radzie miasta był przewodniczącym komisji statutowo–rewizyjnej rady. Do dzisiaj (02.07.br.). Głosami PO i SLD został pozbawiony funkcji. – To odwet za to, że złożył wniosek o odwołanie wiceprezydenta Huberta Papaja, który odpowiada za chaos we wprowadzaniu ustawy śmieciowej – uważają partyjni koledzy Krzysztofa Mroza.

Punkt o odwołanie przewodniczącego komisji statutowo-rewizyjnej dodany został do programu obrad miejskiej sesji dzisiaj. Dla wielu było to zaskoczeniem. – Klub Platformy Obywatelskiej złożył wniosek o odwołanie Krzysztofa Mroza za to, że odważył się przeciwstawić PO – mówił radny Rafał Szymański (PiS). Argumentował, że przecież K. Mróz był przewodniczącym takiej komisji w poprzedniej radzie i wówczas nie budził kontrowersji. – Założę się, że następny przewodniczący będzie z SLD – prorokował. – Przecież to widać, że SLD tworzy w radzie z PO nieformalną koalicję – podkreślał. Jego przewidywania sprawdziły się. Nowym przewodniczącym został Wojciech Chadży.

Radni Klubu PiS, ale nie tylko, wytykali radnym PO, którzy mają w radzie większość, że korzystają z tego i robią, co chcą. – Nie macie monopolu na rację. Mieszkańcy nas wybrali, żebyśmy razem rozwiązywali problemy – podkreślał Rafał Szymański.

Opozycyjni radni twierdzili, że wnioskiem o odwołanie K. Mroza klub PO złamał dobre obyczaje jeleniogórskiego samorządu, bo dotychczas kluby miały swoich szefów komisji. – Twarda większość nie powinna łamać wcześniejszych umów – twierdził radny Oliwer Kubicki (PiS).

A co zarzucał klub PO przewodniczącemu Mrozowi? To przeczytał z tabletu szef klubu radnych PO Tomasz Kałużny. Było o tym, że komisja pod przewodnictwem K. Mroza pracowała źle, że przeciągane były terminy , że od początku kadencji na przewodniczącego wpływały skargi, że nie dopuszczał do głosu członków komisji.

Tymczasem pracy K. Mroza bronił Janusz Grodziński (PO) członek tej komisji. – Nie zgadzam się z taką krytyką. Radny Mróz starał się, aby ta komisja terminowo realizowała swoje zadania – twierdził.
Miłosz Sajnog, szef klubu „Razem dla Jeleniej Góry” wytknął Leszkowi Wrotniewskiemu (PO), że kiedy ten zostawał nowym przewodniczącym rady zapewniał, że wiele się zmieni. – Nie wierzyłem w to wtedy i okazuje się, że sposoby obradowania nie uległy zmianie - powiedział.

A co na to Krzysztof Mróz? – Nie ukrywam, że bardzo dotknęło mnie to, co zrobił radny Kałużny. Komisja spotykała się regularnie, terminowo realizowała swoje zadania statutowe, były – oczywiście - kontrowersje, ale to jest naturalne. Jest mi przykro, że Tomasz Kałużny użył pod moim adresem takich słów. Nie trzeba takich rzeczy robić – stwierdził.

Sprawa Krzysztofa Mroza to był jeden z punktów prawie dziesięciogodzinnych obrad. Bo miejscy radni odbyli dzisiaj… dwie sesje. Jedną planową, drugą nadzwyczajną, zwołaną przez grupę radnych (PiS, Razem dla Jeleniej Góry i kilku radnych SLD) , aby przedyskutować i uchwalić obniżkę opłat za śmieci, ale jej nie będzie. Odpady, choć nie miało być o nich za wiele na pierwszej sesji, zdominowały obie. Więcej o tym jutro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiadukty prawie gotowe

Pracownicy Castoramy pomagają Mikołajowi  

Remont drogi wojewódzkiej

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~hmm 2-07-2013 20:17
Sposób postępowania zgodny z tym co się dzieje w Polsce. Obecny rząd, żeby przykryć nieustanne podwyżki, nowe obciążenia podatkowe, pracę do śmierci bez szans na godną emeryturę, wielką dziurę budżetową wznieca dyskusje nad prawami homoseksualistów, zapłodnieniem in vitro itd. A ludziom dzieje się coraz gorzej i gorzej. I kogo obchodzi że Biedroń czuje się pokrzywdzony jeżeli ludzie nie mają przed sobą przyszłości w Polsce i uciekają do innych krajów. Podobna sytuacja jest i tutaj. Wysokie stawki i totalny bałagan trzeba przykryć jakimś "smaczkiem" w rodzaju "radny źle prowadzi komisje". A fakt, że przy okazji można dokopac osobie, która nie siedzi grzecznie w rządku i protestuje przeciwko wysokim stawkom obciążającym każdego mieszkańca dodaje całej sprawie uroku dla radnych platformy.
~łubudubutoja 2-07-2013 20:45
Panie Mroz jak można pana spotkać ?
~ 2-07-2013 20:56
Dijdzie do sytuacji takiej jak w Egipcie. PO do tego zmierza wielkimi krokami. Juz zapowiedziano na jesien wyjscie ludzi na ulice. To jest nowa PRL zlodziejska !
~M. Kaflik 2-07-2013 20:59
Żenujący pokaz arogancji i nieudolności.
~znowu w tył 2-07-2013 21:10
Z odpadami wyszło tak że PIS po raz kolejny obciążył jeleniogórzan dodatkowymi kosztami życia. Teraz zablokowali obniżenie ceny wywozu śmieci.
~tak tak 2-07-2013 21:40
Cała ta ustawa śmieciowa to jeden wielki śmieć. Kolejny pretekst do wyciągnięcia kasy z kieszeń, a nie dbałość o ekologię. Kwestia czasu kiedy polskie ulice będą zasypane śmieciami, tak jak miało miejsce to niedawno w Neapolu.
~qui pro quo 2-07-2013 21:45
Mieli na tej sesji odwołać Papaja a odwołali Mroza. Arogancja PO większa niż w sejmie.
~katon63 2-07-2013 21:49
do~znowu w tył~ idź gościu i wytrzeźwiej a potem przeczytaj ze zrozumieniem co za bzdurę/kłamstwo napisałeś.
~driver 2-07-2013 22:45
Że to miasto jeszcze jako tako oddycha, to chyba zasługa silnej woli przetrwania ludzi. Cała ta wesoła ferajna z bibliotekarzem na czele nadaje się do natychmiastowego usunięcia zza biurek. I wcale nie chodzi tu wyłącznie o sprawę śmieci.
~ostrzegałem 2-07-2013 23:20
Niedawno opublikowany spis wydatków rządzącej partii mrozi krew w żyłach. Kiedy miliony Polaków klepie biedę i z trudem wiąże przysłowiowy koniec z końcem przyjaciele z partii Donalda Tuska – nie bacząc na światowy kryzys i gigantyczne bezrobocie, które zmusiło już ponad dwa miliony Polaków do zarobkowej emigracji na zachód – wydają państwowe, z trudem wyszarpane z kieszeni podatników dotacje na partie polityczne na striptiz, taniec na rurze, wino i… kubańskie cygaro… Tusk przejmując władzę po Kazimierzu Marcinkiewiczu a potem po Jarosławie Kaczyńskim obiecywał, że raz na zawsze skończy z wszechwładzą urzędników, że będzie się wszystkim żyło lepiej a jak jest wszyscy widzą: jest coraz gorzej. Fatalna jakość rządów Platformy i PSL zaczyna odbijać się czkawką w sondażach a spadającej na
~killbill 2-07-2013 23:26
O ile jestem maksymalnie lewicowy o tyle uważam że to bez sensu bo koleś ma racje co do tego że ta ustawa przynajmniej u nas to nie wypał pieniądze chcą brac od dzisiaj ale jakoś dalej mam jeden śmietnik pod domem a teoretycznie od wczoraj płacę za 5 ??
~gość II 3-07-2013 0:16
A czego się spodziewaliście wybierając tę władzę?
~wyborca5555 3-07-2013 0:30
Spokojnie Radnym z PO już dziekujemy i na wyborach pożegnamy Papacia, ... Kaluze ,i innych kretaczy dosc prywaty. Wrotniew....też cwaniak .... Mordo Ty moja prawda ??
~ 3-07-2013 7:20
jaj zbierano podpisy za odwolaniem rady miasta i zawily nalezalo podpisywac a teraz d zimna .cierp cialo jak chcialo
~ja nad morze 3-07-2013 7:58
Wywalić platformer skie towarzystwo na ..........
~Zzz.. 3-07-2013 8:03
"Bo moja prawda jest bardziej mojsza!"
~Gość 3-07-2013 9:20
Gonic tego Papaja w tym błyszczącym garniturku ,niech wie za co pieniadze bierze .
~ 3-07-2013 11:29
Nie chcę już mieskać w tym zapierdziałym mieście
~Obywatel_ 3-07-2013 11:54
Gdyby PiSiory tak nie chałturzyły bez podejmowania kompromisów a jedynie chciały odwoływać i przedstawiać co chwila mojsze racje bez żadnego zaplecza merytorycznego i ekonomicznego, to nic dziwnego że nigdzie ich się nie chce.
~zBIGs 3-07-2013 14:26
No cóż demokracja jak w powiedzeniu o Kalim z "Pustyni i puszczy". Już niczemu się nie dziwię. Nawet temu, że jesienią Wodnik podnosił znacząco stawki za wodę, Pan Zawiła ponoć osobiście a...lizował koszty i nic się nie dało zrobić, a dzisiaj Wodnik przekazuje 300.000 zł dywidendy. I co to jest? " Kali sie kłaniać" i dalej podprowadza "krowy" bo to jest dobre. Oczywiście dla niego ;)
~zBIGs 3-07-2013 16:35
No cóż demokracja jak w powiedzeniu o Kalim z "Pustyni i puszczy". Już niczemu się nie dziwię. Nawet temu, że jesienią Wodnik podnosił znacząco stawki za wodę, Pan Zawiła ponoć osobiście a...lizował koszty i nic się nie dało zrobić, a dzisiaj Wodnik przekazuje 300.000 zł dywidendy. I co to jest? " Kali sie kłaniać" i dalej podprowadza "krowy" bo to jest dobre. Oczywiście dla niego ;)
~ 3-07-2013 17:53
Wypłaty stoją w miejscu od ośmiu lat. Podwyżki jakie nam zaserwowało PO wynoszą 200 procent w ciągu tych ośmiu lat. Stale ... podwyższki i podwyższki....... ile jeszcze wytrzymam nie wiem.i
~ 3-07-2013 19:24
ot i całe po tylko odwetami się zajmuje zamiast tym czym powinno ale ty ciemny narodzie i tak na nich znowu zagłosujesz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Serca pełne nakrętek

Praca pszczelarza – wirowanie miodu  

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
837
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%