MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Po wypadku "Kapela" nieprzejezdna

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 4 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Sześć osób trafiło do szpitala, cztery w ciężkim stanie, po zderzeniu minibusa z drzewem na odcinku drogi Dziwiszów – Świerzawa.

Do wypadku doszło w poniedziałek wcześniej rano. Kierowca pojazdu stracił panowanie nad nim na ostrym zakręcie w pobliżu wzgórza zwanego Kapelą. Skończyło się na uderzeniu w drzewo.

Policja bada przyczyny zajścia, a odcinek drogi jest nieprzejezdny. Tirom zalecane są objazdy, między innymi, przez Radomierz.

To trzeci taki wypadek w dawnym Jeleniogórskiem w ciągu dwóch dni. W niedzielę na drodze numer 30 Lubań – Zgorzelec w Białogórze fiat punto wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Jeden z pasażerów – 20 letni pasażer zginął na miejscu, kierowca i inna osoba jadąca autem trafiły do szpitala.

O 8.30 niemal identyczny wypadek zdarzył się w rejonie Zawidowa koło Zgorzelca. Renault clio wypadł na łuku drogi z jezdni i uderzył w drzewo. 25 letni kierowca zginął na miejscu – podało Polskie Radio Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Roboty na Dworcowej

Z Leszkiem na Śnieżkę

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~byłem tam 4-09-2006 8:51
"Policja bada przyczyny zajścia, a odcinek drogi jest nieprzejezdny. Tirom zalecane są objazdy, między innymi, przez Radomierz." Ciekawe, bo NIKT NIE KIEROWAŁ na te objazdy - policja nie była zainteresowana zagrodzeniem drogi, jeżdzili tylko z dużą prędkością tam i z powrotem po kapeli! Korek aut był bardzo długi a oni mijali się z autami na "grubość lakieru"!
~Tiger 4-09-2006 13:37
Nadmierna prędkość to przyczyny wypadków... A śmierć - zapewne brak zapiętych pasów + siła (prędkość) uderzenia. Przykre :( ale prawdziew.
~Do byłem tam 4-09-2006 15:04
Ciekawe bo ja też tam byłem i jechałem objazem wytyczonym przez Policje ( na drodze przed wypadkiem stał Policjant i kierował wszystkich przez Dziwiszów górny taką wąską drogą ) objazd był tylko dla aut osobowych bo droga była bardzo wąska. Więc nie wiem skąd ty wziołes bardzo długi korek, RAPTEM SZEŚĆ TGIRÓW KTÓRE NIE MOGŁY PRZEJECHAĆ OBJAZDEM.
~Zyrant 4-09-2006 15:14
No to widać masz gruby lakier. Heh Heh Heh Ja widziałem tylko jak dwa radiowozy przejechały TAM, a potem Z POWROTEM, bo to chyba logiczne żeby wrócić z punktu B do punktu A trzeba wracać tą samą drogą--najlepiej.
~JPG 4-09-2006 18:09
Zapomnieliście dodać że to jedna z dróg na których często dochodzi do wypadków, a zimą to rzadko kiedy jest przejezdna.
~sifo 4-09-2006 18:17
do 'byłem tam'słuchaj kolego moze Ty masz zeza bo ja tez jechałem tą droga i policja skierowała mnie objazdem przez Dziwiszów i dzieki Policji do jechałem na czas brawo POLICJA a zagrodzić to mozesz sobie soją oborę jak bedziesz chciął z niej wyjechać a czym tam byłes pewnie na rowerze
~Aga 4-09-2006 18:30
A jakieś zdjęcia ??? Przecież był jakis FOTO...widziałam.
~Glob trotter 4-09-2006 18:34
Z tego co wiem to już od jakiegoś czasu ta góra nosi nazwe WIDOK a nie KAPELA.
~sifo 4-09-2006 18:36
i jeszcze jedno kolego 'byłem tam' jakbys tak postał na deszczu i na wietrze to by ci sie odechciało wszystkiego,a tam stał policjant który za marne grosze to robi zeby taki konował jak ty mógł sobie przejechac drogą pewnie jakims starym duzym fiatem
~Dziwiszowianin 4-09-2006 18:38
Ty----byłem tam---- pewnie jak Policjanci zobaczyli takiego buraka to pewnie specjalnie Cię nie puścili przez objazd tylko kazali czekać. hehe hehe.
~D typa BYŁEM TAM 4-09-2006 21:19
Ty chyba jesteś jak te pajace co poza sobą nie widzą na drodze nikogo. Droga była zamknięta bo Strażacy, Policjanci i Lekarze ratowali komuś życie, nie mogli dwóch osób wyciągnąć z auta, a dla Ciebie najwarzniejsze było to, że nie mogłeś przejechać , bo przecież tobie się śpieszyło. Co za palant z Ciebi.
~inga84@tenbit.pl 5-09-2006 8:13
Wszyscy którzy skomentowali pierwszy post - gość ma rację, może jechaliście później i już były porobione objazdy, bo jak ja jechałam, to ich NIE było! Ale patrząc na wasze burackie wyzwiska i teksty o oborach, dużych fiatach, konowałach, burakach i palantach to można się tylko domyślać jak dużo słomy wystaje wam z butów!
~do inga 84 5-09-2006 9:46
kolezanka moze jechała parę dni temu albo nie tą drogą jechałem tam pare minut po wypadku i juz byli tam policjanci którzy skierowali mnie objazdem a moze to tobie za mało wystaje słoma z butów bo moze zza kierownicy nie widziałaś ani wypadku ani pracujących tam policjantów i innych służb
~inga 5-09-2006 11:36
kolejny burak się odezwał... Nie wiem ile minut PO wypadku ja jechałam, ale NIKT nie kierował na objazd i na kapeli był korek samochodów (uprzedzę twój kretyński komentarz i dodam, że korek był z powodu TEGO wypadku)
~Jacek 5-09-2006 11:57
Coś mi się wydaje że "Byłem tam" i "ingusia84" to jedna i ta sama osoba lub jakaś znajomość która chciała zabłysnąć obronnym głosem. Prawda jest taka, że nawet jeśli staliście w korku pare minut to jest to najnaturalniejsza sytuacja. Przecież Policja minute po wypadku nie jest w stanie wytyczyć objazdu, pare minut zajmuje sam dojazd na miejsce potem trzeba udzielić pomocy ofiarom, a było tam aż 6 osób rannych.Więc jeśli stałaś tam pare minut w korku to chyba włos z głowy Ci nie spadł, chyba że myślisz tylko o sobie.
~Do inga84@tenbit.pl 5-09-2006 12:18
Skoro jechałaś i nie widziałaś objazdów to jak przejechałaś, skoro droga była nie przejezdna. Coś nie jesteś zorientowana w sytuacji. Czy Ty tam wogóle byłaś czy tylko chcesz dodać swój nikomu nie potrzebny głos.
~Dziwiszowianin 5-09-2006 12:27
inga//// skończ tą głupią dyskusje. Objazd był bo go widziałem, jeden kierowca mnie mało nie przejechał tak mu się śpieszyło. A Ciebie to pewnie przez objazd nie puścili z tego samego powodu co BYŁEM TAM. hAha haha.
~do inga 5-09-2006 12:42
a moze jechałaś w okularach +5 i nie widziałas gdzie jesteś widze ze jestes bardzo elokwentna mogłaś się zatrzymać i sama kierować kierowców na objazd ale myśle ze jakbyś się pokazała tym kierowcą to chyba woleliby czekac w swoich autach i nie patrzyc na twoja facjate

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Harcerze z nową siedzibą

Senator zachęca do głosowania na maszty

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
959
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%