MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po wypadku "Kapela" nieprzejezdna

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 4 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Sześć osób trafiło do szpitala, cztery w ciężkim stanie, po zderzeniu minibusa z drzewem na odcinku drogi Dziwiszów – Świerzawa.

Do wypadku doszło w poniedziałek wcześniej rano. Kierowca pojazdu stracił panowanie nad nim na ostrym zakręcie w pobliżu wzgórza zwanego Kapelą. Skończyło się na uderzeniu w drzewo.

Policja bada przyczyny zajścia, a odcinek drogi jest nieprzejezdny. Tirom zalecane są objazdy, między innymi, przez Radomierz.

To trzeci taki wypadek w dawnym Jeleniogórskiem w ciągu dwóch dni. W niedzielę na drodze numer 30 Lubań – Zgorzelec w Białogórze fiat punto wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Jeden z pasażerów – 20 letni pasażer zginął na miejscu, kierowca i inna osoba jadąca autem trafiły do szpitala.

O 8.30 niemal identyczny wypadek zdarzył się w rejonie Zawidowa koło Zgorzelca. Renault clio wypadł na łuku drogi z jezdni i uderzył w drzewo. 25 letni kierowca zginął na miejscu – podało Polskie Radio Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Hirszfelda już po remoncie

Radni KO przeciw kupcom?

Petycje od mieszkańców ulicy Pułaskiego  

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~byłem tam 4-09-2006 8:51
"Policja bada przyczyny zajścia, a odcinek drogi jest nieprzejezdny. Tirom zalecane są objazdy, między innymi, przez Radomierz." Ciekawe, bo NIKT NIE KIEROWAŁ na te objazdy - policja nie była zainteresowana zagrodzeniem drogi, jeżdzili tylko z dużą prędkością tam i z powrotem po kapeli! Korek aut był bardzo długi a oni mijali się z autami na "grubość lakieru"!
~Tiger 4-09-2006 13:37
Nadmierna prędkość to przyczyny wypadków... A śmierć - zapewne brak zapiętych pasów + siła (prędkość) uderzenia. Przykre :( ale prawdziew.
~Do byłem tam 4-09-2006 15:04
Ciekawe bo ja też tam byłem i jechałem objazem wytyczonym przez Policje ( na drodze przed wypadkiem stał Policjant i kierował wszystkich przez Dziwiszów górny taką wąską drogą ) objazd był tylko dla aut osobowych bo droga była bardzo wąska. Więc nie wiem skąd ty wziołes bardzo długi korek, RAPTEM SZEŚĆ TGIRÓW KTÓRE NIE MOGŁY PRZEJECHAĆ OBJAZDEM.
~Zyrant 4-09-2006 15:14
No to widać masz gruby lakier. Heh Heh Heh Ja widziałem tylko jak dwa radiowozy przejechały TAM, a potem Z POWROTEM, bo to chyba logiczne żeby wrócić z punktu B do punktu A trzeba wracać tą samą drogą--najlepiej.
~JPG 4-09-2006 18:09
Zapomnieliście dodać że to jedna z dróg na których często dochodzi do wypadków, a zimą to rzadko kiedy jest przejezdna.
~sifo 4-09-2006 18:17
do 'byłem tam'słuchaj kolego moze Ty masz zeza bo ja tez jechałem tą droga i policja skierowała mnie objazdem przez Dziwiszów i dzieki Policji do jechałem na czas brawo POLICJA a zagrodzić to mozesz sobie soją oborę jak bedziesz chciął z niej wyjechać a czym tam byłes pewnie na rowerze
~Aga 4-09-2006 18:30
A jakieś zdjęcia ??? Przecież był jakis FOTO...widziałam.
~Glob trotter 4-09-2006 18:34
Z tego co wiem to już od jakiegoś czasu ta góra nosi nazwe WIDOK a nie KAPELA.
~sifo 4-09-2006 18:36
i jeszcze jedno kolego 'byłem tam' jakbys tak postał na deszczu i na wietrze to by ci sie odechciało wszystkiego,a tam stał policjant który za marne grosze to robi zeby taki konował jak ty mógł sobie przejechac drogą pewnie jakims starym duzym fiatem
~Dziwiszowianin 4-09-2006 18:38
Ty----byłem tam---- pewnie jak Policjanci zobaczyli takiego buraka to pewnie specjalnie Cię nie puścili przez objazd tylko kazali czekać. hehe hehe.
~D typa BYŁEM TAM 4-09-2006 21:19
Ty chyba jesteś jak te pajace co poza sobą nie widzą na drodze nikogo. Droga była zamknięta bo Strażacy, Policjanci i Lekarze ratowali komuś życie, nie mogli dwóch osób wyciągnąć z auta, a dla Ciebie najwarzniejsze było to, że nie mogłeś przejechać , bo przecież tobie się śpieszyło. Co za palant z Ciebi.
~inga84@tenbit.pl 5-09-2006 8:13
Wszyscy którzy skomentowali pierwszy post - gość ma rację, może jechaliście później i już były porobione objazdy, bo jak ja jechałam, to ich NIE było! Ale patrząc na wasze burackie wyzwiska i teksty o oborach, dużych fiatach, konowałach, burakach i palantach to można się tylko domyślać jak dużo słomy wystaje wam z butów!
~do inga 84 5-09-2006 9:46
kolezanka moze jechała parę dni temu albo nie tą drogą jechałem tam pare minut po wypadku i juz byli tam policjanci którzy skierowali mnie objazdem a moze to tobie za mało wystaje słoma z butów bo moze zza kierownicy nie widziałaś ani wypadku ani pracujących tam policjantów i innych służb
~inga 5-09-2006 11:36
kolejny burak się odezwał... Nie wiem ile minut PO wypadku ja jechałam, ale NIKT nie kierował na objazd i na kapeli był korek samochodów (uprzedzę twój kretyński komentarz i dodam, że korek był z powodu TEGO wypadku)
~Jacek 5-09-2006 11:57
Coś mi się wydaje że "Byłem tam" i "ingusia84" to jedna i ta sama osoba lub jakaś znajomość która chciała zabłysnąć obronnym głosem. Prawda jest taka, że nawet jeśli staliście w korku pare minut to jest to najnaturalniejsza sytuacja. Przecież Policja minute po wypadku nie jest w stanie wytyczyć objazdu, pare minut zajmuje sam dojazd na miejsce potem trzeba udzielić pomocy ofiarom, a było tam aż 6 osób rannych.Więc jeśli stałaś tam pare minut w korku to chyba włos z głowy Ci nie spadł, chyba że myślisz tylko o sobie.
~Do inga84@tenbit.pl 5-09-2006 12:18
Skoro jechałaś i nie widziałaś objazdów to jak przejechałaś, skoro droga była nie przejezdna. Coś nie jesteś zorientowana w sytuacji. Czy Ty tam wogóle byłaś czy tylko chcesz dodać swój nikomu nie potrzebny głos.
~Dziwiszowianin 5-09-2006 12:27
inga//// skończ tą głupią dyskusje. Objazd był bo go widziałem, jeden kierowca mnie mało nie przejechał tak mu się śpieszyło. A Ciebie to pewnie przez objazd nie puścili z tego samego powodu co BYŁEM TAM. hAha haha.
~do inga 5-09-2006 12:42
a moze jechałaś w okularach +5 i nie widziałas gdzie jesteś widze ze jestes bardzo elokwentna mogłaś się zatrzymać i sama kierować kierowców na objazd ale myśle ze jakbyś się pokazała tym kierowcą to chyba woleliby czekac w swoich autach i nie patrzyc na twoja facjate

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg anulowany  

Apel Pamięci w SP 15

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

O rozpadających się górach

Willi Erich Peuckert – 50 rocznica śmierci

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
787
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%